Zavrieť

Porady

Dochodca - prilohy k DPFO

Potrebujem poradit, robim DPFO dochodca, zaroven ma aj prijmy zo zavislej cinnosti (3 mesiace). Dochodok je vyssi ako nezdanitelna ciastka dane na danovnika, tym padom nema na nu ani pomernu cast narok.
Moje otazky zneju:
Potrebujem nejaky doklad prilozit k DPFO, ak si neuplatnuje tuto nezdanitelnu ciastku dane na danovnika?
V III.oddiele priznania je uvedene ze sa vyplna len ak sa uplatnuje znizenie ZD.(co nie je moj pripad), len ak to nevyplnim, automaticky mi udava celu nezdanitelnu ciastku na danovnika. Cize treba vyplnat aj ten oddiel III. v mojom pripade?
Dakujem pekne.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V DP je potrebné zaškrtnúť, že bol poberateľom dôchodku. Prílohy k DP budú potvrdenia o príjme.
0 0
evula303 evula303

evula303 je offline (nepripojený) evula303

Chcem sa spítať. Robím DP mame, ktorá je na dôchodku (jej ročný dôchodok je nižší ako nezdaniteľná) a pracovala na dohodu, kde jej bola časť dane odvedená preddavkovo(§35) a časť zrážkou (§43). Ako jej spraviť v tomto prípade DP a je nutné ho podať???
ďakujem za odpoveď
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
evula303 Pozri príspevok
Chcem sa spítať. Robím DP mame, ktorá je na dôchodku (jej ročný dôchodok je nižší ako nezdaniteľná) a pracovala na dohodu, kde jej bola časť dane odvedená preddavkovo(§35) a časť zrážkou (§43). Ako jej spraviť v tomto prípade DP a je nutné ho podať???
ďakujem za odpoveď
Ak pracovala a bola jej zrazená daň, ako píšete, po podaní DP je DÚ zrazenú daň vráti. Aké sú príjmy a koľko je zrazená daň podľa jednotlivých § ?
0 0
sova* sova*

sova* je offline (nepripojený) sova*

Ale problem je, ze ak vyplnam priznanie na drsr.sk, nejde mi zaskrknut ze ano bol dochodca, musim najprv vyplnit ciastku dochodku a potom sa samo zaskrkne ze bol dochodca. Tak asi nemam na vyber.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Len tak mi napadlo: bola tá dôchodkyňa dôchodkyňou už k 1.1.?
0 0
sova* sova*

sova* je offline (nepripojený) sova*

ano bola
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
skús si stiahnuť program na vyplňanie DP od firmy Kross a vyplniť tam to DP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sova* Pozri príspevok
Ale problem je, ze ak vyplnam priznanie na drsr.sk, nejde mi zaskrknut ze ano bol dochodca, musim najprv vyplnit ciastku dochodku a potom sa samo zaskrkne ze bol dochodca. Tak asi nemam na vyber.
Aká bola výška príjmu dôchodcu ?

Nedá sa uplatniť § 46 ZoDzP ?

46
Minimálna výška dane
Na začiatok

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
0 0
sova* sova*

sova* je offline (nepripojený) sova*

nie..to nie je nas pripad...dochodca mal prijem okolo 2000 eur...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sova* Pozri príspevok
nie..to nie je nas pripad...dochodca mal prijem okolo 2000 eur...
možno je to práve ten prípad = 1/2 NČZD z 4025,70
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
sova* Pozri príspevok
nie..to nie je nas pripad...dochodca mal prijem okolo 2000 eur...
Je to aj Váš prípad, lebo ak dôchodca nemal príjem vyšší ako 2012,85, všetka zrazená daň sa mu vráti späť. Doplň čísla a pomôžem Ti.
0 0
sova* sova*

sova* je offline (nepripojený) sova*

čiastkový základ dane - závislá činnosť - 2.477,86
preddavky § 35 - 470, 78
dôchodok - 4 322,40
poistné na životné poistenie - 168,12

Ďakujem pekne...ide mi o tie prílohy a vyplnenie oddielu III.DPFO...myslím, že výpočet mám správny preplatok 31,93 )
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sova* Pozri príspevok
čiastkový základ dane - závislá činnosť - 2.477,86
preddavky § 35 - 470, 78
dôchodok - 4 322,40
poistné na životné poistenie - 168,12

Ďakujem pekne...ide mi o tie prílohy a vyplnenie oddielu III.DPFO...myslím, že výpočet mám správny preplatok 31,93 )
2477,86 € je dosť ďaleko okolo 2000 - má nárok len na vrátenie dane zo zaplateného životného poistenia
0 0
evula303 evula303

evula303 je offline (nepripojený) evula303

Mama bola už na dôchodku k 1.1.2009, jej dôchodok bol 2664,-€/rok
Z potvr. o príjmoch:
r.01 úhrn príjmov 225,00€
r.04 ČZD 225,00€
r.05 úhrn preddavkov §35 42,75€
r.11 úhrn príjmov 128,00€
r.13 daň zrážkou 24,32€
iné príjmy nemala a ani si neplatí živ.poistku
0 0
petko31 petko31

petko31 je offline (nepripojený) petko31

mohol by si mi pomôct chcem pre otca spraviť DP?pre mysimis
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
petko31 Pozri príspevok
mohol by si mi pomôct chcem pre otca spraviť DP?pre mysimis
skús zadať čísla, ak viem pomôžem.....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
evula303 Pozri príspevok
Mama bola už na dôchodku k 1.1.2009, jej dôchodok bol 2664,-€/rok
Z potvr. o príjmoch:
r.01 úhrn príjmov 225,00€
r.04 ČZD 225,00€
r.05 úhrn preddavkov §35 42,75€
r.11 úhrn príjmov 128,00€
r.13 daň zrážkou 24,32€
iné príjmy nemala a ani si neplatí živ.poistku
Daňové priznanie typ A:
Odd. III - r. 28 - zaškrtnúť áno
r. 29 - 2664
r. 32,34,36 - 353
r. 37,43 - 1361,70
r. 44,45,54,56 - 0
r. 62 - 42,75
r. 63 - 24,32
r. 65 - 67,07
0 0
petko31 petko31

petko31 je offline (nepripojený) petko31

ok ale ak bol už v roku 2009 dôchodca tak podla parag 11 odsek 2 nema narok na nezdanitelnu časť?je to tak
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

petko31 Pozri príspevok
ok ale ak bol už v roku 2009 dôchodca tak podla parag 11 odsek 2 nema narok na nezdanitelnu časť?je to tak
Má nárok na rozdiel NČ-výška dôchodku za celý rok.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
petko31 Pozri príspevok
ok ale ak bol už v roku 2009 dôchodca tak podla parag 11 odsek 2 nema narok na nezdanitelnu časť?je to tak
Na základe §46 zákona o dani z príj. sa za r. 2009 nevyrubí daň v tom prípade, ak celkové príjmy nepresiahnu sumu 2012,85€.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať