Zavrieť

Porady

manzelia - konatelia v s.r.o a vlastne MV

Ja a manzelka sme konatelia v s.r.o. drzitelka MV je moja manzelka. Musim zaplatit dan MV v pripade, ze auto budem pre potreby s.r.o. pouzivat ja ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    airbilly Pozri príspevok
    Ja a manzelka sme konatelia v s.r.o. drzitelka MV je moja manzelka. Musim zaplatit dan MV v pripade, ze auto budem pre potreby s.r.o. pouzivat ja ?
    Podľa mňa nie, ak ty ako konateľ nebudeš auto používať.

    Ak si prečítame zákon, tak daňovníkom je podľa §85 ods2
    a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,

    Keby bolo v zákone za použitie vlastného vozidla, pri bezpodielovom vlastníctve by bol daňovníkom jeden ako druhý.

    airbilly je offline (nepripojený) airbilly

    airbilly
    Evanka Pozri príspevok
    Podľa mňa nie, ak ty ako konateľ nebudeš auto používať.

    Ak si prečítame zákon, tak daňovníkom je podľa §85 ods2
    a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,

    Keby bolo v zákone za použitie vlastného vozidla, pri bezpodielovom vlastníctve by bol daňovníkom jeden ako druhý.
    Dik, toto vsetko som uz cital a problem je asi v presnom zneni zakona, nakolko znenie - v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec a manzelka sa pre pre ucely tohto zakona tiez poklada za zamestnanca(konatel).
    Preto mi to nieje jasne.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    airbilly Pozri príspevok
    Dik, toto vsetko som uz cital a problem je asi v presnom zneni zakona, nakolko znenie - v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec a manzelka sa pre pre ucely tohto zakona tiez poklada za zamestnanca(konatel).
    Preto mi to nieje jasne.
    Áno ide o presné znenie zákona.
    Auto používaš ty z titulu zamestnanca a nie si zapísaný v dokladoch ako držiteľ. Nie si podľa tohto zákona daňovníkom.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    S.r.o. má 2 spoločníkov-manželov, títo sú zároveň konateľmi s.r.o. a aj zamestnancami svojej s.r.o. Manžel vlastní 2 motorové vozidlá .Jedno auto používa zamestnanec-manželka, druhé auto zamestnanec-manžel. Podľa zákona bude zamestnávateľ-s.r.o. platiť daň z MV len za 1 auto-za to, ktoré vlastní a aj používa zamestnanec-manžel.
    Dobre som to pochopila?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lejka Pozri príspevok
    S.r.o. má 2 spoločníkov-manželov, títo sú zároveň konateľmi s.r.o. a aj zamestnancami svojej s.r.o. Manžel vlastní 2 motorové vozidlá .Jedno auto používa zamestnanec-manželka, druhé auto zamestnanec-manžel. Podľa zákona bude zamestnávateľ-s.r.o. platiť daň z MV len za 1 auto-za to, ktoré vlastní a aj používa zamestnanec-manžel.
    Dobre som to pochopila?
    Presne tak. Daň zaplatí s.r.o. za to auto, na ktorom vykonáva pracovné cesty manžel.

    manzelia - konatelia v s.r.o a vlastne MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.