Zavrieť

Porady

súhrnný výkaz DPH

Dodavatel nám dodáva tovar z Poľska, na dodaný tovar vystaví faktúru v eurách. Mi tento tovar nedodávame ďalej do iného členského štátu EU, ale ho predáme zákazníkovi. Aj nás sa týka súhrnný výkaz?
Usporiadat
snofko snofko

snofko je offline (nepripojený) snofko

Sme obchod, ktorému sa tovar dodáva z Poľska a Čiech, na tento tovar je vystavená faktúra v eurách,ale mi tento tovar nedodávame ďalej do iné členského štátu EU. Ale ho predávame kupujúcim tu na slovensku. Aj nás sa týka súhrnný výkaz DPH. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je teraz online ZuzanaA

Nie, nemáš povinnosť podávať súhrnný výkaz. Ten sa podáva iba ak by si:


-dodal tovar s oslobodením podľa § 43 ods.1 z tuzemska do iného členského štátu osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
-premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods.4 zákona o DPH,
-sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
-dodal službu s miestom dodania v inom členskom podľa § 15 ods.1 zákona o DPH osobe identifikovanej pre daň, ktorá je povinná túto daň platiť.
0 1
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Kamiónová firma, ktorá robí prepravy v rámci celej EU, väčšinou pre zahraničných zákazníkov, ktorý nie sú registrovaný pre DPH na Slovensku, ale iba v EU. Vystavujeme FA bez DPH. Pre slovenských zákazníkov vystavujeme fa s DPH.Má firma tiež robiť súhrnný výkaz? Ďakujem.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Osimka Pozri príspevok
Kamiónová firma, ktorá robí prepravy v rámci celej EU, väčšinou pre zahraničných zákazníkov, ktorý nie sú registrovaný pre DPH na Slovensku, ale iba v EU. Vystavujeme FA bez DPH - áno podávaš súhrnný výkaz
Pre slovenských zákazníkov vystavujeme fa s DPH.Má firma tiež robiť súhrnný výkaz? Ďakujem.
podľa novely DPH od 1.1.2010 -miesto dodania služby je krajina príjemcu služby-

ak fakturuješ napr. prepravu medzi krajinami EU pre príjemcu , ktorý má pridelené IČ DPH v krajine EU /Čechy / miesto dodania sa určí podľa sídla príjemcu služby - Čechy - platiť daň je povinný príjemca služby - poskytovateľ služby fakturuje bez DPh a IČ DPH a hodnotu služby uvedie v súhrnnom výkaze
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Prosím Vás, aj podanie súhrnného výkazu platí aj pre neplatcu DPH?
Myslela som, že sa to týka len pre platcov, ale na daňovom úrade ma upozornili.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Janiela Pozri príspevok
Prosím Vás, aj podanie súhrnného výkazu platí aj pre neplatcu DPH?
Myslela som, že sa to týka len pre platcov, ale na daňovom úrade ma upozornili.
Ak si neplatca DPH, ale dodávaš službu do iného členského štátu, alebo prijímaš službu z iného ČŠ, musíš sa zaregistrovať na DPH, dostaneš IČ DPH, ktoré musíš uvádzať na týchto faktúrach a raz za štvrťrok podať súhrnný výkaz s takýmito službami do/z iných ČŠ.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ďakujem za odpoveď. Niečo som už "vydolovala" na www.drsr.sk. Ale pochopila som to trochu šalamúnsky. Toto vysvetlenie je pekné stručné a najmä podané krátko a múdro. Ešte raz ďakujem.
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
tovar dodany do srbska - oslobodeny ale srbsko je tretia krajina - nemusim podavat suhrnny vykaz?? pre istotu sa spytam mudrejsich

dakujem dakujem
0 0
fcelicka fcelicka

fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

Poradte mi , ako to je ak sme poskytli sluzbu na Slovensku pre zahranicny subjekt z Rakuska...sme povinny podat suhrny vykaz?
0 0
lusil329 lusil329

lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

fcelicka Pozri príspevok
Poradte mi , ako to je ak sme poskytli sluzbu na Slovensku pre zahranicny subjekt z Rakuska...sme povinny podat suhrny vykaz?
záleží o akú službu išlo, kde sa služba vykonala... ale ak to bolo zrejme na SR, tak sa súhrný výkaz podávať nemusí
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
tovar dodany do srbska - oslobodeny ale srbsko je tretia krajina - nemusim podavat suhrnny vykaz?? pre istotu sa spytam mudrejsich

dakujem dakujem
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
ja myslím, že nie, lebo súhrnný výkaz hovorí o dodaní tovaru a služieb do krajín EU...
0 0
fcelicka fcelicka

fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

lusil329 Pozri príspevok
záleží o akú službu išlo, kde sa služba vykonala... ale ak to bolo zrejme na SR, tak sa súhrný výkaz podávať nemusí
Islo o prepozicanie plosiny (dopravny prostriedok) v SR na 5 hodin Rakusanom, vyfakturovala som to bez DPH..co teraz? poradte prosim
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Čo v prípade, ak: Platiteľ DPH u nás dostane nejaký tovar z Holandska, kde je uvedené, že DPH platí odberateľ.
Aké povinnosti vyplývajú nášmu platiteľovi DPH. Jedná sa o jednorázovú dodávku a suma je cca 1500 eur.
Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gabhus Pozri príspevok
Čo v prípade, ak: Platiteľ DPH u nás dostane nejaký tovar z Holandska, kde je uvedené, že DPH platí odberateľ.
Aké povinnosti vyplývajú nášmu platiteľovi DPH. Jedná sa o jednorázovú dodávku a suma je cca 1500 eur.
Ďakujem.
urobíš samozdanenie, uvedieš do priznania DPH.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Kejka, ďakujem.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

ahojte dobre som pochopila, suhrný výkaz sa týka iba dodania tovarov a služieb EU, ak sme dodali službu do USA tak to neuvádzam do suhrného výkazu, podla § 15 to bude služba oslobodená od DPH však?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

thalia13 Pozri príspevok
ahojte dobre som pochopila, suhrný výkaz sa týka iba dodania tovarov a služieb EU, ak sme dodali službu do USA tak to neuvádzam do suhrného výkazu, podla § 15 to bude služba oslobodená od DPH však?
Do SV idú len tovar a služby v rámci EÚ.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať