Zavrieť

Porady

ročný paušál a daň.povinnosť

Čítala som si o dátume daň.povinnosti už všeličo... ale dnes ma jeden dodávaťeľ presviečal, že ak sme od neho dostali DF s dát.vystavnie 2/2010 za výkon havarijnej služby za rok 2010 a má uvedený dátum daň povinnsti 2/2010 je to OK.

No neviem? Podľa mňa to tak nie je.

No on ma odkázal na to, že si mám pohľadať v zákone o fakturácii služieb spojených s nájmom... fakt som to hľadala ale nič také som nenašla,že by sa mohli všetky služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti takto fakturovať..... poradíte mi? Aký § ?

ĎAKUJEM
Naposledy upravil plavčík : 09.02.10 at 10:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    plavčík Pozri príspevok
    Čítala som si o dátume daň.povinnosti už všeličo... ale dnes ma jeden dodávaťeľ presviečal, že ak sme od neho dostali DF s dát.vystavnie 2/2010 za výkon havarijnej služby za rok 2010 a má uvedený dátum daň povinnsti 2/2010 je to OK.

    No neviem? Podľa mňa to tak nie je.

    No on ma odkázal na to, že si mám pohľadať v zákone o fakturácii služieb spojených s nájmom... fakt som to hľadala ale nič také som nenašla,že by sa mohli všetky služby spojené s prenájmom nehnuteľnosti takto fakturovať..... poradíte mi? Aký § ?

    ĎAKUJEM
    Jedná sa o opakované plnenie. Zmluvu máte na celý rok a platba je za celý rok?

    Zákon o DPH §19
    3) Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane, považuje sa tovar alebo služba za dodanú posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje s výnimkou podľa písmen a) až d). Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách.

    Pozri aj sem, možno pomôže.
    http://www.porada.sk/t121957-opakova...-1-2010-a.html

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Evanka - ĎAKUJEM za snahu.

    ten link na opakované dodania som si pozrela, ešte pred zadaním otázky...ale jasno som s toho nemala. I §19 ods.3 som dodávateľovi citovala, ale on mi povedal, že vraj na služby spojené s nájmom sa to nevsťahuje...
    NO A TOTO SOM V ZÁKONE NENAŠLA.

    Inak zmluva je z r.2007 a píše sa tam, že sa bude vystavovať fa za celý rok dopredu...a aj splatí sa naraz.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    plavčík Pozri príspevok
    Evanka - ĎAKUJEM za snahu.

    ten link na opakované dodania som si pozrela, ešte pred zadaním otázky...ale jasno som s toho nemala. I §19 ods.3 som dodávateľovi citovala, ale on mi povedal, že vraj na služby spojené s nájmom sa to nevsťahuje...
    NO A TOTO SOM V ZÁKONE NENAŠLA.

    Inak zmluva je z r.2007 a píše sa tam, že sa bude vystavovať fa za celý rok dopredu...a aj splatí sa naraz.
    Pán si to asi trocha poplietol.....
    Nejedná sa o služby popri nájomnom, pri ktorých je deň dodania dňom vyhotovenia faktúry, ale o konkrétne tovary
    Citujem:
    c) platiteľ požaduje za každé obdobie opakovane poskytovaného nájmu nehnuteľnosti popri nájomnom osobitne úhradu za presne dodané množstvo elektriny, plynu, vody a tepla, považujú sa tieto tovary za dodané dňom vyhotovenia faktúry, ktorou platiteľ požaduje platbu za tieto tovary,

    Nemala by byť vystavená faktúra (ostrá) dopredu s dátumom dodania služby skorším ako je deň úhrady.

    ročný paušál a daň.povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.