Zavrieť

Porady

služba z Ukrajiny

Ako je to s poskytnutou službou z Ukrajiny (prieskum trhu, sprostredkovanie)?
Má to vplyv na DPH? Naša sro je platca v SR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    cacka Pozri príspevok
    Ako je to s poskytnutou službou z Ukrajiny (prieskum trhu, sprostredkovanie)?
    Má to vplyv na DPH? Naša sro je platca v SR.
    od 1.1.2010 sa zmenilo určovanie miesta dodania služby. Ak sa služba dodáva zdaniteľnej osobe, miesto dodania je tam kde je sídlo, miesto podnikania tejto zdaniteľnej osoby. Ide o § 15 ods. 1 zákona o DPH.
    Skôr než určite miesto dodania všeobecným pravidlom treba skúmať či nepatríte do § 16 (špecifické pravidla).
    Podľa otázky ide o zdanteľnú osobu so sídlom na Ukrajine. Služba nepatrí do § 16 a preto miesto dodania služby je na Ukrajine. Faktúrujete bez DPH a do DP to neuvádzate.
    Nevstupuje to ani do súhrnného výkazu.

    Podotýkam že je to platné pre rok 2010 nie pre rok 2009

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Asi som to zle napísala. Týka sa to roku 2009 a Ukrajina vystavuje fakturu nám za služby. Ako to je v takomto prípade.
    Vďaka.
    človiečik Vladimír Ozimý
    cacka Pozri príspevok
    Ako je to s poskytnutou službou z Ukrajiny (prieskum trhu, sprostredkovanie)?
    Má to vplyv na DPH? Naša sro je platca v SR.
    aha tak to som skôr ja nepochopil.

    treba si odpovedať kde dochádza k sprostredkovaniu. ak v tuzemsku tak ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 2 ak na ukrajine nie je to predmetom dane.
    Pri prieskume trhu postupujete po starom podľa § 15 ods. 7 t.j. vykonáte samozdanenie podľa § 69 ods. 3

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    aha tak to som skôr ja nepochopil.

    treba si odpovedať kde dochádza k sprostredkovaniu. ak v tuzemsku tak ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 2 ak na ukrajine nie je to predmetom dane.
    Pri prieskume trhu postupujete po starom podľa § 15 ods. 7 t.j. vykonáte samozdanenie podľa § 69 ods. 3
    Ak je služba poskytnutá v tuzemsku, tak vykonám samozdanenie, tzn. DPH na vstupe aj výstupe? Alebo len výstup?

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja maám tiez taky problem dostali sme fa z ČR od neplatitela DPH za spostredkovanie prepravy my sme platitelia DPH v SR mám to samozdanit je to za 12/2009 prosim poradte mi vdaka
    človiečik Vladimír Ozimý
    zuzanna Pozri príspevok
    ja maám tiez taky problem dostali sme fa z ČR od neplatitela DPH za spostredkovanie prepravy my sme platitelia DPH v SR mám to samozdanit je to za 12/2009 prosim poradte mi vdaka
    áno vykonajte samozdanenie. Riaďte sa druhou vetou § 16 ods. 6 zákona o DPH.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    vladimír prosím ta DPH pojde do výstupu aj vstupu alebo len výstup prosim este to mi poradte
    človiečik Vladimír Ozimý
    zuzanna Pozri príspevok
    vladimír prosím ta DPH pojde do výstupu aj vstupu alebo len výstup prosim este to mi poradte
    ste platiteľom takže máte aj nárok na odpočítanie dane na vstupe v súlade s § 49. Takže za bežných podmienok pôjde to aj na výstup a zároveň aj do vstupu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.