Zavrieť

Porady

Detaily osadenia okien

Zaujimalo by ma, ako sa riesi izolacia okolo okien. Ked mam na stene napriklad 10cm izolaciu, tak predpokladam, ze taka ista nepojde aj do okenneho otvoru. Da sa do obvod okenneho otvoru oblozit styrodurom vacsej hrubky? zvacsuje sa kvoly tumu okenny otvor aby ostal povodny rozmer okna? Videl som, ze heluz ma take koncove okenne tehly s drazkou na styrodur, ale pokial sa take tehly nepouziju je lepsie oblozit cely otvor dajme tomu 2cm XPS?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je vobec dobre ak okna drzia na XPS? nebude sa to casom veklat?
mam dverny otvor. pri vyske podlahy 20cm bude mat 205cm.. uvazujem ci nedat hore na halung este 2 cm XPS s tym, ze ak by mahodou bolo treba vyssi dverny otvor, ze sa len vylupne XPS a bude tam +2cm miesta. Ak bude tych 205cm vyhovovat, nebude tam robit to XPS sarapatu?
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Myslela som pukliny pri rámoch.
Robia sa na stranách, kde je kľučka - hlavne na vchodových a balkónových dverách, menej na otvár. oknách.
Pri rámoch, kde sa viac-menej krídla len vyklápajú, pri malých (vécko, špajza) a pri pevnom (čo sa nedá otvoriť) to nepuká vôbec.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

inajana Pozri príspevok
Myslela som pukliny pri rámoch.
Robia sa na stranách, kde je kľučka - hlavne na vchodových a balkónových dverách, menej na otvár. oknách.
Pri rámoch, kde sa viac-menej krídla len vyklápajú, pri malých (vécko, špajza) a pri pevnom (čo sa nedá otvoriť) to nepuká vôbec.
no je to tým,že miesta sú dynamicky namáhané . Rámy sa pohybujú. Medzi okno a omietku myla isť dilatačná lišta
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
drobne puklini medzi ramom a omitkou vzdi co si pamatam boli a nikomu to nikdi nevadilo.V sucastnosti sa pouzivaju rozne dilatacne listi medzi ram a omietku ,je to sice lepsie ako nic ale tiez to nieje na 1000 Percent .Horsie bi bolo ak bi ta omietka zacala opadavat.Mozete to reklamovat ale aj tak vam to len prisilikonuju
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

220870 Pozri príspevok
drobne puklini medzi ramom a omitkou vzdi co si pamatam boli a nikomu to nikdi nevadilo.V sucastnosti sa pouzivaju rozne dilatacne listi medzi ram a omietku ,je to sice lepsie ako nic ale tiez to nieje na 1000 Percent .Horsie bi bolo ak bi ta omietka zacala opadavat.Mozete to reklamovat ale aj tak vam to len prisilikonuju
no daj tam silikón alebo akkryl. Ja som dával akryl a mam to na sto pero. Nič nepuká veru. Robil som to tak na nejednej chalupe. Len malá nevýhoda je že sa nedá pretrieť tak pozor na farbu
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dnes mi namontovali okna a vchodové dvere+ presklenie na terasu+ balkonove dvere podložili v rohoch ytongom. Ako postupovať teraz?Mám to celé na hrúbku muriva podmurovať ?,zašalovať a zaliať betónom? kde dať styrodur?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Dnes mi namontovali okna a vchodové dvere+ presklenie na terasu+ balkonove dvere podložili v rohoch ytongom. Ako postupovať teraz?Mám to celé na hrúbku muriva podmurovať ?,zašalovať a zaliať betónom? kde dať styrodur?
Posúvam.........
Naposledy upravil pivko : 09.08.10 at 07:18
DSC01640.jpg  
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Dnes mi namontovali okna a vchodové dvere+ presklenie na terasu+ balkonove dvere podložili v rohoch ytongom. Ako postupovať teraz?Mám to celé na hrúbku muriva podmurovať ?,zašalovať a zaliať betónom? kde dať styrodur?
Posúvam.........
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

tehly môžeš nechať ako máš a do zvyšku daj XPS
0 0
dodo75477 dodo75477

dodo75477 je offline (nepripojený) dodo75477

Ahoj, Penu v prvom rade netreba brat ako nieco, co drzi okno, pretoze ho nema drzat, PU Pena je na utesnenie a izolaciu, nie na fixaciu. Ak stavias novy dom, tak tesniace pasky su tiez dolezite. Inak staci 3 cm toho XPS, dokonca nemusi byt ani po celej sirke ostenia a ram prekryt najlepsie 3 cm fasadnym, ked ti budu robit zateplenie
0 0
dodo75477 dodo75477

dodo75477 je offline (nepripojený) dodo75477

ahoj, detail na obrazku nie je zly...problem je tehla ako taka..je to najnestastnejsi material pokial ide o riesenie detailov... so styrodurom to je este OK, ale ak by si chcel predsadit okno do izolacie - hotova pohroma... Heluzaci maju aj horsie napady, ako je tento s tym styrodurom xixixixi.
0 0
dodo75477 dodo75477

dodo75477 je offline (nepripojený) dodo75477

Ahoj, aspon ti to pekne podlozili.... byva to aj horsie... dobre si zaizoluj napajaciu skaru aspon v spodnej oblasti pod tymi terasovymi dverami... malokto si uvedomuje, ale tento detail, ktory ty teraz riesis je jeden z najdolezitejsich na vsetkych oknach v dome...ked budes mat nahodou podlahove kurenie a stanes si pri -10°C vonkajsej teplote k oknu, aby si sa pokochal padajucim snehom, vtedy to najviac citit... tak si to dobre zaizoluj, aby si nemal ziaden zly pocit...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
dodo75477 Pozri príspevok
Ahoj, Penu v prvom rade netreba brat ako nieco, co drzi okno, pretoze ho nema drzat, PU Pena je na utesnenie a izolaciu, nie na fixaciu. Ak stavias novy dom, tak tesniace pasky su tiez dolezite. Inak staci 3 cm toho XPS, dokonca nemusi byt ani po celej sirke ostenia a ram prekryt najlepsie 3 cm fasadnym, ked ti budu robit zateplenie
Ostenia sú mi jasné,budem dávať z vnútra 2cm XPS/tak boli aj okná zamerané aby nebol XPS až po pánt/ a z vonkajšej strany prekryje rám okna nobasil FKD ,ale čo ten spodok? Ja by som to urobil asi tak: podmurovať do 2/3 šírky rámu ytongom na výšku až po spodný rám okna a z vnútra podmurovať tú 1/3 rámu + cca 10cm do izby na výšku -5cm spodok rámu. na tých 5cm nalepiť XPS. Bolo by to O.K? Len dumem že ak to takto spravím v časti kde to teraz nieje podložené či potom keď to stvrdne nepovyberať tie ytongy čo sú tam teraz a urobiť to tiež tak.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Ostenia sú mi jasné,budem dávať z vnútra 2cm XPS/tak boli aj okná zamerané aby nebol XPS až po pánt/ a z vonkajšej strany prekryje rám okna nobasil FKD ,ale čo ten spodok? Ja by som to urobil asi tak: podmurovať do 2/3 šírky rámu ytongom na výšku až po spodný rám okna a z vnútra podmurovať tú 1/3 rámu + cca 10cm do izby na výšku -5cm spodok rámu. na tých 5cm nalepiť XPS. Bolo by to O.K? Len dumem že ak to takto spravím v časti kde to teraz nieje podložené či potom keď to stvrdne nepovyberať tie ytongy čo sú tam teraz a urobiť to tiež tak.
To tu nikto nemá francúzke okná a vchodové dvere??? ako ste to podmurovali
0 0
dodo75477 dodo75477

dodo75477 je offline (nepripojený) dodo75477

Ahoj, no ty to hrozne komplikujes ( tam 10 cm do izby, tam 5 cm XPS, atď), podmurovať to treba na co najmensiu sirku, ak das 10 cm este do izby, tam budes mat predsa izolaciu podlahy.... to by nebolo dobre... ty uz to mas podoprete, mozes to podmurovat kludne na co najmensiu sirku (sirku ramu)... to sa cudujem preco ti ludia nechcu pod tie terasove dvere a francuzke okna purenitovy profil... nemuseli by sa takto babrat, co potom s tym... toto je ta najslabsia stranka zabudovania okien...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
dodo75477 Pozri príspevok
Ahoj, no ty to hrozne komplikujes ( tam 10 cm do izby, tam 5 cm XPS, atď), podmurovať to treba na co najmensiu sirku, ak das 10 cm este do izby, tam budes mat predsa izolaciu podlahy.... to by nebolo dobre... ty uz to mas podoprete, mozes to podmurovat kludne na co najmensiu sirku (sirku ramu)... to sa cudujem preco ti ludia nechcu pod tie terasove dvere a francuzke okna purenitovy profil... nemuseli by sa takto babrat, co potom s tym... toto je ta najslabsia stranka zabudovania okien...
Tak že ešte raz a naposledy. Zajtra sa to chystám podmurovať.
Tie podpery čo sú tam teraz zasahujú do izby cca 10cm. Kde a ako tam dať XPSPodmurovať to len na šírku rámu?a potom ako dať XPS vodorovne ,alebo zvisle?
DSC01640.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tak veľkom okne je riziko vyberať tie podpory ,dá sa to ale bude to potrebovať aj trochu šikovnosti od majstra.Pri takýchto oknách by som to celé podmuroval ytongom,ytong z vonku zateplil styrodurom.Čo sa týka tej otázky koľko to môže trčať dovnútra..Záleží to od toho čo vo vnútri bude aká skladba podlahy aká povrchová úprava.Ak bude podlahové kúrenie tak tie tehly môžu kľudne trčať dovnútra tých 10 cm.Ak nebude podlahovka tak by som odporučil pod takéto okno konvertor(malý podlahový radiátor pod okno).http://www.isan.cz/cz-oplflex-typy
V tom prípade by to malo trčať čo najmenej.5 cm nieje problem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Na tak veľkom okne je riziko vyberať tie podpory ,dá sa to ale bude to potrebovať aj trochu šikovnosti od majstra.Pri takýchto oknách by som to celé podmuroval ytongom,ytong z vonku zateplil styrodurom.Čo sa týka tej otázky koľko to môže trčať dovnútra..Záleží to od toho čo vo vnútri bude aká skladba podlahy aká povrchová úprava.Ak bude podlahové kúrenie tak tie tehly môžu kľudne trčať dovnútra tých 10 cm.Ak nebude podlahovka tak by som odporučil pod takéto okno konvertor(malý podlahový radiátor pod okno).http://www.isan.cz/cz-oplflex-typy
V tom prípade by to malo trčať čo najmenej.5 cm nieje problem
Kúrenie už mám hotové ,okná su 3sklo tak dúfam že sa nebude rosiť. Tak že to podmurujem Ytongom z vonkajšej strany 5cm XPS /to mám aj na sokli a z vnútornej strany dám pri okne XPS namiesto EPS 100S .
Može byť? /okná majú zospodu takú montážnu lištu 3cm na výšku/ do akej výšky robiť poter ak budem dávať laminát cca 8-10mm + podložka.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Laminátová podlaha by mala zakryť celú montážnu lištu.Na 8mm laminátovu podlahu sa vynecháva 12mm.To samé u keramickej dlažby.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Laminátová podlaha by mala zakryť celú montážnu lištu.Na 8mm laminátovu podlahu sa vynecháva 12mm.To samé u keramickej dlažby.
Tak že podlaha sa má zasunúť pod rám dverí?/nakoľko lišta je v strede/tejto výšky sa mám držať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať