Zavrieť

Porady

Serióznosť slovenských zákazníkov

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Ahojte,
od 1.novemra 2009 som spustil svoj E-Shop. Mám vybavených cca 300 objednávok, čo myslím je celkom dobré na začiatok. Približne 95 % objednávok je z ČR, zatiaľ jedna jediná bola taká, kde kupujúci neuhradil nákup. Čiže takmer ideálny pomer. Mám však problém s kupujúcimi zo Slovenska. Objednávok je málo a aj z toho mála sa 2/3 ani len neunúvajú oznámiť aspoň zrušenie objednávky, nie to ešte zaplatiť. Nerozumiem tomu,, ako je to možné, že prečo práve u nás doma sa musím stretávať s takýmto prístupom zákazníkov. Keďže predávam jedine oproti platbe predom alebo osobné prevzatie, v podstate o nič neprichádzam, akurát mám komplikácie, pokiaľ mám už iba povedzme jeden kus tovaru skladom ktorý si takýto neseriózny kupujúci objednal. Takýto tovar dávam do rezervácie a neponúkam ho ďalej na predaj. Takto mi povedzme 2 týždne stojí skladom a pritom by oň bol záujem :-(
Mám teda otázku na Vás do pľacu - ako vnímate slovenských zákazníkov? Alebo to iba ja mám taký problém? Niekedy mám pocit, že pred PC sedia iba deti, ktoré nevedia čo s voľným časom...
Usporiadat
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Ide o to, že niektorí sovenskí zákazníci si tovar objednajú naraz s viacerých eshopov a preberú ten, ktorý príde skôr.
Ďaľší sú tí, ktorí to robia naschvál.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
No u mňa asi ťažko by mohli tovar prebrať kým nezaplatia, keďže je možná iba platba predom... Tovar posielam v deň pripísania platby, takže na rýchlosť by si nikto nemohol sťažovať.
0 0
Ericeqh Ericeqh

Ericeqh je offline (nepripojený) Ericeqh

Ked sa mozem opytat, s cim podnikas? Moze to mat suvis aj s druhom tovaru.
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Predávam automodely.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
bohuzial je to slovenska specialita a nie len neprebratie zasielky ale casto krat uz len komunikacia zakaznika... treba to len brat ako fakt a radsej sa s tym nezatazovat.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

LeonCupraR Pozri príspevok
No u mňa asi ťažko by mohli tovar prebrať kým nezaplatia, keďže je možná iba platba predom... Tovar posielam v deň pripísania platby, takže na rýchlosť by si nikto nemohol sťažovať.
Verím, že to je neseriózne objednať a nezaplatiť a verím, že majitelia sa bránia ako sa dá. Ale platba predom je vec, kvôli ktorej som si nikdy nič neobjednala s e-shopu na Slovensku. V Čechách si mrknem e-shop, zavolám na tel. a požiadam aby mi danú vec poslali na dobierku. Na tretí deň si pre ňu zabehnem toť 14 km na Moravu a mám ju. Ale chápem ťa, ak by som na Slovensku podnikala v tejto oblasti určite by som postupovala rovnako.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Si na Slovensku. Tu Ťa takéto niečo nemôže prekvapiť. To sa aj nám stáva. AJ každému. Všade sú:
1.Zábudlivci
2.Lenivci
3.Neprajníci
4.Konkurencia

Najhoršia je tá 3. skupina. Človek, ktorý ti závidí a tak ti robí napriek, len preto, lebo ti fachčí biznis lepšie, než jemu. Konkurencia je v podstate na tom rovnako, len ona to robí pre vlastný zisk a to je o niečo iné.

My sme si vymysleli vlastný štýl. Píšeme si číslo každého objednaného. Keď volá anonymne, alebo sa objednáva cez mail bez kontaktu, tak má smolu. Ak nepríde a my máme jeho číslo, tak ho vieme vypátrať a prísť na to, či to je neprajník, konkurencia, alebo len človek, ktorý zabudol.

Najlepšie je sa ale nezaťahovať s takýmito ľuďmi a neznižovať sa na ich úroveň. Ty(my ostatní) prídeme o málo času, ale ak by sme sa zaťahovali s takými vandrákmi, tak by sme prišli o nervy GL slovenskí podnikateľia
1 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Kazu Pozri príspevok
Verím, že to je neseriózne objednať a nezaplatiť a verím, že majitelia sa bránia ako sa dá. Ale platba predom je vec, kvôli ktorej som si nikdy nič neobjednala s e-shopu na Slovensku. V Čechách si mrknem e-shop, zavolám na tel. a požiadam aby mi danú vec poslali na dobierku. Na tretí deň si pre ňu zabehnem toť 14 km na Moravu a mám ju. Ale chápem ťa, ak by som na Slovensku podnikala v tejto oblasti určite by som postupovala rovnako.
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
dobierka je dalsia slovenska specialita, co v zahranici takmer ani nepoznaju... ja idem zaviest v najblizsich dnochvi v eshope Cardpay, som zvedavi ako to ludia budu vyuzivat, aj ked jeden z dovodov preco tam bude Cardpay je ze chcem zacat predavat aj do CR... tam uz je to trochu na inej urovni ako u nas.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

LeonCupraR Pozri príspevok
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?
bezpecnejsie je to o to, ze ked si nieco objednam a nepride to, pridem len o cas a nemusim sa natahovat s predajcom aby sa unuval aspon mi vratit peniaze ked uz nie je schopny dodat tovar, pripadne ked sa tvari ze ho doda, len raz nie je na sklade, potom ma iny problem, potom zase nieco a ja pol roka cakam a nic, zatial co moje peniaze su uz davno minute...
z pohladu zakaznika je dobierka jednoznacne bezpecnejsia, aj ked o nieco drahsia
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Tak s týmto nemôžem súhlasiť. Seriózny predajca nebude nikoho naťahovať mesiace so zaslaním tovaru a ak je neseriózny, tak Vám kľudne môže poslať v dobierke tehlu namiesto tovaru.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
casto zakaznik nevie co je za objednavkou, ... casto dovaza tovar len jeden dovozca ak ho nema ten (nema ho ani vyrobca) tak predajca moze mat problem s dodanim, lenze zakaznik urobi to ze tovar si objedna po tyzdni u ineho, samozrejme ani ten mu ho nedoda, a po dalsom tyzdni objedna u dalsieho... v podstate mi to je jedno nech si objedna kde chce tak ci tak to ma za jedno skor to mat nebude, akurat by mohol urobit jednu vec, ze oznami Stornovanie objednavky ale to uz chcem asi vela
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Áno a presne o toto sa mi jedná - stačilo by napísať jednoduchú vetu - stornujem objednávku...
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

....treba to ošetriť pokutami za neprevzatie... a mimochodom, nemáš tento model? http://cgi.ebay.com/1-43-Kyosho-Mits...item1c0f067d4b
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tie pokuty su nezmysel,... sa pojdes sudit? a nevyse som pocul aj nazory ze nie je to v sulade so zakonom atd.. skor to chce len trochu rozumu
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...nejaký konkrétny nápad? Môžeš konkretizovať to "trochu rozumu"?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

LeonCupraR Pozri príspevok
Len tak mimochodom, prečo by ste si neobjednali naproti platbe predom? Už roky kupujem rôzne veci cez net z celého sveta a ani ma nenapadlo platiť ináč ako predom, dokonca si ani nespomínam, že by niektorý predajca ponúkal niečo na spôsob dobierky... Navyše o čo je pre Vás ako kupujúceho bezpečnejšia dobierka?
Nejde o bezpečnosť ale o rýchlosť. Ale ide aj o to, že sme zaplatili /a nemálo/ za vec, ktorú sme inak zohnať nemohli a čakali sme 3 mesiace a len sme počúvali výhovorky prečo to ešte neprišlo. Zbytočne tam ležalo kopu peňazí ktoré som mohla za tie tri mesiaci použiť aj inak. Tak som sa zapovedala, že nikdy viac dopredu. Takto dostanem, zaplatím a mám.
Naposledy upravil Kazu : 13.01.10 at 11:19
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Aká rýchlosť? Mne ak zaplatíte do 12:00 hod, tak na druhý deň máte model doma! Ak platba nabehne na účet až po 12-tej, tak o deň neskôr. Dobierkou to nebudete mať ani o sekundu skôr doma...

Podotýkam - do Čiech to je doručené za 2 pracovné dni....a ešte k tomu 2.triedou :-)
0 0
LeonCupraR LeonCupraR

LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
marian152 Pozri príspevok
....treba to ošetriť pokutami za neprevzatie... a mimochodom, nemáš tento model? http://cgi.ebay.com/1-43-Kyosho-Mits...item1c0f067d4b
Nie, tento model nemám. Ináč tento predajca na Ebay je spoľahlivý, bohužiaľ zasiela to priamo z Číny, takže to trvá dlhšie (mám s ním osobné skúsenosti).
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

padro Pozri príspevok
dobierka je dalsia slovenska specialita, co v zahranici takmer ani nepoznaju... ja idem zaviest v najblizsich dnochvi v eshope Cardpay, som zvedavi ako to ludia budu vyuzivat, aj ked jeden z dovodov preco tam bude Cardpay je ze chcem zacat predavat aj do CR... tam uz je to trochu na inej urovni ako u nas.
Ďalšou slovenskou špecialitou je aj zaplatiť dopredu a ..........čakať či to pošlú. Neserióznosť sa vyskytuje na obidvoch stranách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať