Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby

Dobrý deň,
potrebujem pomoc s vyplneným potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ......
V počítači to asi spravilo zle. Potrebujem vystaviť potvrdenie pre človeka, ktorý pracuje na dohodu celý rok 09.
Jeho zmluvný základný plat je 165,97 eur každý mesiac.
Poistné každý mesiac 1,70 eura.
Daň - mesačné zálohy 31,53 eur.
K výplate 134,44 eur.
Každý mesiac za rok 2009 mal vždy to isté, ako som uviedla. Asi mi to zle vytlačilo a potrebujem pomoc, ako by to tlačivo malo vyzerať, čo má byť v riadkoch 01, 02, 03, ....... - 13.
Daň nebola zrážková. Prosím poraďte, pretože to potrebujem súrne a neviem, či to mám dobre. Ďakujem každému za Vašu ochotu pomôcť.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem pomoc s vyplneným potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ......
V počítači to asi spravilo zle. Potrebujem vystaviť potvrdenie pre človeka, ktorý pracuje na dohodu celý rok 09.
Jeho zmluvný základný plat je 165,97 eur každý mesiac.
Poistné každý mesiac 1,70 eura.
Daň - mesačné zálohy 31,53 eur.
K výplate 134,44 eur.
Každý mesiac za rok 2009 mal vždy to isté, ako som uviedla. Asi mi to zle vytlačilo a potrebujem pomoc, ako by to tlačivo malo vyzerať, čo má byť v riadkoch 01, 02, 03, ....... - 13.
Daň nebola zrážková. Prosím poraďte, pretože to potrebujem súrne a neviem, či to mám dobre. Ďakujem každému za Vašu ochotu pomôcť.
Prečo si myslíš, že tlačivo zo SW je zlé ? Do ktorých riadkov ti zahrnulo príjem ?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Vytlac si mzdovy list a skontroluj si, ake mas sumy na jednotlivych riadkoch - ci spravne.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem pomoc s vyplneným potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ......
V počítači to asi spravilo zle. Potrebujem vystaviť potvrdenie pre človeka, ktorý pracuje na dohodu celý rok 09.
Jeho zmluvný základný plat je 165,97 eur každý mesiac.
Poistné každý mesiac 1,70 eura.
Daň - mesačné zálohy 31,53 eur.
K výplate 134,44 eur.
Každý mesiac za rok 2009 mal vždy to isté, ako som uviedla. Asi mi to zle vytlačilo a potrebujem pomoc, ako by to tlačivo malo vyzerať, čo má byť v riadkoch 01, 02, 03, ....... - 13.
Daň nebola zrážková. Prosím poraďte, pretože to potrebujem súrne a neviem, či to mám dobre. Ďakujem každému za Vašu ochotu pomôcť.
Ak robil na dohodu, nehovoríme o základnom plate, ale o odmene.
Ak mal podpísané vyhlásenie, daň mu nevyšla.
O akom poistnom hovoríš? Z-c poistné neplatí, iba z-ľ ÚP a GP.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Poistné z ÚP a GP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To platí zamestnávateľ , nie zamestnanec, preto do potvrdenia nepatrí.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Aha, moc sa tomuto nerozumiem tak ak smiem pre overenie :
r. 01 1991,64 ( 12x165,97 )
r. 03 nič
r. 04 1991,64
r. 05 378,36
r. 06 nič ?
ostatné riadky nič.
Správne?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri si § 39 Zákona o dani z príjmov , nájdeš tam, čo má obsahovať potvrdenie (okrem iného).
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem, ale v prvom rade potrebujem toto vyplniť. Bože tie úchvatné paragrafy.
0 0
Esmacka Esmacka

Esmacka je offline (nepripojený) Esmacka

Prosím o radu
Na akom tlačive sa žiada bývalého zamestnávateľa (práca na DoVP) o zaslanie " Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti..."? Toto potvrdenie je potrebné na výpočet prijmu manželky na uplatnenie NČD manžela na manželku.
Ďakujem krásne
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Prepáč, ale ako to môžeš vypĺňať, keď sama priznávaš, že tomu nerozumieš ? Spoľahneš sa na nás ? Čo keď sme ti poradíili zle?

Pustila by si sa aj do opravy auta ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Esmacka Pozri príspevok
Prosím o radu
Na akom tlačive sa žiada bývalého zamestnávateľa (práca na DoVP) o zaslanie " Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti..."? Toto potvrdenie je potrebné na výpočet prijmu manželky na uplatnenie NČD manžela na manželku.
Ďakujem krásne
Neexistuje špeciálne tlačivo, buď si písomne vyžiadaš od zamestnávateľa, alebo telefonicky.
Z-ľ by Ti ho mal dať buď oproti podpisu, alebo zaslať poštou doporučene, aby mal dôkaz o vydaní
Naposledy upravil drobeceva : 24.01.10 at 17:34 Dôvod: doplnenie
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Prepáč, ale ako to môžeš vypĺňať, keď sama priznávaš, že tomu nerozumieš ? Spoľahneš sa na nás ? Čo keď sme ti poradíili zle?

Prepáč, ale viac ľudí, viac názorov, viac šancí. Tiež nevieš všetko, nemyslíš? Vždy je niečo prvý krát, ale nechcem to vyplniť len tak podľa svojho názoru, tiež potrebujem niekedy poradiť, nikto nepadol z neba múdry. A verím, že ak si to overím budem sa cítiť istejšie.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Prosím poraďte...............
pre overenie :
r. 01 1991,64 ( 12x165,97 )
r. 03 nič
r. 04 1991,64
r. 05 378,36
r. 06 nič ?
ostatné riadky nič.
Správne?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem pomoc s vyplneným potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ......
V počítači to asi spravilo zle. Potrebujem vystaviť potvrdenie pre človeka, ktorý pracuje na dohodu celý rok 09.
Jeho zmluvný základný plat je 165,97 eur každý mesiac.
Poistné každý mesiac 1,70 eura.
Daň - mesačné zálohy 31,53 eur.
K výplate 134,44 eur.
Každý mesiac za rok 2009 mal vždy to isté, ako som uviedla. Asi mi to zle vytlačilo a potrebujem pomoc, ako by to tlačivo malo vyzerať, čo má byť v riadkoch 01, 02, 03, ....... - 13.
Daň nebola zrážková. Prosím poraďte, pretože to potrebujem súrne a neviem, či to mám dobre. Ďakujem každému za Vašu ochotu pomôcť.
ak mas pocit, ze potvrdenie je chybne, treba kontaktovat SW na hotline, kde sa ti k tomu vyjadria
urcite by som potvrdenie nerobila v ruke, ak si platim soft + aktualizacie
ak mas DoVP alebo DoPC, tak ti do potvrdenia nemoze tahat poistne , ktore plati zamestnavatel
v prilohe je potvrdenie, ak nemal podpisane vyhlasenie, tak nezdanitelna ciastka je 0, ak mal tak tam bude pocet mesiaco, za ktore si ju uplatnoval
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Robím účtovníctvo no mzdám sa moc nerozumiem, hlavne takýmto papierom. Mzdy mi pomáha robiť jedna pani, takže nemôžem ju zo dňa na deň zavolať, aby mi prišla pomôcť. Toto tlačivo potrebujem už zajtra, no chcem sa len uistiť, či tieto sumy súhlasia s tým, čo som uviedla. V programe nechcem robiť nejaké zmeny pokiaľ nepríde, no viem, že mi to vytlačilo zle, pretože som si to pozrela v mzdovom liste a mám tam jednu chybu. Tak prosím ak niekto môže pomôcť, či tie sumy môžu tak byť, budem veľmi vďačná.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

martina0203 Pozri príspevok
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Robím účtovníctvo no mzdám sa moc nerozumiem, hlavne takýmto papierom. Mzdy mi pomáha robiť jedna pani, takže nemôžem ju zo dňa na deň zavolať, aby mi prišla pomôcť. Toto tlačivo potrebujem už zajtra, no chcem sa len uistiť, či tieto sumy súhlasia s tým, čo som uviedla. V programe nechcem robiť nejaké zmeny pokiaľ nepríde, no viem, že mi to vytlačilo zle, pretože som si to pozrela v mzdovom liste a mám tam jednu chybu. Tak prosím ak niekto môže pomôcť, či tie sumy môžu tak byť, budem veľmi vďačná.
v prísp. č. 4 som Ti písala, že poistné tam nemôže byť-pri dohodách z-c neplatí poistné. Iba z-ľ odvádza ÚP a GP a to sa Ti tam neodzrkadlí
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

To viem, no pýtala som sa, či takto?
r. 01 1991,64 ( 12x165,97 )
r. 03 nič
r. 04 1991,64
r. 05 378,36
r. 06 nič ?
ostatné riadky nič.
Správne?

Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

martina0203 Pozri príspevok
To viem, no pýtala som sa, či takto?
r. 01 1991,64 ( 12x165,97 )
r. 03 nič
r. 04 1991,64
r. 05 378,36
r. 06 nič ?
ostatné riadky nič.
Správne?

Ďakujem
určite Ťa sklamem, ale doma nemám "kancel" a z hlavy neviem čo je r. 03, r. 06 atď. Takže najskôr zajtra, keď si pozriem tlačivo.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ak by sa ti chcelo na to pozrieť, tak tu je tlačivo.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

martina0203 Pozri príspevok
Ak by sa ti chcelo na to pozrieť, tak tu je tlačivo.
martina ja som si nejako myslela, ze ti to tlacivo pomoze, lebo som ti dala presne tlacivo dohodara a miesto "mojich" cisiel si doplnis svoje, ale ked sa inak neda,posielam este raz aj s " tvojimi " cislami
dufam, ze ked precitas tie mojou rukou pisane tak to tvoje tlacivo podla toho vyplnis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať