Zavrieť

Porady

DPFO - subeh zivnosti a TPP

Dobry den,

chcel by som poprosit o radu s vyplnenim DP z prijmu FO. Od 1-6/2009 som mal prijem zo zivnosti, od 7-12/2009 prijem zo zavislej cinnosti kde som si uplatnoval nezdanitelnu cast na danovnika (za 7 - 12).

Vyplnam tlacivo DP a neviem, ci mozem na riadku 70 (znizenie zakladu dane podla par.11 zakona) uviest celu sumu 4 025,70 alebo len jej polovicu? A na riadku 101 (zrazeny preddavok na dan podla par.35 z prijmov zo zavislej cinnosti) uviest zrazenu dan z TPP?

Dakujem.

J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Jurajm Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu s vyplnenim DP z prijmu FO. Od 1-6/2009 som mal prijem zo zivnosti, od 7-12/2009 prijem zo zavislej cinnosti kde som si uplatnoval nezdanitelnu cast na danovnika (za 7 - 12).

    Vyplnam tlacivo DP a neviem, ci mozem na riadku 70 (znizenie zakladu dane podla par.11 zakona) uviest celu sumu 4 025,70 alebo len jej polovicu? A na riadku 101 (zrazeny preddavok na dan podla par.35 z prijmov zo zavislej cinnosti) uviest zrazenu dan z TPP?

    Dakujem.

    J.
    Treba uviesť celú nezdaniteľnú časť 4025,70 EUR, aj zrazená daň zo závislej činnosti podľa §35 sa uvádza v DP .

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Jurajm Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu s vyplnenim DP z prijmu FO. Od 1-6/2009 som mal prijem zo zivnosti, od 7-12/2009 prijem zo zavislej cinnosti kde som si uplatnoval nezdanitelnu cast na danovnika (za 7 - 12).

    Vyplnam tlacivo DP a neviem, ci mozem na riadku 70 (znizenie zakladu dane podla par.11 zakona) uviest celu sumu 4 025,70 alebo len jej polovicu? A na riadku 101 (zrazeny preddavok na dan podla par.35 z prijmov zo zavislej cinnosti) uviest zrazenu dan z TPP?

    Dakujem.

    J.
    Áno, na r.70 uvádzaš celú sumu = 4 025,70 a na r.101 výšku zrazených preddavkov na daň ( § 35 ), podľa potrdenia o príjme za r.2009.

    DPFO - subeh zivnosti a TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.