Zavrieť

Porady

pokladničná kniha

Prosím,vysvetlite mi to. V normálnej pokl.knihe,kde sa lepia bločky z ERP,z dennej tržby,je treba písať do tej knihy tie tržby? Čo tam písať,keď som neplatca,tak sa ma položky hrubá,čistá,DPH,bez DPH netýka. Mám tam písať 0 alebo nič ?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Moja mladá tam lepí len bločky dennej uzávierky a mesačnú,ale nevypisuje to.Pomôžte mi prosíííííím

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Neviem o aký typ ERP ide, ale treba písať sumu, krorá sa nachádza v položke POKLADŇA, resp.v pokladni, keď je to novšia ERP.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Pokiaľ je nejaká denná tržba a keď aj nie =denná uzávierka je nulová, vyhodí sa na záver dňa a vypíše do pokladničnej knihy: G1, G2, G3 podľa dennej uzávierky, pokiaľ nie sú storná=0, keď nie je platcom DPH tak, stlpec 7,8,9,10,11=0, stlpec 12=suma v pokladni, 13=0 a podpis.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    sklenkova
    Moja mladá tam lepí len bločky dennej uzávierky a mesačnú,ale nevypisuje to.Pomôžte mi prosíííííím
    Vypisovať to, keď sú už bločky nalepené dá dobre nervy.... kto to robil, vie o čom vravím

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Tá ERP je úplne nová DATEC 55 a funguje len mesiac,nemá žiadne storná,takže tam popíše iba sumy v pokladni,niekedy to bolo inák.A do peňažného denníka to musím zapísať,keď to raz za 2-3 dni odnesie do banky

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Tak ako píše otázka. Do knihy zapíšem okrem dátumu a čísla uzávierky aj GT1, GT2, GT3, prípadné storná a denný obrat. Do peňažného denníka zapisujem raz za dva týždne jednou sumou, podľa denných uzávierok.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keby to tam nebolo treba písať tak tie kolónky na vypisovanie by tam v tlačiarni nevytlačili a DU by to nekontroloval.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.