Zavrieť

Porady

RZZP - za rok 2009

Mám klienta ktorý bol v roku 2009 zamestnaný od 01.01.2009 do 31.08.2009, potom v septembri si založil živnosť , podnikal iba dva mesiace nedosiahol žiaden príjem, pozastavil ju a od 01.11.2009 je na úrade práce. Medzi tým robil ešte na dohodu (vtedy kedˇ bol na úrade práce/. Chcem sa opýtať či si musí urobiť RZZP za rok 2009. A ak áno či mu treba aj potvrdenie o príjme od predošleho zámesnávateľa do RZZP, ďakujem.
Usporiadat
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

JanaJB Pozri príspevok
Preplatok z RZZP je POZD - ostatné príjmy. Zrazenú daň si môžete vysporiadať v DP. Zdravotná poisťovňa by Vám mala zaslať Potvrdenie o vrátení preplatku a zaplatení dane z RZZP.
Ďakujem, asi som sa nevyjadril celkom presne. Preto opakujem doplnenú otázku:
Patrí preplatok RZZP za rok 2008 medzi vyňaté príjmy 2009? Znižuje sa o tento preplatok základ dane na riadku 27 RZZP typu B? Ide o SZČO (živnostník), vedie jednoduché účtovníctvo, teda preplatok bol povinný zaúčtovať. V podstate ide o to, či z tohto preplatku bude platiť zdravotné poistenie, alebo nebude. Ďakujem za odpovede a názory, poteším sa paragrafom.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

SZČO od 1.1.2009 do 12.6.2009, potom zamestnanec v ČR - vypĺňa B?
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, moja znama bola szco cely rok 2009, ale v novembri bola 3 dni PN. kde uvediem tu PN? vyplnam tlacivo B.
podla mojho nazoru PN uvediem v oddieli V. - do novembra dam 3 a potom v oddieli VI. dam do novembra len 27 dni a minimalny zaklad 265,95eur (295,5:30=XXX*27)

je to tak?

dakujem.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Áno, je to tak.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

jana007 Pozri príspevok
Áno, je to tak.
dakujem
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
mám klienta, ktorý je od 1.4.2009 SZČO a pri tom od 1.1.2009 dostáva výsluhový dôchodok (policajt v dôchodku).
Nemal by mu vychádzať nejaké poistné na zaplatenie zo živnosti?
ZD v roku 2009 mal 2772,71 eur a nezaplatil žiadne preddavky.
Mohol by mi na to niekto pozrieť, ďakujem
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Dobrý deň, hneď v úvode vás prosím o zhovievavosť ak moje otázky budú smiešne.Ale prešla som si celú tému a mám v hlave väčší chaos ako pred tým.
Som zamestnaná po celý rok na skrátený pracovný úväzok, invalidná a od septembra minulého roka aj SZČO.
Musím si robiť sama RZZP (že ano?)
Ale musím najprv podať Daňové priznanie a na základe daňového potom podať RZZP?
Moje zisky z podnikania za tie 4 mesiace sú takmer nulové, ešte sa len rozbieham.
Na začiatok som musela investovať a rozbehnúť sa.
Ďakujem za každú radu.
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

Prosím o pomoc!!
robím RZZP a vôbec tomu nerozumiem..
tlačivo B, szčo bola od 01.01.2009 - 30.10.2009, r. 26 - 409,97 €, r. 27 - 682,92 €... Jednoducholo platila stále tak, ako mala..
a vychádza mi nedoplatok 3,73 €... Je to normálne? Ako jej to vysvetlím??
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

Opravujem - od 01.01.2009 do 30.09.2009
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

kompozit Pozri príspevok
Ďakujem, asi som sa nevyjadril celkom presne. Preto opakujem doplnenú otázku:
Patrí preplatok RZZP za rok 2008 medzi vyňaté príjmy 2009? Znižuje sa o tento preplatok základ dane na riadku 27 RZZP typu B? Ide o SZČO (živnostník), vedie jednoduché účtovníctvo, teda preplatok bol povinný zaúčtovať. V podstate ide o to, či z tohto preplatku bude platiť zdravotné poistenie, alebo nebude. Ďakujem za odpovede a názory, poteším sa paragrafom.
Preplatok vrátený zdravotnou poisťovňou zdaňuje zdravotná poisťovňa zrážkovou daňou (viď §43 ods.3 písm. l) zákona o dani z príjmu) a daňovník ho potom nemusí uvádzať v daňovom priznaní v príjmoch podľa §6. Ak ho teda neuvedie v daňovom priznaní, automaticky nebude ivedený ani v p.27 tlačiva B.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jana007 Pozri príspevok
SZČO od 1.1.2009 do 12.6.2009, potom zamestnanec v ČR - vypĺňa B?
áno .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Eva Póčová Pozri príspevok
Ahojte,
mám klienta, ktorý je od 1.4.2009 SZČO a pri tom od 1.1.2009 dostáva výsluhový dôchodok (policajt v dôchodku).
Nemal by mu vychádzať nejaké poistné na zaplatenie zo živnosti?
ZD v roku 2009 mal 2772,71 eur a nezaplatil žiadne preddavky.
Mohol by mi na to niekto pozrieť, ďakujem
Nevyjde mu žiadne poistné.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

hela60 Pozri príspevok
Dobrý deň, hneď v úvode vás prosím o zhovievavosť ak moje otázky budú smiešne.Ale prešla som si celú tému a mám v hlave väčší chaos ako pred tým.
Som zamestnaná po celý rok na skrátený pracovný úväzok, invalidná a od septembra minulého roka aj SZČO.
Musím si robiť sama RZZP (že ano?)
Ale musím najprv podať Daňové priznanie a na základe daňového potom podať RZZP?
Moje zisky z podnikania za tie 4 mesiace sú takmer nulové, ešte sa len rozbieham.
Na začiatok som musela investovať a rozbehnúť sa.
Ďakujem za každú radu.
rzzp robiť musíš sama.
Aspoň vyplniť DP.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dúfam, že sa to už neriešilo
stretla som sa s tým, že ľudia ktorí majú DIČ sú evidovaný na
úrade práce a tiež vraj nemusia robiť RZZP, lebo nemali žiadny , resp. nízky príjem . Ja si myslím , že títo ľudia sú jednoznačne povinný podať RZZP typ B, nemali by byť evidovaný na úrade práce a mali povinnosť sa nahlásiť na ZP a napriek nízkemu resp. žiadnemu príjmu platiť min. preddavok za rok 2009 - 41,37 Eur - dúfam, že sa nemýlim
za odpoveď ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

randy Pozri príspevok
Prosím o pomoc!!
robím RZZP a vôbec tomu nerozumiem..
tlačivo B, szčo bola od 01.01.2009 - 30.09.2009, r. 26 - 409,97 €, r. 27 - 682,92 €... Jednoducholo platila stále tak, ako mala..
a vychádza mi nedoplatok 3,73 €... Je to normálne? Ako jej to vysvetlím??
Minimálny preddavok bol 41,37/mes. Za 9 mesiacov to bolo 372,33 a to by malo byť aj výsledné poistné. Kde si vzala 409,97 neviem - možno neplatila minimálne preddavky, potom by ale mať preplatok a nie nedoplatok.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Anik Pozri príspevok
dúfam, že sa to už neriešilo
stretla som sa s tým, že ľudia ktorí majú DIČ sú evidovaný na
úrade práce a tiež vraj nemusia robiť RZZP, lebo nemali žiadny , resp. nízky príjem . Ja si myslím , že títo ľudia sú jednoznačne povinný podať RZZP typ B, nemali by byť evidovaný na úrade práce a mali povinnosť sa nahlásiť na ZP a napriek nízkemu resp. žiadnemu príjmu platiť min. preddavok za rok 2009 - 41,37 Eur - dúfam, že sa nemýlim
za odpoveď ďakujem
Mám DIČ, lebo poberám autorský honorár, nemusím byť prihlásená na ZP ako SZČO a keby som nemala žiaden príjem v r.2009, nemusela by som ani podať rzzp, a pozrerám v zákone - mohla by som byť aj evidovaná na Úrade práce. Obdobne by to bolo asi aj u členov pozemkového spoločenstva bez právnej subjektivity. Iné možné prípady mi nenapadajú.
A ešte musia mať DIČ aj tí, ktorí prenajímajú niečo a tí tiež môžu byť na ÚP, nie sú pre ZP SZČO a nemusia podať rzzp.
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Jana Motyčková Pozri príspevok
rzzp robiť musíš sama.
Aspoň vyplniť DP.
Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

kompozit Pozri príspevok
Ďakujem, asi som sa nevyjadril celkom presne. Preto opakujem doplnenú otázku:
Patrí preplatok RZZP za rok 2008 medzi vyňaté príjmy 2009? Znižuje sa o tento preplatok základ dane na riadku 27 RZZP typu B? Ide o SZČO (živnostník), vedie jednoduché účtovníctvo, teda preplatok bol povinný zaúčtovať. V podstate ide o to, či z tohto preplatku bude platiť zdravotné poistenie, alebo nebude. Ďakujem za odpovede a názory, poteším sa paragrafom.
Preplatok u živnostníka, ktorý vedie JU patrí medzi ostatné príjmy. To znamená, že Ti zvyšuje základ dane. Dopad na RZZP:
vstupuje do VZ na zdrav.poistenie (nakoľko na r.27 uvádzaš skutočný základ dane t.j. vrát. tohto preplatku) Neviem aký § čakáš, na r. 27 uvádzame základ dane z podnikania - v JU je to rozdiel medzi príjmami a výdavkami)
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

Prosím, prosím o pomoc!!
robím RZZP a vôbec tomu nerozumiem..
tlačivo B, szčo bola od 01.01.2009 - 30.09.2009, r. 26 - 409,97 €, r. 27 - 682,92 €... Jednoducholo platila stále tak, ako mala..
a vychádza mi nedoplatok 3,73 €... Je to normálne? Ako jej to vysvetlím??
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

majú DIČ z toho dôvodu, že chceli sprostredkovávať poistenie
resp, sprostredkovávali poistenie a ak nemajú povinnosť platiť
tak potom je to do sumy -2292,84 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať