Zavrieť

Porady

Detaily osadenia okien

Zaujimalo by ma, ako sa riesi izolacia okolo okien. Ked mam na stene napriklad 10cm izolaciu, tak predpokladam, ze taka ista nepojde aj do okenneho otvoru. Da sa do obvod okenneho otvoru oblozit styrodurom vacsej hrubky? zvacsuje sa kvoly tumu okenny otvor aby ostal povodny rozmer okna? Videl som, ze heluz ma take koncove okenne tehly s drazkou na styrodur, ale pokial sa take tehly nepouziju je lepsie oblozit cely otvor dajme tomu 2cm XPS?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Najlepšie obložiť celé ostenie 50 mm styrodurom a zväčšuje sa kôli tomu okenný otvor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

alebo ak nemate este osadene okna tak ich osadit zarovno vonkajsim murom a izolaciou na stene prekryt aj cast okna
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

A ked sa ostenie oblozi s XPS, potom sa este dava dalsia vrstva XPS cez ram?

Nakreslil som to tu:

http://www.upnito.sk/imggal.php?view...ff2077d0f565a3
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vladoziak Pozri príspevok
alebo ak nemate este osadene okna tak ich osadit zarovno vonkajsim murom a izolaciou na stene prekryt aj cast okna
Tym sa asi moc neporiesi tepelny most, kedze tam bude len cca 3cm EPS z boku ale ked sa este aj ostenie oblozi este pred osadenim okien, a potom prekryt fasadnym, mohlo by to byt ok
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

alltracboy Pozri príspevok
Tym sa asi moc neporiesi tepelny most, kedze tam bude len cca 3cm EPS z boku
akoze neporiesi.Ved tepelny most je na styku okna a muriva,ta cast sa vyplna purpenou a ked prekryjete tu purpenu izolaciou co je na stene,tak tepelny most je minimalizovany
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Neviem ci by som mal brat pur penu ako tepelnu izolaciu, alebo len pridrzny material, kedze na niektorych miestach bude mozno len par mm peny.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Pur pena je izolacia ale nesmie zdegenerovat,a preto sa musi do istej doby prekryt omietkou alebo niecim inym aby nebola vystavena UV ziareniu,ale k tepelnemu mostu ked budem doma poslem Vam linky kde riesie tieto temy aj z priebehom teplot
0 0
ve-ge ve-ge

ve-ge je offline (nepripojený) ve-ge

Chystam sa do vymeny okien a balkonovych dveri celeho domu (14ks). zatial som len rozposlal ponuky, ale rozmery som ratal ako na stare okna. Ma velky vyznam to izolovanie celeho ostenia, ked sa chystam cely dom zateplit 10cm EPS? Este totiz mozem ponuku zmenit-zmensim vsetky okna. Ake mozu byt negativne dosledky, ked ostenie nebudem izolovat? Nestacilo by len vonkajsie spalety urobit 5cm EPS? dakujem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

urcite staci, ja vsak idem stavat novy dom a rad by som ho mal spraveny co najlepsie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
A ked sa ostenie oblozi s XPS, potom sa este dava dalsia vrstva XPS cez ram?

Nakreslil som to tu:

http://www.upnito.sk/imggal.php?view...ff2077d0f565a3
Môže sa to urobiť tak ako je to nakreslené.Môžu sa použiť aj komprimačné pásky .Ale úplne najlepšie je to zapeniť.Žiadne špekulácie ,presne vymerať a presne osadiť cca 0,5 mm na každú stranu okno osadiť do stredu múru .Osádzať to na vonkajšiu hranu muriva môže mať za následok ,že okno nebude dostatočne "oplachované" teplým vnútorným vzduchom a bude zbytočne rosiť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ve-ge Pozri príspevok
Chystam sa do vymeny okien a balkonovych dveri celeho domu (14ks). zatial som len rozposlal ponuky, ale rozmery som ratal ako na stare okna. Ma velky vyznam to izolovanie celeho ostenia, ked sa chystam cely dom zateplit 10cm EPS? Este totiz mozem ponuku zmenit-zmensim vsetky okna. Ake mozu byt negativne dosledky, ked ostenie nebudem izolovat? Nestacilo by len vonkajsie spalety urobit 5cm EPS? dakujem.
Na špalety je vhodné použiť min 40mm polystyrén.Tak by som odpručil merať tak aby sa tam zmestilo min 40mm.Amatér aj keď zručný si nedokáže odmerať okná.
0 0
MAGO MAGO

MAGO je offline (nepripojený) MAGO

ve-ge Pozri príspevok
Nestacilo by len vonkajsie spalety urobit 5cm EPS? dakujem.
Moja otazka:A z vnutornej strany netreba nic dat? staci len omietka?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
MAGO Pozri príspevok
Moja otazka:A z vnutornej strany netreba nic dat? staci len omietka?
Z vnútornej strany stačí aj omietka.Ale, najmä ,pri novostavbe je to zbytočná komplikácia.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pri 30cm stene a podlahovke.. ked sa to na vonkajsiu hranu, bude sa to rosit? podlahovka moc tepelny vir pod oknom asi nespravi
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemám overenú skúsenosť s podlahovkou.Ale by som tipoval že to môže byť ešte horšie.U podlahových kúrení sú veľmi kritické dni na jeseň keď sa ešte naplno nekúri a na jar keď sa prestáva kúriť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize najlepsie je osadit okno do XPS ostenia na 5mm sparu a tu vypenit?
0 0
MAGO MAGO

MAGO je offline (nepripojený) MAGO

220870 Pozri príspevok
Z vnútornej strany stačí aj omietka.Ale, najmä ,pri novostavbe je to zbytočná komplikácia.
CO je ta komplikacia ,ked je tam len omietka?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
cize najlepsie je osadit okno do XPS ostenia na 5mm sparu a tu vypenit?
Presne tak.A ak sa vám chce nie ste lenivý tak v mieste kde bude okno záhĺbte do styroduru 5mm hlbokú a 80mm širokú ryhu.Robil som to tak už niekoľko krát a nič sa tomu nevyrovná.UNO TUTO .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
MAGO Pozri príspevok
CO je ta komplikacia ,ked je tam len omietka?
Jednoduchšie menej pracné a aj kvalitnejšie je dať na celú šírku ostenia(špalety) ten istý materiál.Niekedy je to závislé od konkrétnych podmienok.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Presne tak.A ak sa vám chce nie ste lenivý tak v mieste kde bude okno záhĺbte do styroduru 5mm hlbokú a 80mm širokú ryhu.Robil som to tak už niekoľko krát a nič sa tomu nevyrovná.UNO TUTO .
nemate nejake fotky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať