Zavrieť

Porady

DPH a nadmerný odpočet.

Matka 2 detí
Dobrý deň.

Minulý mesiac sme mali nadmerný odpočet napr. 150 eur.
Tento mesiac nám vychádza daňová povinnosť napr. 170 eur.
tých 150 eur nám nevrátili. Teraz stačí zaplatiť tých 20 eur.
A ako to zapísať do tlačiva DPH?
riadok 27 170 eur
riadok 31 150 eur
a riadok 32 20 eur.

Je to tak správne???

Ďakujem.
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

bea26 Pozri príspevok
Dobrý deň.

Minulý mesiac sme mali nadmerný odpočet napr. 150 eur.
Tento mesiac nám vychádza daňová povinnosť napr. 170 eur.
tých 150 eur nám nevrátili. Teraz stačí zaplatiť tých 20 eur.
A ako to zapísať do tlačiva DPH?
riadok 27 170 eur
riadok 31 150 eur
a riadok 32 20 eur.

Je to tak správne???

Ďakujem.
Áno je to správne. Treba doplatiť 20 EUR.
0 0
bea26 bea26

bea26 je offline (nepripojený) bea26

Matka 2 detí
A čo v prípade ak za mesiac 09/2009 sme mali nadmerný odpočet napr. 200 eur.
v mesiaci 10/2009 sme mali daňovú povinnosť 100 eur.
Tých 100 eur, ktoré nám ostali na DU nám nevrátili, a teraz za mesiac 11/2009 máme daňovú povinnosť 120 eur.
Ako to všetko zapísať do tlačiva DPH.
Ďakujem.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

bea26 Pozri príspevok
A čo v prípade ak za mesiac 09/2009 sme mali nadmerný odpočet napr. 200 eur.
v mesiaci 10/2009 sme mali daňovú povinnosť 100 eur.
Tých 100 eur, ktoré nám ostali na DU nám nevrátili, a teraz za mesiac 11/2009 máme daňovú povinnosť 120 eur.
Ako to všetko zapísať do tlačiva DPH.
Ďakujem.
Odpočítať nadmerný odpočet si môžeš len raz. Ak bol vyšší v 9/2009 ako daňová povinnosť v nasledujúcom mesiaci, daňový úrad ti rozdiel vráti do 30 dní od podania daňového priznania za 10/2009.
Za 11/2009 už vykážeš daňovú povinnosť tak ako vychádza, bez korekcie.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Prosím Vás poradte,
som kvartalny platca DPH a teraz za 4. kvartál mi vychádza nadmerný odpočet 3500 €. Do 25.1.2010 podám danove priznanie. Kedy môžem čakať že mi to DU vráti? Ak by som chcele tie peniaze čo najskor, co by som mala urobit.... Je to velka suma, s ktorou by somm chcela a hlavne v podnikani potrebovala narábat a nie čakat kým vykážem DPH za 1. kvartal 2010 a ak mi vznikne danova povinnost, tak sa mi to zapocita...
da sa s tym nieco urobit?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak nemáš žiadne dlhy na daniach ani na odvodoch, tak to vyznač krížikom na daňovomm priznaní, prípadne rýchlo doplať ostatné dlhy, aby si ten krížik mohla dať a DU NO vráti.
Hm- teraz si uvedomujem, že to platí len pri mesačných platiteľoch. Takže máš smolu a musíš počkať.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

KEJKA Pozri príspevok
ak nemáš žiadne dlhy na daniach ani na odvodoch, tak to vyznač krížikom na daňovomm priznaní, prípadne rýchlo doplať ostatné dlhy, aby si ten krížik mohla dať a DU NO vráti.
Hm- teraz si uvedomujem, že to platí len pri mesačných platiteľoch. Takže máš smolu a musíš počkať.
prečo len pri mesačných platiteľoch?
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

riesenim je oznamit danovemu uradu, ze od 01/2009 si sa rozhodol byt mesacnym platitelom - podas priznanie za 01/2009, odpocitas cast nadmerneho a do 30 dni ti pride zvysok.

nevyhodou je (resp. moze byt), ze mesacnym platitelom budes po zvysok roka...

KEJKA, ak sa nemylim, ta uhradenost sa pocita cely jeden rok dozadu, takze doplatenie dlhov teraz nemusi byt riesenim... a dalsia vec je to mesacne platitelstvo...
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Je to tak, ako uvádza ucetni_fantozzi, uhradiť nedoplatky na daniach a odvodoch nestačí, tie nedoplatky sa počítajú za posledných 12 mesiacov. Okrem toho treba byť aspoň 12 mesiacov plátcom dane a byť mesačným plátcom.
Súhlasím teda s tým, že jediné východisko je, oznámiť DÚ, že od 01/2010 sa platiteľ stáva mesačným plátcom.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok
Prosím Vás poradte,
som kvartalny platca DPH a teraz za 4. kvartál mi vychádza nadmerný odpočet 3500 €. Do 25.1.2010 podám danove priznanie. Kedy môžem čakať že mi to DU vráti? Ak by som chcele tie peniaze čo najskor, co by som mala urobit.... Je to velka suma, s ktorou by somm chcela a hlavne v podnikani potrebovala narábat a nie čakat kým vykážem DPH za 1. kvartal 2010 a ak mi vznikne danova povinnost, tak sa mi to zapocita...
da sa s tym nieco urobit?
Este sa vrátim k tomuto:
za 4. kvartal 2009 budem mat NO 3500 €
za 1. kvartal 2010 budem mat dan.povinnost 1000 €
započíta sa to a rozdiel 2500 by mi mal DU vrátit - do kedy?
0 0
Rakova Rakova

Rakova je offline (nepripojený) Rakova

do 30 dní od podania daň.priznania za 1.kvartal
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

takže do 25.5.2010
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Dobrý večer poraďáci. Potrebujem poradiť. Štvrťročny plátca DPH, v 3.Q mal NO 282 eur , v 4.Q má VDP 44 eur. Neviem sa vymotať od riad. č. 27. Pomôžete? Ďakujem.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- r.27 44 EUR, r. 31 44 EUR, rozdiel 238 EUR (ktorý sa v daňovom priznaní neuvádza) DÚ vráti do 25.02.2010
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Ďakujem pekne.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dank Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci. Potrebujem poradiť. Štvrťročny plátca DPH, v 3.Q mal NO 282 eur , v 4.Q má VDP 44 eur. Neviem sa vymotať od riad. č. 27. Pomôžete? Ďakujem.
r: 27 = 44
r: 31 = 44
r: 32 = 0

V r.28,29,30 neuvádzaš nič.

Rozdiel NO vo výške /282-44/= 238€ ti daňový úrad vráti.
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

pekny vecer vsetkym, chcem sa spytat na DPH, vysla mi suma na zaplatenie riadok 27 0,39 centov, nikde som nenasla ci sa tato suma ma zaukruhlit na 0 alebo ci sa musi zaplatit, dakujem vsetkym za odpovede
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

zagra1 Pozri príspevok
pekny vecer vsetkym, chcem sa spytat na DPH, vysla mi suma na zaplatenie riadok 27 0,39 centov, nikde som nenasla ci sa tato suma ma zaukruhlit na 0 alebo ci sa musi zaplatit, dakujem vsetkym za odpovede
Suma sa nezaokrúhľuje, treba zaplatiť 0,39€
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Chcem sa opýtať, keď mi vznikol nadmerný odpočet za 12/2009. Prikladá sa ešte niečo k Daň.priznaniu na daňový úrad. Napr. Interný doklad akým spôsobom mi vznikol nadmerný odpočet alebo je nato nejaké tlačivo. Prvý krát mám nadmerný odpočet, poraďte prosím.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Odovzáš len daňové priznanie.
0 0
Idabela Idabela

Idabela je offline (nepripojený) Idabela

Mam mozno trivialny problem. Za januar sa nevystavila jedina faktura, len sme fa dostavali. Cize - za januar vznikol nadmerny odpocet. Majitel si ho nechce uplatnit v januarovom priznani DPH, ale chce si uplatnit pravo na odpocitanie dane z doslych januarovych faktur az vo februari. Nastudoval si § 51 Zakona o DPH. Je tento postup podla Vas mozny? Mate niekto s tymto prakticke skusenosti? Ja som sa niecim takym este nestretla. Ak je to mozne - priznanie sa vypise s nulama? Vdaka za pripadnu odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať