Zavrieť

Porady

co sa zapociva a co nie

v zakone som sa docitala, ze vsetky socialne davky sa do prijimu manzela, manzelky nezapocitavaju....patri tu aj materska?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pendulum Pozri príspevok
    v zakone som sa docitala, ze vsetky socialne davky sa do prijimu manzela, manzelky nezapocitavaju....patri tu aj materska?

    dakujem
    materské nie sú štátne sociálne dávky

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Iba doplním: Rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu manžela nezapočítava.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
    Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Prosila by som o radu. Zamestnanec si v RZD uplatňuje NČZD na manželku, ktorá celý rok opatrovala otca, tj. poberala "peňažný príspevok na opatrovanie" v sume 1108,97 €. Počíta sa tento príspevok do príjmu manželky.
    Ďakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    vieraaaa Pozri príspevok
    Prosila by som o radu. Zamestnanec si v RZD uplatňuje NČZD na manželku, ktorá celý rok opatrovala otca, tj. poberala "peňažný príspevok na opatrovanie" v sume 1108,97 €. Počíta sa tento príspevok do príjmu manželky.
    Ďakujem.
    Áno.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Melnick Pozri príspevok
    Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
    Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???
    Asi nesplnila podmienku na priznanie materskej - v posledných dvoch rokoch pred pôrodom byť 270 dní poistená, a preto od 1. dňa poberá rodičovský príspevok.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Melnick Pozri príspevok
    Dnes mi priniesol zamestnanec potvrdenie na uplatnenie NČZD , ktoré vystavili jeho manželke. Som asi , pretože ide o ich prvé a jediné dieťa, ktoré sa narodilo 8. septembra a potvrdenie je na september - december, ale napísané je : Potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku za rok 2009 ??????
    Ako si to mám vysvetliť ? Nebola na materskej ???
    jéjo, narodilo sa im v ten istý deň ako ja
    Nesplnila podmienky na poberanie materskej a tak dostáva RP

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Áno dievčatá, je to tak, ako hovoríte. Zisťovala som si priamo u dotyčnej. Idem vám dať po bodíku.
    Spokojná som vtedy, ak to mám overené u zdroja.
    stále mi hnusný ujo PC vykrikuje, že som za posledných 24 hodín pridala veľa bodov. Teraz mi neostáva iné, len si urobiť zoznam, koho som sľúbila oceniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.