Zavrieť

Porady

DP FO zivnost a zamestnanie

Prosim o radu ako zratat DP ak som v roku 2009 zarabal a odvadzal dan ako brigadnik 4 mesiace , potom som otvoril zivnost a pocas zivnosti sa aj jeden mesiac zamestnal. Prijem z brigad bol 3629 a uhrn preddavkov 380. Zo zamestnania bol prijem 370 a preddavky 97 , prijmi zo zivnosti boli 2892 a vydaje 800 za tovar + odvody ZP 167. Mozem si uplatnit bonus na manzelku /opatrovatelku/, jej prijmy boli 2184. Ten jeden mesiac co som bol zamestnany som si neuplatnil nezdanitelnu cast. Pocas brigady som mal uplatnenu za mesiace 2,3,4,5,6 1628,15€.

Oplati sa mi viac JU alebo pausalne vydavky? Asi to nieje celkom zrozumitelne ale asi takto vyzeral moj rok a nechcem zbytocne prist o nejake vyhody... v tomto roku som cerpal aj prispevok UP , zaradit ho tiez do prijmmov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    mathis Pozri príspevok
    Prosim o radu ako zratat DP ak som v roku 2009 zarabal a odvadzal dan ako brigadnik 4 mesiace , potom som otvoril zivnost a pocas zivnosti sa aj jeden mesiac zamestnal. Prijem z brigad bol 3629 a uhrn preddavkov 380. Zo zamestnania bol prijem 370 a preddavky 97 , prijmi zo zivnosti boli 2892 a vydaje 800 za tovar + odvody ZP 167. Mozem si uplatnit bonus na manzelku /opatrovatelku/, jej prijmy boli 2184. Ten jeden mesiac co som bol zamestnany som si neuplatnil nezdanitelnu cast. Pocas brigady som mal uplatnenu za mesiace 2,3,4,5,6 1628,15€.

    Oplati sa mi viac JU alebo pausalne vydavky? Asi to nieje celkom zrozumitelne ale asi takto vyzeral moj rok a nechcem zbytocne prist o nejake vyhody... v tomto roku som cerpal aj prispevok UP , zaradit ho tiez do prijmmov?
    Budeš podávať DP typu B, do oddielu V. uvedieš príjmy zo zamestnanania a z brigádnickej činnosti na základe potvrdenia o príjme zo závislej činnosti. Čo sa týka podnikateľskej činnosti je lepšie použiť paušál t.j. 40% zo sumy 2892 + výdavky na odvody. Nezdaniteľnú položku uvedieš v plnej výške.

    mathis je offline (nepripojený) mathis

    mathis
    Dik, ak som to pochopil spravne tak toto by malo byt v poriadku?

    Prijem brigada 3629
    Prijem zamestnanie 571
    Prijem zivnost 3014
    Spolu prijem 7214

    Vydaj zivnost 40% 1205,6
    Vydaj odvod ZP /6mesiacov/ 190
    Spolu vydaj 1395,6

    Nezdanitelna ciastka 4025,7 plus bonus manzelka 1789,7
    Nezdanitelna + bonus 5815,4



    Prijem pre danenie 3
    Dan 0,57


    Odvedene preddavky brigada 380,15
    Odvedene zamestnanie 93
    Spolu odvedene 473,15


    Danovy bonus manzelka
    Prijmy optrovatelka 12 mes. 2236
    Nezdanitelna ciastka 4025,7
    Rozdiel 1789,7

    PREPLATOK 472,6

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a ten príspevok ... to bola dotácia na začatie podnikania .. aj tá ide do príjmov ..

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    A len malá pripomienka: daňový bonus sa neuplatňuje na manželku, ale na deti. Na manželku sa uplatňuje nezdaniteľná časť.

    mathis je offline (nepripojený) mathis

    mathis
    takze aj prispevok UPSVAR ratat do prijmov? ked by som viedol uctovnictvo tak ho evidujem ako dotaciu a to nieje prijem ovplivnujuci danovy zaklad, takze pri pausale to davam normalne ako prijem? A na manzelku nezdanitelna, len som to nevedel pomenovat

    tak ako?
    Naposledy upravil mathis : 28.01.10 at 20:12

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    mathis Pozri príspevok
    takze aj prispevok UPSVAR ratat do prijmov? ked by som viedol uctovnictvo tak ho evidujem ako dotaciu a to nieje prijem ovplivnujuci danovy zaklad, takze pri pausale to davam normalne ako prijem? A na manzelku nezdanitelna, len som to nevedel pomenovat

    tak ako?
    Áno, pokiaľ si chceš uplatniť paušálne výdavky, celú dotáciu musíš dať do príjmov ovplyvňujúci ZD! a z neho 40% paušálny výdavok

    DP FO zivnost a zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.