Zavrieť

Porady

RZZP - za rok 2009

Mám klienta ktorý bol v roku 2009 zamestnaný od 01.01.2009 do 31.08.2009, potom v septembri si založil živnosť , podnikal iba dva mesiace nedosiahol žiaden príjem, pozastavil ju a od 01.11.2009 je na úrade práce. Medzi tým robil ešte na dohodu (vtedy kedˇ bol na úrade práce/. Chcem sa opýtať či si musí urobiť RZZP za rok 2009. A ak áno či mu treba aj potvrdenie o príjme od predošleho zámesnávateľa do RZZP, ďakujem.
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Viba Pozri príspevok
Aké tlačivo RZZP bude vyplňovať osoba ktorá v roku 2009 časť roka
bola SZČO
a časť rokabola nezamestnaná - poberala dávky, popri tom pracovala na dohodu ???????????
Ďakujem
Na dohodu mala zrejme nízke príjmy, keď ju nevyradili z evidencie. Takže B.
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

A ako sa v tlačive B vyplnia tie dátumy:
od 1.1-17.1.SZČO
od 18.1. -01.07 - prerušená živnosť - nezamestnaný - dohoda
od 01.07. - 30.11. - SZČO
od 1.12. - živnosť zrušená - nezamestnaný
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Už som túto tému prečítala 3x, ale ešte ma nakoniec zmotala aj pani na pobočke ZP, ktorá mi navrhla, aby som "skúsila" vypísať X-kové tlačivo:
Celý rok starobný dôchodca, celý rok SZČO. Preddavky - prvý polrok á 5,84, druhý polrok á 14,37. Pomýlil sa a v 7/2009 už zaplatil 14,37. Dostal preplatok zo ZP z RZZP 2008 v sume 52,76, ktorý ale nikde nevykázal.
Prosím o kontrolu. Veľká vďaka.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Viba Pozri príspevok
A ako sa v tlačive B vyplnia tie dátumy:
od 1.1-17.1.SZČO
od 18.1. -01.07 - prerušená živnosť - nezamestnaný - dohoda
od 01.07. - 30.11. - SZČO
od 1.12. - živnosť zrušená - nezamestnaný
Obdobne ako som uviedla v príspevku 320. ÚP tam neuvádza.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

atomika Pozri príspevok
Už som túto tému prečítala 3x, ale ešte ma nakoniec zmotala aj pani na pobočke ZP, ktorá mi navrhla, aby som "skúsila" vypísať X-kové tlačivo:
Celý rok starobný dôchodca, celý rok SZČO. Preddavky - prvý polrok á 5,84, druhý polrok á 14,37. Pomýlil sa a v 7/2009 už zaplatil 14,37. Dostal preplatok zo ZP z RZZP 2008 v sume 52,76, ktorý ale nikde nevykázal.
Prosím o kontrolu. Veľká vďaka.
Prečo preboha X?
B je správne. Preddavky som nespočítala, ale inak je to všetko OK. Do p.66 by malo ísť tiež 5,20.
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Janka, veľmi, veľmi pekne ďakujem. No tá pani na ZP čo sa na to tlačivko pozerala - tak sa jej nezdalo, že sa mu vrátia všetky preddavky a preto navrhla to X.
Že vraj aby sa mu nevrátili. Ja som sa jej tiež spýtala, že aký to má význam naschváľ rozmýšľať, ako tomu človeku "ubrať" peniaze, nuž ale vidíte, aj takí zamestnanci ZP sa nájdu.
Ešte raz naozaj srdečná vďaka.
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Prosím o radu. Ak mám zamestnanca, ktorý bol od 1.1.2009 do 30.4.2009 v pracovnom pomere, kde dostal pri vypovedi aj odstupné. Potom od 1.5.2009 bol evidovaný na UP a od novembra bol zamestnaný v našej firme. Nepožiadal o RZZP, ale musí ho podať on , ak v jednom mesiaci , v ktorom dostal odstupne presiahol sumu 2 006,16 €. Potrebuje od zamestnávateľa predchádzajúceho potvrdenie za mesiace, ktoré platil ZP?
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Ale este zistim, ake mal mesacne VZ, lebo odstupne sa do VZ nepočita, ale nema o ZP podklady od predchazajuceho zamestnávatela. Musim sa este vela ucit, ucit, ucit az skoncim ako Lenin....
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Kedy tlačivo na RZZP typu "B" a kedy typ XB? Ak iba živnosť po celý rok, tak "B", a ak som 4 mesiace poberal nemocenské zo sociálky, tak "XB"? ďakujem
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Prosím o radu, potrebujem urobiť dodatočné RZZP za roky 2005,2007,2008. Vypracovávala som ich na stránke www.rzzp.sk.
Lenže som si staré verzie neuložila , každý rok som si ich aktualizovala na nový rok. Dá sa nejakým spôsobom dostať po vyplnenie dodat. rzzp v programe?
A ešte jedna otázočka, píše sa niekde v novom dodatočnom aj rozdiel alebo sa vyplní dodatočné len po novom?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

JDM Pozri príspevok
Kedy tlačivo na RZZP typu "B" a kedy typ XB? Ak iba živnosť po celý rok, tak "B", a ak som 4 mesiace poberal nemocenské zo sociálky, tak "XB"? ďakujem
Aj ak si poberal nemnocenské, tak B.
XB by bolo iba ak by si bol okrem szčo aj zamestnanec alebo samoplatiteľ a mal by si nízke príjmy. Pripadne ak si sa stal zdravotne postihnutým v r.2009.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý den, potrebujem radu, robím RZZP FO, ktorá bola počas roka zamestnanec aj SZČO, viem, že vyplnujem tlačiva S, SA a SB, ale počas živnosti bola PN, kde to mám uviesť v ktorých položkach a ako zapísať?
ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak úhrn VZ bol aspoň 3546 €, tak S,SA,SB je správne. Ak počas PN poberala nemocenské:
- uvedú sa dni do S- III.oddiel.
- ak vyplňuje SB - II.oddiel, tak v B21 vylúči dni PN.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak úhrn VZ bol aspoň 3546 €, tak S,SA,SB je správne. Ak počas PN poberala nemocenské:
- uvedú sa dni do S- III.oddiel.
- ak vyplňuje SB - II.oddiel, tak v B21 vylúči dni PN.

ďakujem pekne idem na to, nechce mi pridať bodík,asi som vám naposledy pridelila, tak nabudúce, ešte raz srdečná vďaka
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak úhrn VZ bol aspoň 3546 €, tak S,SA,SB je správne. Ak počas PN poberala nemocenské:
- uvedú sa dni do S- III.oddiel.
- ak vyplňuje SB - II.oddiel, tak v B21 vylúči dni PN.

ešte sa spýtam, úhrn VZ z tlačiva S, p.S21? je vyšší ako 3546, tak sa vyplanuje S, ak by bol nižší tak X?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V podstate môže byť. Ale celkom správne by malo byť A13+B09
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte, ak bol SZCO jeden mesiac na PN, uvadza sa to niekde v RZZP?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kunecka Pozri príspevok
Ahojte, ak bol SZCO jeden mesiac na PN, uvadza sa to niekde v RZZP?
Vyplni sa RZZP B a v oddiely V do daného mesiaca zapíšeš počet dni PN. A následne v VI. oddiely o tie dni ponížiš daný mesiac. A poníži sa aj minimálny základ v tom mesiaci. Je k tomu potvrdenie zo sociálneho o vyplatení PN.
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Dakujem pekne, takze bude mat preplatok za ten 1 mesiac? A musi tam prilozit aj potvrdenie zo socialky?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

kunecka Pozri príspevok
Dakujem pekne, takze bude mat preplatok za ten 1 mesiac? A musi tam prilozit aj potvrdenie zo socialky?
Ak si neponížil odvody sám, tak mu vznikne preplatok. Najprv by bolo treba vybaviť to potvrdenie o poberaní PN a na základe toho vypísať RZZP. Vyžadujú to na poisťovní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať