Zavrieť

Porady

príspevok na cestovné od upsvar - pruser?

Dobrý deň, neviem kam z konopí, tak píšem.
Stalo sa toto: dňa 2.11.nám nastúpil zamestnanec do firmy. Keďže mal nárok na dovolenku len dva dni a v decembri potreboval 5 dní dovolenky, tri dni sme mu akože "požičali", to znamená, že ich na výkaze má ako odpracované dni a aj na výplate ako keby v práci bol

Lenže - každý mesiac mu posielam na úrad práce potvrdenie na príspevok na dochádzku za prácou - píše sa tam ako pracoval a podobne. Nemohla som mu tam napísať, že bol tieto tri dni v práci, pretože by mu za tie dni preplatili cestovné, tak som tam napísala celozávodnú dovolenka.

Šéfka sa rozčúlila, že čo si dovoľujem, ale už nevysvetlila ako a čo som tam mala napísať.

Viete mi niekto poradiť čo s tým? Zajtra po práci tam idem, či to nejak prepísať, alebo čo s tým spraviť?

Ďakujem za každú radu!!!
Naposledy upravil Kristinka1402 : 02.02.10 at 17:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem kam z konopí, tak píšem.
    Stalo sa toto: dňa 2.11.nám nastúpil zamestnanec do firmy. Keďže mal nárok na dovolenku len dva dni a v decembri potreboval 5 dní dovolenky, tri dni sme mu akože "požičali", to znamená, že ich na výkaze má ako odpracované dni a aj na výplate ako keby v práci bol

    Lenže - každý mesiac mu posielam na úrad práce potvrdenie na príspevok pre cestovné - píše sa tam ako pracoval a podobne. Nemohla som mu tam napísať, že bol tieto tri dni v práci, pretože by mu za tie dni preplatili cestovné, tak som tam napísala celozávodná dovolenka.

    Šéfka sa rozčúlila, že čo si dovoľujem, ale už nevysvetlila ako a čo som tam mala napísať.

    Viete mi niekto poradiť čo s tým? Zajtra po práci tam idem, či to nejak prepísať, alebo čo s tým spraviť?

    Ďakujem za každú radu!!!
    To myslíš ako cestovné, ved tam stačí potvrdiť, že ten daný mesiac je zamestnancom podniku. Ak teda myslíš na § 53 príspevok za dochádzkou do zamestnania.. http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12942 tento nie je viazaný na počet dní.
    A nevypisuješ náhodou potvrdenie o trvaní pracovného pomeru? Vzor je v tom linku, čo som prilepila.

    Alebo myslíš čosi iné?
    Je to taká tabuľka, kde sa presne vypisuje, ktoré dni bol v práci, od kedy, do kedy a dôvod opustenia pracoviska, dáva sa to k tomu potvrdeniu, ze bol u nas zamestnaný v danom mesiaci. Mám ju naskenovať?

    na stránke UPSVAR ani takú tabuľku nevidím... volá sa to záznam o dochádzke
    Naposledy upravil Kristinka1402 : 02.02.10 at 16:30

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Je to taká tabuľka, kde sa presne vypisuje, ktoré dni bol v práci, od kedy, do kedy a dôvod opustenia pracoviska, dáva sa to k tomu potvrdeniu, ze bol u nas zamestnaný v danom mesiaci. Mám ju naskenovať?
    Naskenuj, alebo sa pozri podľa akého paragrafu sa toto uplatňuje. Lebo tlačivá by mali byť predsa jednotné pre celé SVK.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    len neviem ako sa tu prikladá súbor
    Ako píšeš príspevok a pôjdeš s myškou dole, tak tam máš takú časť ...

    "dodatočné možnosti"

    tam si nájdeš a klikneš prilohy pridať odobrať klikneš na to a dalej inštinktívne.
    Dala som ho hore k príspevku, vo výkaze práce mám ale na 23,28 a 29 tie požičané hodiny, čiže tam má osmičky. Čo som tam mala radšej dať, ja ozaj neviem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Dala som ho hore k príspevku, vo výkaze práce mám ale na 23,28 a 29 tie požičané hodiny, čiže tam má osmičky. Čo som tam mala radšej dať, ja ozaj neviem.
    No tento výkaz by ti mal sedieť z účtovaním, a kedže si mu požičala tie dni a dala ako keby ich odpracoval, tak aj do výkazu to uved ako odpracované dni.

    Naozaj som sa s takým nestretla. Ale musí Ti to sedieť so smenovkou. Takže daj tam odpracované dni.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    No len či sa to bude dať opraviť na tom úrade...
    To už odniesol? Šikovná si, vypíš nové odnes to ty. S tým, že si urobila chybu. A našla si to až teraz.
    Neviete náhodou, či sa dá stiahnuť z netu toto tlačivo? Nikde som ho totiž nenašla. Super rada, jedine takto. Hádam ma šéfka nezastrelí, ale strašne vystrájala, keď to videla.
    Ešte som si všimla, že tam musí byť podpis zamestnanca, tak asi jedine to tam zabieliť... ak mi to povolia

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Neviete náhodou, či sa dá stiahnuť z netu toto tlačivo? Nikde som ho totiž nenašla. Super rada, jedine takto. Hádam ma šéfka nezastrelí, ale strašne vystrájala, keď to videla.
    Nemá ten zamestnanec z UP už nové tlačivo? Ofoť a vypíš. Ak nie tak sa prebehni na UP a vypýtaj si ho.
    no lenže kedy mi ho podpíše, keď už dostal výpoveď či mi to zoberú aj nepodpísané. Zamestnanec teraz kvôli tomu robí ceremónie, že on tie dni platiť nebude a že ho to nezaujíma. šéfka sa mi vyhrážala, že ak to nezaplatí on, tak to dá k náhrade mne...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    no lenže kedy mi ho podpíše, keď už dostal výpoveď či mi to zoberú aj nepodpísané. Zamestnanec teraz kvôli tomu robí ceremónie, že on tie dni platiť nebude a že ho to nezaujíma. šéfka sa mi vyhrážala, že ak to nezaplatí on, tak to dá k náhrade mne...
    A s tým mimoriadnym volnom súhlasila šéfka?
    Alebo nie? Teda to je fakt prúser, a nekorektné od neho ...
    Šéfka mi sama povedala, nech mu tam dám odpracované dni s tým, že keď bude mať nárok na dovolenku, tak nám to vráti - dala by sa mu dovolenka,ale v skutočnosti by bol v práci. No a teraz ten zamestnanec vystrája, že on to nevráti a že na tomto zázname o dochádzke je napísané, že mal dovolenku. Tak to musím rýchlo vyriešiť. Hádam, mi tam tie slečny povolia opravu, čo tam pracujú, inak neviem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Šéfka mi sama povedala, nech mu tam dám odpracované dni s tým, že keď bude mať nárok na dovolenku, tak nám to vráti - dala by sa mu dovolenka,ale v skutočnosti by bol v práci. No a teraz ten zamestnanec vystrája, že on to nevráti a že na tomto zázname o dochádzke je napísané, že mal dovolenku. Tak to musím rýchlo vyriešiť. Hádam, mi tam tie slečny povolia opravu, čo tam pracujú, inak neviem.
    No dúfam, že áno. Zober účtovné podklady. Z toho mesiaca. Držím palec aby si poriešila.
    Co si tam mám vsetko zobrat so sebou? Povedať im že vtedy pracoval, alebo povedať pravdu, že mal požičané hodiny?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kristinka1402 Pozri príspevok
    Co si tam mám vsetko zobrat so sebou? Povedať im že vtedy pracoval, alebo povedať pravdu, že mal požičané hodiny?
    Ja netuším už, riadne domotané ....
    No to teda hej uvidím, aké tam budú pracovníčky, možno niečo poradia... Ďakujem za odpovede!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.