Zavrieť

Porady

RZZP - za rok 2009

Mám klienta ktorý bol v roku 2009 zamestnaný od 01.01.2009 do 31.08.2009, potom v septembri si založil živnosť , podnikal iba dva mesiace nedosiahol žiaden príjem, pozastavil ju a od 01.11.2009 je na úrade práce. Medzi tým robil ešte na dohodu (vtedy kedˇ bol na úrade práce/. Chcem sa opýtať či si musí urobiť RZZP za rok 2009. A ak áno či mu treba aj potvrdenie o príjme od predošleho zámesnávateľa do RZZP, ďakujem.
Usporiadat
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

Dakujem za pomoc a prekvapujuco rychlu odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím, všetko dobré.
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

Prepacte prosim,este budem obtazovat akosi mi to nevychadza...tlacivo SA,SB mam vyplnene.SC mi nie je celkom jasne co uvediem ako VZ a zaplatene poistne ak ide len o ten jeden den..
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, mam jednu otazku. Ked je niekto zamestnanec,nezamestnany s podporou a SZCO vyplna tlacivo S a prilohy:

a) zamestnanec od 1.1.2009-5.2.2009 - vyplna prilohu SA
b) nezamestnany od 6.2.2009-24.8.2009 - toto obdobie sa uvadza niekde v RZZP? Za toto obdobie si neplatil sam ziadne odvody, dostaval podporu v nezamestnanosti, cize zan platil zdravotne poistenie stat. Aku prilohu vyplna?
c) SZCO od 25.8.2009 - vyplna prilohu SB

Prosim o radu a pomoc. Dakujem
0 0
draco draco

draco je offline (nepripojený) draco

Prosím o radu, SZČO má za rok 2008 preplatok zo zdravotného poistenia(zdanený zrážkovou daňou v r. 2009), zahrnutý do POZD, zrazená daň účtovaná ako preddavok na daň.

Do RZZP za 2009 r. 27 (základ dane z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu) uvedie sumu bez tohto preplatku?

Mali by tam byť príjmy zo živnosti bez tých, z ktorých sa daň vyberá zrážkou a to preplatok spĺňa, čiže predpokladám, že uvedie sumu bez tohto preplatku...

Len prečo potom preplatok ako príjem uvádzam na Výpise napr. pre Sociálnu poisťovňu? Odvody do Soc. P. z toho platiť bude a ZP nie? Nie je mi to jasné z tohto pohľadu...

ďakujem za radu!
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale Ty na r. 27 predsa neodpočítaš tento preplatok. Tvoj preplatok je súčasťou základu dane za rok 2009.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Riki0 Pozri príspevok
Prepacte prosim,este budem obtazovat akosi mi to nevychadza...tlacivo SA,SB mam vyplnene.SC mi nie je celkom jasne co uvediem ako VZ a zaplatene poistne ak ide len o ten jeden den..
v C06 : 0
C12: február 1 deň, C 13: 295,50/28 = 10,55, C14: 6,82
C21 : 6,82 ...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, mam jednu otazku. Ked je niekto zamestnanec,nezamestnany s podporou a SZCO vyplna tlacivo S a prilohy:

a) zamestnanec od 1.1.2009-5.2.2009 - vyplna prilohu SA
b) nezamestnany od 6.2.2009-24.8.2009 - toto obdobie sa uvadza niekde v RZZP? Za toto obdobie si neplatil sam ziadne odvody, dostaval podporu v nezamestnanosti, cize zan platil zdravotne poistenie stat. Aku prilohu vyplna?
c) SZCO od 25.8.2009 - vyplna prilohu SB

Prosim o radu a pomoc. Dakujem
b) žiadnu, v S to nikde neuvádza, iba ak v osobitných záznamoch.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

RZZP typ B: ak je r. 29 menší ako 3546€, v tom prípade sa vypĺňa oddiel VI. stĺpec 42 minimálny základ = minimálna mzda a to 295,50 pre rok 2009. takže poistné na r.55 vychádza 496,44€. mám to správne?
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

prosím poraďte mi ako to mám správne urobiť
u platcu dph szčo ktorý len podnikal a nemal iné príjmy ani nebol chorý nič


keď sa tam dáva základ dane z r.42-43 DP 2009 a tu je ten problém že sme mali preplatok za rok 2008 a ten sa v DP zahrňa medzi príjmy a potom sa odráta odvedená zrážková daň, ale na riadku 42 alebo 43 DP je to v príjmoch - výdaje.

v RZZP že sa tam nemá zarátavať príjem z ktoréh je zrážková daň, takže to mám od príjmov z podnikania odrátať a potom až odrátať výdavky a tak mi vyjde iný základ dane.

ako v tomto prípade:::
Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V RZZP sa započítava aj príjem, zdanený zrážkovou daňou, ak ste ho uviedli v daňovom priznaní. V uvedenom prípade sa teda základ dane v DP bude zhodovať so základom dane v RZZP.
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

teraz som volala do poisťovne ohľadom ako to je s preplatkom ZP za rok 2008 čo prišlo v roku 2009

keď bol preplatok tak účtovne ide do DP ako príjem ale keďže je už daňovo vysporiadaný tak sa pri RZZP musí vyrátať základ dane tak:
príjmi zo živnosti - preplatok na RZZP a mínus výdavky = základ dane, t.j. nebude presne sedieť s DP
zároveň treba doložiť papier z poisťovne ,že bol preplatok, ktorý je odrátaný z RZZP 2009.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu:
mam 2 pripady (ja a kamoska)
1. pripad:
som cely rok na rodicovskej dovolenke. od 1,7,09 som zaroven aj SZCO. od 11,5,09 som bola nahlasena na DU, pridelene DIC, ako sprostredkovatelka pre poistovnu. Zo zivnosti som mala prijem 2253,65, výdavky 1260,65. za sprostredkovanie som mala prijem 744,49 za cely rok. Tuto sumu som mala vyplatenu v 3. mesiacoch. Chcem sa opytat, ci som postupovala spravne. vyplnila som RZZP typ B, kde v IV.oddiely som vyplnila datum 1,1,-31,12 dovod c. pocet dni ako SZCO som dala od 11,5,, t.j. 235 dni. uhrn minimalnych zakladov som vypocitala ako 6*191,07 + 191,07/31*20(maj). preddavky som neplatila. Vyslo mi, ze nemam ziaden nedoplatok ani preplatok. a vyska preddavkov mi vysla 9,47 eur. tu si mozem ponechat, lebo este stale som na rodicovskej dovolenke. dost ma ale myli, ze v v juni, ked som este nebola szco, tak vyska odmeny za sprostredkovanie bola cca 250 eur. teda neviem, ci som neporusila podmienku, ked za mna plati stat, alebo sa to berie komplexne, teda za cele obdobie?

Pripad 2.
kamaratka od 1,1-25,10 evidovana na urade prace. od 25,10-31,12,09 zamestnana, prijem 700 eur. od 1,1,09 -31,12,09 na DU, pridelene DIC za sprostredkovanie pre poistovnu. Vo februari mala prijem 350 eur. Budem jej vyplnat tlaciva SA a SB? vobec si neviem rady ako mam vyplnit jej rzzp.

dakujem za vsetky rady...
0 0
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

tak som volala ešte do dôvery a tam tvrdia, že je pri typu B szčo ked nemal iné príjmy tak preplatok ide presne podľa základu na DP do zúčtovania.
v tom prípade sa myslí, ako zráž. daň dohody.

takže typ B musí byť podľa riadku v DP základ dane.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janka.mo Pozri príspevok
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu:
mam 2 pripady (ja a kamoska)
1. pripad:
som cely rok na rodicovskej dovolenke. od 1,7,09 som zaroven aj SZCO. od 11,5,09 som bola nahlasena na DU, pridelene DIC, ako sprostredkovatelka pre poistovnu. Zo zivnosti som mala prijem 2253,65, výdavky 1260,65. za sprostredkovanie som mala prijem 744,49 za cely rok. Tuto sumu som mala vyplatenu v 3. mesiacoch. Chcem sa opytat, ci som postupovala spravne. vyplnila som RZZP typ B, kde v IV.oddiely som vyplnila datum 1,1,-31,12 dovod c. pocet dni ako SZCO som dala od 11,5,, t.j. 235 dni. uhrn minimalnych zakladov som vypocitala ako 6*191,07 + 191,07/31*20(maj). preddavky som neplatila. Vyslo mi, ze nemam ziaden nedoplatok ani preplatok. a vyska preddavkov mi vysla 9,47 eur. tu si mozem ponechat, lebo este stale som na rodicovskej dovolenke. dost ma ale myli, ze v v juni, ked som este nebola szco, tak vyska odmeny za sprostredkovanie bola cca 250 eur. teda neviem, ci som neporusila podmienku, ked za mna plati stat, alebo sa to berie komplexne, teda za cele obdobie?

Pripad 2.
kamaratka od 1,1-25,10 evidovana na urade prace. od 25,10-31,12,09 zamestnana, prijem 700 eur. od 1,1,09 -31,12,09 na DU, pridelene DIC za sprostredkovanie pre poistovnu. Vo februari mala prijem 350 eur. Budem jej vyplnat tlaciva SA a SB? vobec si neviem rady ako mam vyplnit jej rzzp.

dakujem za vsetky rady...
1. Sprostredkovateľ poistenia je pre ZP považovaný za SZČO, čiže ako SZČO si mala byť na ZP prihlásená ako SZČO od 11.5. (=p.24). V IV. oddiele uvádzaš dátumy od 11.5. do 31.12. p. 34 : 7*191,07 + 191,07/31*20 (do júna do decembra je 7 mesiacov). Výsledkom bude 0.
Preddavky aké vyjdú budete platiť od 1.7.. Základ dane vrátane za sprostredkovanie sa uvedie v p.27.

2. Opäť - sprostredkovateľ poistenia je pre ZP považovaný za SZČO, mala byť ako SZČO prihlásená na ZP. Mala by vyplniť tlačivo X+XA+XB. Nedoplatok za SZČO by jej nemal vzniknúť.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
1. Sprostredkovateľ poistenia je pre ZP považovaný za SZČO, čiže ako SZČO si mala byť na ZP prihlásená ako SZČO od 11.5. (=p.24). V IV. oddiele uvádzaš dátumy od 11.5. do 31.12. p. 34 : 7*191,07 + 191,07/31*20 (do júna do decembra je 7 mesiacov). Výsledkom bude 0.
Preddavky aké vyjdú budete platiť od 1.7.. Základ dane vrátane za sprostredkovanie sa uvedie v p.27.

2. Opäť - sprostredkovateľ poistenia je pre ZP považovaný za SZČO, mala byť ako SZČO prihlásená na ZP. Mala by vyplniť tlačivo X+XA+XB. Nedoplatok za SZČO by jej nemal vzniknúť.
dakujem za odpoved.... s tym vymeriavacim zakladom som sa sekla o jeden mesiac.... dakujem za upozornenie....
este mi chyba od nej potvrdenie od zamestnavatela, tak to skusim potom vyplnit....
este raz velmi pekne dakujem
0 0
ketring ketring

ketring je offline (nepripojený) ketring

Dobrý deň,

prosim Vas o radu...otec bol živnostnikom od 1.1.2009 do 31.12.2009. Zaklad dane 3766.19.Vyplnam tlacivo typ B. Bol ale PN a to od 2.2.2009 do 31.3.2009 a od 17.8.2009 do 2.10.2009. Neviem si poradit v oddiely VI. údaj o výške minimálneho základu SZCO podla §13... Dni obdobia kedy nebol poistencom statu podla §11 ods.8 chapem. V stlpceku minimalny zaklad som udala vo february 1 den minim.zaklad 10,55, august 17 dni minim.zaklad 162,04 a oktober 29 dni minim.zaklad 276,43. Vyratala som to spravne? Ratala som minim. zaklad 295,50 : pocet dni v mesiaci a to som vynasobila poctom dni pocas, ktorych nebol poistencom statu.

Vopred dakujem za odpoved.
0 0
Riki0 Riki0

Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

Dakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

v auguste budeš mať 17 dní a suma tam bude 152,51
0 0
kompozit kompozit

kompozit je offline (nepripojený) kompozit

veronkaj Pozri príspevok
prosím poraďte mi ako to mám správne urobiť
u platcu dph szčo ktorý len podnikal a nemal iné príjmy ani nebol chorý nič

keď sa tam dáva základ dane z r.42-43 DP 2009 a tu je ten problém že sme mali preplatok za rok 2008 a ten sa v DP zahrňa medzi príjmy a potom sa odráta odvedená zrážková daň, ale na riadku 42 alebo 43 DP je to v príjmoch - výdaje.

v RZZP že sa tam nemá zarátavať príjem z ktoréh je zrážková daň, takže to mám od príjmov z podnikania odrátať a potom až odrátať výdavky a tak mi vyjde iný základ dane.

ako v tomto prípade:::
Ďakujem
Pozri tému
Daň z príjmu -> RZZP a vyňaté príjmy
www(bodka)porada(bodka)sk/t132597-rzzp-a-vynate-prijmy

a pridaj svoj názor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať