Zavrieť

Porady

Chcem začať s i-obchodom a neviem ako na to...

Idem na materskú dovolenku a chcela by som si privyrobiť nejakú tú korunku naviac, preto ma napadlo, že by som začala s internetovým obchodom napr. oblečenia, príp. tehotenského oblečenia ( to teraz frčí), alebo aj bižutéria, ale neviem ako začať, príp. koho osloviť. Nechcem to robiť formou, že nakúpim veci a potom rozpredám, ale formou, že ak si niekto niečo objedná u mňa v i- obchode, ja to ďalej objednám napr. z veľkoskladu. Viete mi poradiť webove stránky na nejaké podobné veľkosklady alebo obchody atď..? Ďakujem Vám...
Usporiadat
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Droppshiping u nás nie je tak rozšírený ako na západe. Nikto ti nedá zoznam, možno skôr nejaký tip, ktorý si budeš musieť obvolať.

Inak potrebuješ ,,len" dobrú doménu, kúpiť alebo mať v prenájme e-shop a v ňom či už cenou alebo niečim iným zaujímavé produkty, investovať ešte do reklamy a nakoniec sa o obchod starať. Takto by som to zhruba popísal...
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

No ja tiež s niečím takým začínam a chce to riadnu odvahu... Poradiť ti neviem možno 1-2 firmy tu v meste čo vidím, že majú predajne. Taktiež môžem poskytnúť radu ako ušetriť aj na ďalších veciach ohľadne internetového predaja.
0 0
zabehnutyobchod zabehnutyobchod

zabehnutyobchod je offline (nepripojený) zabehnutyobchod

zaklad je mat dobry eshop, nepozerat iba na lacne moznosti a konkurencieschopny tovar. a samozrejme nieco vediet o marketingu.
0 0
nozkar nozkar

nozkar je offline (nepripojený) nozkar

Ja by som sa chcel spýtať, aké sú približné náklady na otvorenie e-shopu? A koľko sa asi platí mesačne za e-shop + náklady na reklamu atď. Vďaka
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
nozkar Pozri príspevok
Ja by som sa chcel spýtať, aké sú približné náklady na otvorenie e-shopu? A koľko sa asi platí mesačne za e-shop + náklady na reklamu atď. Vďaka
to je ako keby si sa spytal kolko stoji auto .. mozes mat trabant aj mercedes
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Treba sa popozerať...
Google prenájom: sk cz

Prenájom od 200 až po 2 000 Sk mesačne. Podľa firmy a funkcií balíkov

Jednorázová kúpa licencie nejakého e-shopu. U firiem od 20 000 do 50 000 SK.

Postavenie na open source nejakým schopným človekom. Od 8 000 do 20 000 (orientačne). Podľa náročnosti a požiadaviek.

E-shop zadarmo ak ovládaš nejaký open source e-shop. :-)
0 0
rakerian rakerian

rakerian je offline (nepripojený) rakerian

Čo sa týka dodávateľov tovaru, tak na to treba ísť tak, že je potrebné zistiť výrobcu určitého druhu tovaru a kontaktovať priamo jeho. Výrobca Vám potom buď predá svoje výrobky alebo odporučí nejakého svojho distribútora (väčšinou sa to týka zahraničných výrobcov). Určite netreba ísť tou cestou, že budete zistovať informácie v iných obchodoch. Konkurenti si medzi sebou neradi vymieňajú takéto informácie, ak cítia, že by ich to mohlo ohroziť

Neviem ako to funguje v bižutérii a v oblečení, ale mám eshop s hobby a modelárskym tovarom a väčšinou výrobcovia a distribútori žiadajú odbery za nejaké minimálne ceny. Nefunguje to teda tak, že si zavesím na nete nejaký tovar a keď si ho niekto objedná, tak ho objednám u dodávateľa a potom pošlem zákazníkovi. Ak chcete brať za výhodné (veľkoobchodné) ceny, tak musíte spraviť odber tovaru povedzme za minimálne 150-200€. Ináč sa to neoplatí ani vám ani vášmu dodávateľovi.
Zákazníci neradi čakajú, aj keď vedia, že pri objednávke z internetu musia nejaký ten čas vydržať, kým tovar dostanú. ale ak má niekto čakať povedzme 2 týždne len preto, že vy budete čakať kým sa vám nazbierajú objednávky za 150€, tak sa radšej obráti na iný eshop, kde to možno bude o pár centov drahšie, ale deklarujú, že je to skladom a že to bude mať doma do 48 hodín.

A čo sa týka samotného vyhotovenia eshopu, tak toto je naozaj individuále a veľa záleží od toho, koľko ste ochotná urobiť prvú investíciu a nakoľko ste skusená v spravovaní nejakého podobného systému na webe.
Najjednoduchšie je asi obrátiť sa na nejkého poskytovateľa eshop systému a to takého, kde nemusíte nič len sa zaregistrovať, zaplatiť a cez nejakú adminiostráciu si riadiť svoj eshop. Takýto eshop je uložený niekde na servri poskytovateľa a využíva ho naraz viac klientov, s tým, že samozrejme, každý ma svoj vlastný obchod na nejakej adrese, ktorú mu tiež poskytne poskytovateľ. V tejto verzii platíte len mesačné popltaky, ktoré sú relatívne nízke, ale ak si zrátate koľko vám to "spapá" povedzme za rok-dva prevádzky, tak neviem či to bude také výhodné...
Ďalšia možnosť je zakúpiť si licenciu na hotový software, ktorý si však musíte umiestniť niekde sama + zriadiť a platiť nejakú doménu. takýchto software je veľa, ja osobne používam CS-cart a som s ním maximálne spokojný. Taká licencia je väčšinou jednorázová a stojí cca od 150 do 500€. V rámci licencie máte nárok na aktualizácia a čo je výhodné môžte si eshop upravovať ďalej podľa vlastných potrieb. Tu je však potrebná trocha znalosť programovania webu alebo aspoň mať niekoho kto to vie

Celá počiatočná investícia môže vyjsť cca na 500-1000€, čo možno nie je malá suma, ale v porovnaní s "kamenným" obchodom je to zanedbateľná čiastka. Celý začiatok podnikania na internete má ešte mnoho detailov a úskalí, ktorými som prešiel aj ja a ak bude treba, tak ešte poradím
1 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Idem na materskú dovolenku
na skúšku by to šlo s malými výdavkami aj cez mimibazar.sk - predaj nového tovaru. Ak sa o svoj obchodík v rámci mimibazaru človek stará, tak sa cez to dá predať viac ako v samostatnom eshope.
1 0
Jaroslav F Jaroslav F

Jaroslav F je offline (nepripojený) Jaroslav F

0902323947
základ je nájsť dobrého dodávateľa čo sa ti na materskej asi nepodarí lebo to vyžaduje kopec námahy. ak chceš predávať čínu alebo poľsko musíš si uvedomiť že takýchto vecí tu je na tony už od 1989teho, takže pokiaľ neprídeš s nejakým novým tovarom alebo nepodlezieš už súčasné ceny ostatných tak nemáš šancu. predávať v malom na aukre a podobne je síce pekné, ale či sa ti to oplatí za ten čas a nervy. hlavne si polož otázku čo sa ešte na aukre nepredáva. pozri si eshopy ich ponuky a rýchlo uvidíš, kto ako pracuje, s akými maržami kde má aké zmluvy na dopravu a podobne aby mohol podliezť cenu. ak sa ti podarí dostať na slovensko nový tovar máš vyhraté ak podlezieš ceny ktoré už sú máš vyhraté. ak ani jedno tak to vôbec nerob.
A pre nozkar náklady sú od 0 do koľko chceš.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Filip Glasa Pozri príspevok
na skúšku by to šlo s malými výdavkami aj cez mimibazar.sk - predaj nového tovaru. Ak sa o svoj obchodík v rámci mimibazaru človek stará, tak sa cez to dá predať viac ako v samostatnom eshope.
Súhlasím - tiež som zaregistrovaná na mmb, chce to síce veľa úsilia, vzhľadom na to, že nie som na materskej, ale vidím, koľko percent objednávok v e-shope mám od prichádzajúcich z mmb. Odporúčam zaplatiť si vyššie členstvo t.j. 22 € na mesiac a môžeš mať priamy odkaz na svoj e-shop. Ale kým sa rozpozeráš, naučíš, naplánuješ čas, prácu, dieťa....úplne ti stačí len mmb.
Držím palce.

... a viete v čom je mmb dobrý? Takmer všetky obchody sa riešia platbou vopred na účet, každý člen má určité hodnotenia, podľa mňa je to veľmi seriózny portál. Odporúčam najmä začiatočníkom v e-shope.....
1 0
pothy pothy

pothy je offline (nepripojený) pothy

ja by som chcel vediet či mám niekomu platiť neaké poplatky čo sa týka DPH za tovar alebo kludne môžem predávať veci tak že za predaný tovar nikomu neaké poplatky už dalej neplatím....alebo či musím byť podnikatel keď mám e-shop??? .... ďakujem za odpoveď...
0 0
lejdyk lejdyk

lejdyk je offline (nepripojený) lejdyk

Filip Glasa Pozri príspevok
na skúšku by to šlo s malými výdavkami aj cez mimibazar.sk - predaj nového tovaru. Ak sa o svoj obchodík v rámci mimibazaru človek stará, tak sa cez to dá predať viac ako v samostatnom eshope.
no ja neviem..a mas aj svoj vlastny e-shop,aby si si to mohol porovnať??? ja tiez uvazujem nad zriadenim e-shopu,ale mame aj kamenne obchody cize tovar nieje problem,ale v tom mimibazari sa mi zda uz vela tovaru a konkurencie.
0 0
Trueno Trueno

Trueno je offline (nepripojený) Trueno

tiez som pozeral po niecom takom a aukro ponuka nieco relativne zaujimave - http://aukro.sk/country_pages/181/0/marketing/eshop/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lejdyk Pozri príspevok
no ja neviem..a mas aj svoj vlastny e-shop,aby si si to mohol porovnať??? ja tiez uvazujem nad zriadenim e-shopu,ale mame aj kamenne obchody cize tovar nieje problem,ale v tom mimibazari sa mi zda uz vela tovaru a konkurencie.
ak sa nemýlim , filip má aj kamennú predajňu na celkom lukratívnom mieste, aj niekoľko e-shopov (s rôznym zameraním) a predáva na internete aj inými kanálmi - cez niektoré špeciálne internetové portály
0 0
bruccio bruccio

bruccio je offline (nepripojený) bruccio

ja by som pomohol,, ak by sa jednalo o tovar pre zeny, vlastnim jeden vacsi portal, samozrejme myslim spolupracu, alebo percentualny podiel
0 0
fero000 fero000

fero000 je offline (nepripojený) fero000

Rad by som sa opytal, v pripade, ze by som bol ako - distributor v nejakej firme napr. ako predajca niektorych vyrobkov, napr. aloe a podobne.. potrebujem zivnost ak chcem tieto vyrobky predavat takym sposobom, ze ak si niekto objedna cez e-shop tovar ja ho normalne objednam ako obvykle ked fungujem ako distributor a dam ho vyskladnit na adresu nakupcu. Doteraz sa takato cinnost nerobi na zivnost, ako by to bolo ak by sa predaval tovar prostrednictvom e-shopu? dakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fero000 Pozri príspevok
Rad by som sa opytal, v pripade, ze by som bol ako - distributor v nejakej firme napr. ako predajca niektorych vyrobkov, napr. aloe a podobne.. potrebujem zivnost ak chcem tieto vyrobky predavat takym sposobom, ze ak si niekto objedna cez e-shop tovar ja ho normalne objednam ako obvykle ked fungujem ako distributor a dam ho vyskladnit na adresu nakupcu. Doteraz sa takato cinnost nerobi na zivnost, ako by to bolo ak by sa predaval tovar prostrednictvom e-shopu? dakujem
a prečo sa táto činnosť nerobí na živnosť? Si v zamestnaneckom pomere alebo to robíš na dohodu?
0 0
fero000 fero000

fero000 je offline (nepripojený) fero000

ide o klasicky priklad predaja napr. oriflame. Podobne funguje aj predaj spominanych aloe vyrobkov .. asi je to na dohodu, v podstate clovek ma svoje distributorske cislo po registracii .. V podstate ja ako distributor resp. predajca dalej budem robit to iste len na oslovenie vacsieho poctu ludi vyuzim e-shop..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

fero000 Pozri príspevok
ide o klasicky priklad predaja napr. oriflame. Podobne funguje aj predaj spominanych aloe vyrobkov .. asi je to na dohodu, v podstate clovek ma svoje distributorske cislo po registracii .. V podstate ja ako distributor resp. predajca dalej budem robit to iste len na oslovenie vacsieho poctu ludi vyuzim e-shop..
osobne si myslim, ze tento sposob fungovania nema oporu v zakone. Ja si myslim, ze táto činnosť spläa všetky znaky živnosti.

Ale možno mi to niekto vyvráti.
0 0
fero000 fero000

fero000 je offline (nepripojený) fero000

Dáša_ Pozri príspevok
osobne si myslim, ze tento sposob fungovania nema oporu v zakone. Ja si myslim, ze táto činnosť spläa všetky znaky živnosti.

Ale možno mi to niekto vyvráti.
budem rad za kazdu odpoved .. ci uz to niekto vyvrati, alebo potvrdi .. uplne najlepsie by bolo ak by to niekto dolozil, alebo vyvratil nejakym platnym zakonom, lebo je jasne, ze takychto distributorov na dohodu je tu nespocetne vela, a nik na tuto cinnost zivnost nepotrebuje. Ide hlavne o to ci je to problem ak by na tento predaj vyuzil distributor e-shop.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať