Zavrieť

Porady

Priemer na pracovnoprávne účely pri rezerve

ahojte poraďáci,

idem tvoriť rezervy na nevyčerpané dovolenky z roku 2009. Aký priemer na pracovnoprávne účely pri tvorbe rezervy mám použiť platný pre IV. Q 2009 alebo za IV. Q. 2009. Ak za IV. Q 2009 tak mám problém u tých, ktorí majú minimálnu mzdu a tá sa od 01.01.2010 zvyšuje. Aký priemer mám použiť???
Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Mohlo by ostať aj podľa predchádzajúceho príspevku....ale pre tvorbu rezerv platí zásada, že použiješ posledné známe podklady pre výpočet. V čase tvorby týchto rezerv by už mali byť známe priemery za 4 Q 2009, ja by som použil tie. Ja robím tak, že v svojom mzdovom programe zaúčtujem akože v januári iba náhradu mzdy za nevyčerpané dovolenky, vrátane odvodov a vytlačím, ale nedám uložiť. To je potom najlepší doklad k zaúčtovaniu rezervy. Neviem, či to umožňujú aj iné programy. Potom to prepíšem aktuálnymi údajmi pre mzdy za január a dokončím riadne mzdy za január. Zvýšenie minimálnej mzdy od 1.1.2010 nemusíš, ani nemôžeš pri tom zohľadňovať. Náhrada za dovolenku, čerpanú v I. Q 2010 sa bude aj tak počítať priemermi za 4 Q 2009, či už stará z rezerv, alebo nová, za rok 2010. V ďalších Q rozdiel oproti rezerve pôjde do bežných nákladov nového roka, s tým sa u rezerv počíta.
    Naposledy upravil a_je_to : 08.02.10 at 21:37 Dôvod: upresnenie textu

    Lujza63 je offline (nepripojený) Lujza63

    Lujza63
    Musi sa tvorit rezerva na nevycerp.dovolenku ??? Mama jedneho pracovnika ktory je PN od 11/2009 a trva dalej ??? Dakujem

    Priemer na pracovnoprávne účely pri rezerve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.