Zavrieť

Porady

Detaily osadenia okien

Zaujimalo by ma, ako sa riesi izolacia okolo okien. Ked mam na stene napriklad 10cm izolaciu, tak predpokladam, ze taka ista nepojde aj do okenneho otvoru. Da sa do obvod okenneho otvoru oblozit styrodurom vacsej hrubky? zvacsuje sa kvoly tumu okenny otvor aby ostal povodny rozmer okna? Videl som, ze heluz ma take koncove okenne tehly s drazkou na styrodur, ale pokial sa take tehly nepouziju je lepsie oblozit cely otvor dajme tomu 2cm XPS?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
aká lišta?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
aká lišta?
Montážna lišta , Okna Incon ju majú za príplatok aby sa okná nepoškodili pri montáži a šúchaní po zemi. šírka lišty cca 4cm výška 3 cm a v strede profilu dole.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

pivko Pozri príspevok
Tak že ešte raz a naposledy. Zajtra sa to chystám podmurovať.
Tie podpery čo sú tam teraz zasahujú do izby cca 10cm. Kde a ako tam dať XPSPodmurovať to len na šírku rámu?a potom ako dať XPS vodorovne ,alebo zvisle?
Mozem vchodove a balkonove dvere polozit na pasy z XPS? Moc sa mi nevidi to riesienie s podlozim kuskou tvarnic.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Wlady Pozri príspevok
Mozem vchodove a balkonove dvere polozit na pasy z XPS? Moc sa mi nevidi to riesienie s podlozim kuskou tvarnic.
Okná vačších rozmerov a dvere sa nedoporučuje položiť len na XPS , treba to podmurovať.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Wlady Pozri príspevok
Mozem vchodove a balkonove dvere polozit na pasy z XPS? Moc sa mi nevidi to riesienie s podlozim kuskou tvarnic.
aspoň na krajoch ich podlož buď na stojky alebo na ytong
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Stale neviem ci to oknarom predpripravit alebo nie. Vidi sa mi to ako je to na prilozenom obrazku. Vysku stavebneho otvoru mam 252cm, ram dveri ma rozmer 230cm, podlaha bude 20cm. Na rame dveri bude + 3cm montazna lista. Na aku vysku to mozem dopredu podmurovat na 17 alebo 18cm? Dakujem.
Naposledy upravil Wlady : 01.12.10 at 14:25
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Wlady Pozri príspevok
Stale neviem ci to oknarom predpripravit alebo nie. Vidi sa mi to ako je to na prilozenom obrazku. Vysku stavebneho otvoru mam 252cm, ram dveri ma rozmer 230cm, podlaha bude 20cm. Na rame dveri bude + 3cm montazna lista. Na aku vysku to mozem dopredu podmurovat na 17 alebo 18cm? Dakujem.
no ja by som ti to podoručoval na 18. Tá lišta bude sedieť na podklade. Inak by bola vo výške a musel by si to dopeňovať a okno celé by bolo vo vdzuchu a nie na tej podmurovke
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
18 ale odporúčam nemurovať ,murovať až po montáži okien,vzhľadom na výšku podlahy a jej konečnej povrchovej úpravy.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

220870 Pozri príspevok
18 ale odporúčam nemurovať ,murovať až po montáži okien,vzhľadom na výšku podlahy a jej konečnej povrchovej úpravy.
Nemozem to predpripravit ako je to na tom obrazku aj ked presne viem aka bude skladba podlahy po nulu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete .Len si dajte pozor na výšku nuly aby ste tehlu nemali vyššie ako nula.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Mám otázku,

nedávno nám menili v bytovke chodbové okná (železné) za plastové ... po niekoľkých mesiacoch po daždivom počasí nám začali pretekať až na schodiskovú časť. Ide o okná medzi výťahovou šachtou a bytom ... sú to medziposchodia.... po reklamácii u firmy, ktorá to realizovala bola urobená náprava, ktorú budeme môcť pozorovať až po dažďoch ... firma nás však upozornila, že toto zatekanie môže byť spôsobené aj poruchou panelov (máme problém zo zatekaním na 8 poschodí), pretože zateká len na vrchých 3 poschodiach s klesajúcou intenzitou .... (čiže až do nuly cca na 6 poschodí) ... môže to byť spôsobené výmenou okien ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môže.Najmä vtedy ak sa odfláknu vonkajšie ostenia .
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

220870 Pozri príspevok
Môže.Najmä vtedy ak sa odfláknu vonkajšie ostenia .
firma sa stavia k problému ústretovo a okamžite po nahlásení riešila problém aj prísľubom ďalšej opravy v prípade ďalšieho zatekania ...skôr vidím problém v streche ...je tu aj táto možnosť, že po montáži nových okien vznikli v ostení problémy ?
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Tak od vcera sme aj my stastnymi majitelmi klucov od domceka.
Naposledy upravil Wlady : 01.12.10 at 14:25
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Matias.S Pozri príspevok
firma sa stavia k problému ústretovo a okamžite po nahlásení riešila problém aj prísľubom ďalšej opravy v prípade ďalšieho zatekania ...skôr vidím problém v streche ...je tu aj táto možnosť, že po montáži nových okien vznikli v ostení problémy ?
Neviem vám viac poradiť ,na to treba obhliadku.
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Ked okna uz mam osadene, ale zateplenie a fasadu planujem az na rok, mozem nejak osetrit pur penu z vonkajsej strany, aby dovtedy nezvetravala? /nemam montaz na pasky/.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čiastočne pomôže hliníková páska ,dáva sa na parozábrannu fóliu.Pozor nesmiete odpáskovať okná!
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

220870 Pozri príspevok
Čiastočne pomôže hliníková páska ,dáva sa na parozábrannu fóliu.Pozor nesmiete odpáskovať okná!
Kedze nemam montaz na pasky nemam parozabrannu foliu. Okna su iba vypenene. Chcem penu do zateplenia ochranit pred slnkom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nepochopili sme sa .Penu ochránite tak že na jej povrch nalepíte pásku ktorá odráža slnečné svetlo.Je pomerne lacná cca 5€.Alebo ak budete zateplovať ostenia tak ich môžete urobiť teraz dopredu.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

220870 Pozri príspevok
Čiastočne pomôže hliníková páska ,dáva sa na parozábrannu fóliu.Pozor nesmiete odpáskovať okná!
prečo???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať