Zavrieť

Porady

RZZP - za rok 2009

Mám klienta ktorý bol v roku 2009 zamestnaný od 01.01.2009 do 31.08.2009, potom v septembri si založil živnosť , podnikal iba dva mesiace nedosiahol žiaden príjem, pozastavil ju a od 01.11.2009 je na úrade práce. Medzi tým robil ešte na dohodu (vtedy kedˇ bol na úrade práce/. Chcem sa opýtať či si musí urobiť RZZP za rok 2009. A ak áno či mu treba aj potvrdenie o príjme od predošleho zámesnávateľa do RZZP, ďakujem.
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno, je povinný urobiť RZZP za r. 2009 a to z toho dôvodu, že bol SZČO (i keď bez príjmu). Vyžiadať od zamestnávateľa Doklad o výške preddavkov na zdrav.poistné.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Existuje predpísané tlačivo, na ktorom treba zamestnávateľa žiadať o vydanie dokladu o výške preddavkov na ZP?
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

Hurááá, už je na stránke www.rzzp.sk tlačivo ročného zúčtovania na zdravotné.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Však ešte sa len oťukávajú, len aby stihli formuláre zverejniť do konca marca...
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

zuzana sustekova Pozri príspevok
Hurááá, už je na stránke www.rzzp.sk tlačivo ročného zúčtovania na zdravotné.
Bohužiaľ,radosť predčasná,zatiaľ uverejnili len žiadosť a potvrdenia,formuláre zatiaľ nie sú dostupné,zase treba čakať...
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Prosím vás, a ako je to v prípade zamestnanca, ktorý má živnosť, ale od 20.12.2008 do 31.3.2010 ju má pozastavenú. Mal teda príjmy iba od zamestnávateľa a z tohto príjmu mu nevychádza povinnost robit RZZP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuza 74 Pozri príspevok
Prosím vás, a ako je to v prípade zamestnanca, ktorý má živnosť, ale od 20.12.2008 do 31.3.2010 ju má pozastavenú. Mal teda príjmy iba od zamestnávateľa a z tohto príjmu mu nevychádza povinnost robit RZZP.
RZZP musí robiť každý poistenec, ktorý mal aktívnu živnosť čo len jeden deň
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Z toho mi, Veronika, vyplýva, že si to nemusí robiť, keďže živnosť mal pozastavenú.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Práve boli uverejnené aj ostatné tlačivá hlavne RZZP, na stránke www.rzzp.sk
kto má chuť môže začať s vypĺnaním.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

vikinka Pozri príspevok
Práve boli uverejnené aj ostatné tlačivá hlavne RZZP, na stránke www.rzzp.sk
kto má chuť môže začať s vypĺnaním.
zverejnené, ale žiaľ zatiaľ nie ešte editovateľné, len pdf
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

A ozaj,od radosti som si to nevšimla,no a zase len čakať....
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ak živnostník pozastavil živnosť k 31.8.2009, do dnešného dňa ju neobnovil a od 6/2009 pracuje v ČR ako zamestnanec. Od 9/2009 si platí ZP ako samoplatiteľ, vyplňuje typ S - prílohy SB, SC ? Príjem z Čiech sa nemá nikde uvádzať?
0 0
monka001 monka001

monka001 je offline (nepripojený) monka001

Neviem, či mám podať RZZP. Od 1.1. 2009 do 30.9. 2009 som bola zamestnaná mala som hrubý príjem 5500 EUR. Od 1.10. som nezamestnaná, bez podpory a od 15.10. do 15.11. 2009 som bola na PN. Mám podať RZZP ?
Ďakujem
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

grammatika Pozri príspevok
zverejnené, ale žiaľ zatiaľ nie ešte editovateľné, len pdf
už to funguje, dajú sa i vypisovať.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta



hurá
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den, nerozumiem druhej casti tejto vety: "Zúčtovanie nemusí vykonať zamestnanec, ktorý mal každý mesiac v každom svojom zamestnaní započítateľný príjem maximálne vo výške 2006,17 € alebo naopak mal vo všetkých mesiacoch roka 2009 vo všetkých svojich zamestnaniach započítateľný príjem vyšší ako 2006,17 € " Moze mi to prosim niekto vysvetlit? Dakujem
0 0
pulko pulko

pulko je offline (nepripojený) pulko

zuza 74 Pozri príspevok
Z toho mi, Veronika, vyplýva, že si to nemusí robiť, keďže živnosť mal pozastavenú.
Kto robí a kto nerobí RZ

A. Poistenci, ktorí sú povinní robiť RZ

a) poistenec sám, ak počas roka 2009 bol čo len jediný deň SZČO. Takýmto poistencom nie je možné vykonanie a podanie RZ „odpustiť“. Taktiež RZ nemôže za nich robiť ani ich zamestnávateľ ani vtedy, keď aj v súčasnosti sú (alebo v minulom roku boli) popri samostatnej zárobkovej činnosti zamestnancami. Je to z dôvodu, že výšku svojich príjmov priznávajú na daňových priznaniach a tak aj výpočet správnej výšky poistného za uplynulý rok si robia až v rámci RZ. Poistenec sám robí RZ aj vtedy, ak bol v roku 2009 poistencom štátu a nebol zamestnancom, a jeho zdaniteľný príjem podľa § 5 alebo § 6 ZDP (okrem vyňatých príjmov), presiahol úhrn minimálnych základov samoplatiteľa (osoby tzv. dobrovoľne nezamestnanej). Úhrn minimálnych základov samoplatiteľa predstavuje za celý rok 2009 čiastku 2 292,84 € a mesačne čiastku 191,07 €;
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

rennka Pozri príspevok
Dobry den, nerozumiem druhej casti tejto vety: "Zúčtovanie nemusí vykonať zamestnanec, ktorý mal každý mesiac v každom svojom zamestnaní započítateľný príjem maximálne vo výške 2006,17 € poistné neprekročilo mesačné maximum
alebo naopak mal vo všetkých mesiacoch roka 2009 vo všetkých svojich zamestnaniach započítateľný príjem vyšší ako 2006,17 €
poistné bolo odvedené z mesačného maxima" Moze mi to prosim niekto vysvetlit? Dakujem
Odpovede červeným.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ak mam prijem zo zav. cinnosti (nie vyssi ako 2006,17 € mesacne) + prijem z prenajmu (cca 4200 €) musim podavat RZZP?
Dakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať