Zavrieť

Porady

Preplatenie vyčerpanej dovolenky

Prosím o radu.Potrebujem zistiť názov, popr.číslo predpisu podľa ktorého sa postupuje v prípade ak sa zamestnancovi zmenil v septembri 2009 pracovný úväzok z 20 hod. týždenne na 10 hod. a pri ukončení pracovného pomeru sa prepláca nevyčerpaná časť dovolenky. Zamestnanec totiž žiada aby sa mu nevyčerpaná dovolenka preplatila tak, že deň jeho dovolenky bude v trvaní 4 hod. a nie 2 hod.(aktuálny pracovný úväzok).Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tarnoczyova Pozri príspevok
    Prosím o radu.Potrebujem zistiť názov, popr.číslo predpisu podľa ktorého sa postupuje v prípade ak sa zamestnancovi zmenil v septembri 2009 pracovný úväzok z 20 hod. týždenne na 10 hod. a pri ukončení pracovného pomeru sa prepláca nevyčerpaná časť dovolenky. Zamestnanec totiž žiada aby sa mu nevyčerpaná dovolenka preplatila tak, že deň jeho dovolenky bude v trvaní 4 hod. a nie 2 hod.(aktuálny pracovný úväzok).Ďakujem.
    Nárok na dovolenku je v kal. dňoch. Náhradu preplácaš vo výške úväzku v čase ukončenia prac.pomeru - nič neprepočítavaš.

    Čerpanie dovolenky sa malo riešiť v čase zmeny úväzku,aby mal zamestnanec vyčerpanú alikv.časť - teraz už s tým nič nenarobí (len ak by ste mu to chceli doplatiť formou nejakej odmeny).

    tarnoczyova je offline (nepripojený) tarnoczyova

    tarnoczyova
    Ja to ovládam, len som chcela vedieť či okrem zákonníka práce nerieši túto tému podrobnejšie aj iný predpis .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tarnoczyova Pozri príspevok
    Ja to ovládam, len som chcela vedieť či okrem zákonníka práce nerieši túto tému podrobnejšie aj iný predpis .
    Nerozumiem tvojej otázke - kde inde by si chcela hladať pracovno-právne vzťahy okrem ZP, kde je dovolenka jasne definovaná (pokial samozrejme píšeme o dovolenky pracovníkov podnikatelských subjektov, a nemajú iné dojednania vo vyššej kolektívnej zmluve).

    Preplatenie vyčerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.