Zavrieť

Porady

NF 2008 a NF 2009

Prosím Vás. NF 2008 som účtovala 5xx/321 a 357/693
Teraz mám na 357 od začiatku roka vlastne čerpanie NF. Mám to nechať tak, alebo to treba preúčtovať?
Ako sa účtuju teraz neuhradené fa? K uzávierke 2009?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Lilly34 Pozri príspevok
    Prosím Vás. NF 2008 som účtovala 5xx/321 a 357/693
    Teraz mám na 357 od začiatku roka vlastne čerpanie NF. Mám to nechať tak, alebo to treba preúčtovať?
    Ako sa účtuju teraz neuhradené fa? K uzávierke 2009?
    Podľa posledných informácií čo mám, tak účet 357 by mal byť k 31.12. nulový, netýka sa to rezervy na dovolenku, ale len neuhradených záväzkov. Na 357 by sa mala len doúčtovať suma vo výške, ktorá tam zostala, po zaúčtovaní všetkých prípadov k 31.12., a zvyšok fa účtovať už len na 5.../321. V tomto prípade už ale vznikne výsledok hospodárenia pri prostriedkov poskytnutých ŠR, čo v priebehu roka nemôže byť.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    susann2 Pozri príspevok
    Podľa posledných informácií čo mám, tak účet 357 by mal byť k 31.12. nulový, netýka sa to rezervy na dovolenku, ale len neuhradených záväzkov. Na 357 by sa mala len doúčtovať suma vo výške, ktorá tam zostala, po zaúčtovaní všetkých prípadov k 31.12., a zvyšok fa účtovať už len na 5.../321. V tomto prípade už ale vznikne výsledok hospodárenia pri prostriedkov poskytnutých ŠR, čo v priebehu roka nemôže byť.
    Čiže rezervy na dovolenky budeš účtovať pri PK len 553/323? Bez zúčtovania? Nám metodička na DU odporúčala nerobiť zúčtovania 357/693.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Čiže rezervy na dovolenky budeš účtovať pri PK len 553/323? Bez zúčtovania? Nám metodička na DU odporúčala nerobiť zúčtovania 357/693.
    Ja som rezervy zaúčtovala aj na 357/693, tak aby sa v súvahe dostal účet 357 do aktív.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Aj ja som to tak urobila minulý rok, pekne sa mi to v priebehu roka zúčtovalo. Teraz ma audítor dôrazne upozornil, že tento rok nemám zúčtovávať na 357/693, len rezervy vytvoriť a teda bude vznikať HV. Rovnako to bolo povedané aj na porade na daň. úrade. Som z toho trochu vykoľajená, neviem, čo s tým.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Aj ja som to tak urobila minulý rok, pekne sa mi to v priebehu roka zúčtovalo. Teraz ma audítor dôrazne upozornil, že tento rok nemám zúčtovávať na 357/693, len rezervy vytvoriť a teda bude vznikať HV. Rovnako to bolo povedané aj na porade na daň. úrade. Som z toho trochu vykoľajená, neviem, čo s tým.
    Z toho som aj ja prekvapená a tiež sa dohadujem s kolegyňami zo susedných škôl ako to má byť. V našom regione bolo na školení povedané, že rezervy sa účtujú na 357/693, ale budem ešte potom pátrať.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Ak niečo zistíš, istotne napíš. Tiež to riešime s kolegyňami a sme plné rozporov. Mimochodom, ako potom riešiť nevyfaktúrované dodávky? To je ten istý problém. A ešte - audítor mi povedal, že nezúčtovávať kvôli konsolidácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.