Zavrieť

Porady

kniha jázd a DPH

Zdravím všetkých, som na " Vašej " stránke po prvýkrát, potrebujem poradiť: stala som sa platcom DPH a neviem akú cenu benzínu môžem zadať do knihy jázd, cena za liter bez či s DPH? Knihu robím v Alfe. Ď. za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    maxima
    Zdravím všetkých, som na " Vašej " stránke po prvýkrát, potrebujem poradiť: stala som sa platcom DPH a neviem akú cenu benzínu môžem zadať do knihy jázd, cena za liter bez či s DPH? Knihu robím v Alfe. Ď. za pomoc.
    maxima, záleží či máš auto v majetku firmy alebo súkromné používaš pre firmu. Ak je to firemné auto, tak tam dávaš cenu PHM aj s DPH dáš to do réžie a v DP DPH si to uplatníš.
    Pekný deň želám...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    No podľa mňa cena PHM do knihy jázd sa uvádza bez DPH .
    Naposledy upravil Zita5 : 14.03.05 at 12:46

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    No podľa mňa cena PHM do knihy jázd sa uvádza bez DPH .
    Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
    Pekný večer želám...

    slnko je teraz online slnko

    slnko
    Manual
    Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
    Pekný večer želám...
    Ak som platiteľ DPH, tak ja tiež v knihe jázd bez DPH. Lebo v prevádzkovej réžii mám iba tých 100,- Sk (mám na to vytvorenú aj samostatnú analytiku v PD) a potom knihu jázd - čerpanie porovnávam sa touto analytikou a musí to sedieť. Takže v knihe jázd by som tiež mala vykázať 100,- Sk.
    Nebola by veľká chyba, keby som aj zadávala cenu s DPH, ale potom pri kontrole knihy jázd s PD by som musela výslednú sumu čerpania najprv očistiť od DPH. A to sa mi zdá zložitejšie.
    Pekný večer

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Manual
    Zitka, Julča, keď kúpim benzín za 119,- Sk s DPH, tak ako ho zaúčtujete pri firemnom aute ? DZ 100 = VOD = réžia a 19 = DPH a tú si uplatnim v DP DPH. Alebo inak to robíte ?
    Pekný večer želám...


    119,- VPD =VOZD/prevádzková réžia s členením PHM/
    19,- Sk ´= VNZD / DPH /

    Ak porovnáš nákup PHM v knihe jázd so sumou v prevádzkovej réžii / já to mám členené na PHM / tak Ti to musí sedieť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.