Zavrieť

Porady

Vyuctovanie PC v ČR - nakup tovaru

Zamestnancovi pred nastupom na sluzobnu cestu do CR sme vyplatili preddavok v CZK. Po ukonceni cesty nam predlozil vyuctovanie vydavkov, ktore sme zauctovali:

1. preddavok 335/21101 valut.pokl.
2. vyuct.PC - ubytovanie,stravne, parkovne, phm - 512/335
- nakup tovaru - 504/335 (fa prilozena pri cestaku, na
cestaku uvedena ako ostatne vydavky)
3. rozdiel - preplatok vrateny 211/335

Je uctovanie spravne???

Ako uctujete ak pocas sluzobky bol nakupeny tovar? Fakturu o nakupe tovaru prikladate k cestaku alebo samostatne do pokladne ako vydaj aj ked sa na doklade neuctuje priamo ako o vydaji 504/335
???????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pavol_Kr je offline (nepripojený) Pavol_Kr

    Pavol_Kr
    No dobra otázka ako účtovať tovar pri zahraničnej PC??? Záleží či je firma platcom DPH alebo nie. Ak áno musí zamestnanec u dodávateľa nahlásiť IČ DPH a DPH si zdaňujete na území SR samozrejme že tovar musí prísť na územie SR. Faktúra na firmu jednoznačne zaevidovať do faktúr a vyplatenie v hotovosti z valutovej pokladne alebo z preddavku od zamestnanca. Nestratí sa Vám evidencia faktúr a p. Do PC dáte odvolávku na fa. a kópia PPD od dodávateľa.
    504/321 faktúra
    321/311A úhrada z pokladne valuty
    321/335 úhrada z preddavku
    To je môj názor a tak by som postupoval ja.

    Naposledy upravil Pavol_Kr : 14.09.05 at 08:48

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    321/311A je určite iba preklep , valutová pokladnica 211A. Postup 504/335 je tiež správny, či je nutné účtovať cez 321 neviem ( ja to nerobím ).

    Pavol_Kr je offline (nepripojený) Pavol_Kr

    Pavol_Kr
    Johanka
    321/311A je určite iba preklep , valutová pokladnica 211A. Postup 504/335 je tiež správny, či je nutné účtovať cez 321 neviem ( ja to nerobím ).
    Áno pardón 311A je preklep. No a či cez faktúry ??? Je v tom prehľd.
    Ďakujem za opravu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som rozlišovala, či ide o fakturu vystavenú na firmu, či tam je alebo nie je DPH ČR.
    ale určite, ak je to faktura zaplatena v hotovosti, by som ju už neprehanala cez 321, bud by som ju zúčtovala osobitným dokladom 504/211, alebo nechala 504/335
    /opravené - Johanka by mohla svoje upozornenie vymazat, vdaka za upozornenie/
    Naposledy upravil KEJKA : 14.09.05 at 16:20

    Vyuctovanie PC v ČR - nakup tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.