Zavrieť

Porady

Serióznosť slovenských zákazníkov

pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac
Ahojte,
od 1.novemra 2009 som spustil svoj E-Shop. Mám vybavených cca 300 objednávok, čo myslím je celkom dobré na začiatok. Približne 95 % objednávok je z ČR, zatiaľ jedna jediná bola taká, kde kupujúci neuhradil nákup. Čiže takmer ideálny pomer. Mám však problém s kupujúcimi zo Slovenska. Objednávok je málo a aj z toho mála sa 2/3 ani len neunúvajú oznámiť aspoň zrušenie objednávky, nie to ešte zaplatiť. Nerozumiem tomu,, ako je to možné, že prečo práve u nás doma sa musím stretávať s takýmto prístupom zákazníkov. Keďže predávam jedine oproti platbe predom alebo osobné prevzatie, v podstate o nič neprichádzam, akurát mám komplikácie, pokiaľ mám už iba povedzme jeden kus tovaru skladom ktorý si takýto neseriózny kupujúci objednal. Takýto tovar dávam do rezervácie a neponúkam ho ďalej na predaj. Takto mi povedzme 2 týždne stojí skladom a pritom by oň bol záujem :-(
Mám teda otázku na Vás do pľacu - ako vnímate slovenských zákazníkov? Alebo to iba ja mám taký problém? Niekedy mám pocit, že pred PC sedia iba deti, ktoré nevedia čo s voľným časom...
Usporiadat
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

DD napiste aj mne do posty vase eshopy, dik

Gina Er Pozri príspevok
sakra,tu na Porade sú samí majitelia e-shopov
napíšte mi do pošty vaše webky
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

slabikar Pozri príspevok
DD napiste aj mne do posty vase eshopy, dik
mne nikto nič nenapísal.......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ani neviem, čo na toto povedať http://ekonomika.sme.sk/c/5981487/ce...pozicovne.html
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Rád by som dal do pozornosti zoznam nespoľahlivých kupujúcich pre Slovensko vo forme služby www.dobierky.sk.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rickman Pozri príspevok
Rád by som dal do pozornosti zoznam nespoľahlivých kupujúcich pre Slovensko vo forme služby www.dobierky.sk.
No, trochu sa obávam, že toto narazí práve na zákon o ochrane osobných údajov. Zákazník dáva súhlas, že môžeš jeho údaje spracovať pre potreby obchodného vzťahu. Obávam sa ale, že to nezahŕňa aj takýto zoznam. A to meno zjavne je uložené ešte niekde inde ako u teba v obchode.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dáša_ Pozri príspevok
No, trochu sa obávam, že toto narazí práve na zákon o ochrane osobných údajov. Zákazník dáva súhlas, že môžeš jeho údaje spracovať pre potreby obchodného vzťahu. Obávam sa ale, že to nezahŕňa aj takýto zoznam. A to meno zjavne je uložené ešte niekde inde ako u teba v obchode.
To je už na prevádzkovateľovi, mne to môže byť jedno.. spravil som aj tému nech je to aktuálne http://www.porada.sk/t178276-neprevzate-dobierky.html
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rickman Pozri príspevok
To je už na prevádzkovateľovi, mne to môže byť jedno.. spravil som aj tému nech je to aktuálne http://www.porada.sk/t178276-neprevzate-dobierky.html
obávam sa, že ty nemáš právo niekde zverejniť údaje svojho zákazníka - aj ke´d ti neprebral dobierku. Takže ti to nemôže byť jedno, lebo ty nemáš právo takto disponovať údajmi zákazníka
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Mozno by to vyriesila databaza IP adries.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Naviac vidím aj iný problém - neviem to nazvať, snáď obchodne-marketingový. Niekto môže mať prehľad o počte tvojich objednávok. Nehovoriac, že niekde sa tvorí zoznam ľudí, čo objednávajú z eshopov.... Aj s mailovými adresami, telefónmi...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no to teda ťažko - a čo dynamické prideľovanie adries? Nie je veľa takých, čo majú pevnú IP adresu.
0 0
D.Halas D.Halas

D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

Presne tak, vacsina velkych providerov si za staticku IP uctuje priplatok, vacsina ludi proste dostane nahodne pridelenu IP z urcitej mnoziny, takze velmi jednoducho moze prist k 2 veciam:

1, Zablokujete IP, zakaznik restartne router a bez problemov sa pripoji s inou IP.

2, Zablokovana IP sa prideli inemu potencialnemu zakaznikovi a tomu zabranite nakupit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať