Zavrieť

Porady

Opečiatkované bloky

Dobré ránko!

Hneď takto z rána len takú hlúpučkú otázku, ale je poptrebné, aby boli všetky bloky orazené vystavovateľom? Nestačí, ak má všetky náležitosti na hlavičke bloku? Kde by som o tom mohla niečo nájsť?
Ďakujem!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zákon o DPH, náležitosti faktúry..... Aj doklad z ERP je faktúra, ale, musia tam byt udaje aj o odberateľovi a to sa najľahšie doplní pečiatkou.
0 0
martinka martinka

martinka je offline (nepripojený) martinka

Pred 3 mesiacmi som mala daňovú kontrolu. Pri tej príležitosti som sa nato spýtala a ich vyjadrenie bolo také, že nepotrebujem opečiatkované bločky, pretože podľa zákona, bloček už nie je zjednodušený daňový doklad a musí obsahovať všetky potrebné náležitosti ako faktúra. T.j. - pokiaľ má bloček všetky potrebné náležitosti, tak ho nemusíš mať opečiatkovaný.
Prajem ti pekný deň!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mám zlú skúsenosť s opečiatkovanými bločkami. Často je pečiatka cez vážne údaje, ktoré sa tak stávajú nečitateľnými (najmä na ČS). Tiež sa stáva, že ak je pečiatka na zadnej strane bločku, doslova premokne na prednú stranu .....zasa nastane nečitateľnosť údajov. Veľa bločkov má malý rozmer a pečiatka sa nezmestí na ich "čistú" plochu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Paula
Mám zlú skúsenosť s opečiatkovanými bločkami. Často je pečiatka cez vážne údaje, ktoré sa tak stávajú nečitateľnými (najmä na ČS). Tiež sa stáva, že ak je pečiatka na zadnej strane bločku, doslova premokne na prednú stranu .....zasa nastane nečitateľnosť údajov. Veľa bločkov má malý rozmer a pečiatka sa nezmestí na ich "čistú" plochu.
opravujem svoju odpoved - pečiatka od predajcu nemusí byť!
jA SOM MALA NA MYSLI, TVOJU PEčIATKU. A Tú SI MôžEš DAť DOMA A TAK, ABY NEPRERážALA. DOBRý POSTUP JE TEN. žE sa nalepí bloček a opečiatkuje sa čiastočne na blok a čiastočne na podkladový papier - tak sa neprekryjú údaje a je jasné, že blok a pečiatka patria k sebe.
0 0
šebka šebka

šebka je offline (nepripojený) šebka

Rada si nechám poradiť
Bločky v pokladni sa majú opečiatkovať príjemcom a to s toho dôvodu, aby sa nedali používať u druhého podnikateľa. Ale predávajúci nemusí na blok dať pečiatku.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Takže nakoniec je ešte lepšie bez pečiatky, ako s ňou... Ďakujem Vám veľmi pekne a prajem pekný deň!
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

To myslíte vážne? Ja som doteraz našu pečiatku nedávala na bločky z ERP alebo iné. Ak mal všetky náležitosti vytlačím k nemu VPD a ten bloček naň nalepím. Má niekto iné skúsenosti. Napíšte ako to robíte. Účtujem v Jú.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Julča
To myslíte vážne? Ja som doteraz našu pečiatku nedávala na bločky z ERP alebo iné. Ak mal všetky náležitosti vytlačím k nemu VPD a ten bloček naň nalepím. Má niekto iné skúsenosti. Napíšte ako to robíte. Účtujem v Jú.
Pečiatkujem bločky našou pečiatkou. Mali sme to vytké od DÚ pri daňovej kontróle aj pri kontróle nadmerného odpočtu DPH ,pečiatkuj.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

šebka
Bločky v pokladni sa majú opečiatkovať príjemcom a to s toho dôvodu, aby sa nedali používať u druhého podnikateľa.
A toto ukladá aký zákon alebo usmernenie ?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
šebka
Bločky v pokladni sa majú opečiatkovať príjemcom a to s toho dôvodu, aby sa nedali používať u druhého podnikateľa. Ale predávajúci nemusí na blok dať pečiatku.
Táto povinnosť zo Zákona o dani z pridanej hodnoty vypadla od 1. 5. 2004 t.j. vstupom do EÚ a nadobudnutím účinnosti zákona č. 222/2004 Z.z. Ak by to DÚ žiadal, je to nad rámec zákona a daňový subjekt by to musel plniť iba v prípade, že to uloží do tzv. "záznamovej povinnosti". Inak žiadne povinnosti z tohto titulu nemá.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

andrej_rv
A toto ukladá aký zákon alebo usmernenie ?
Daňový úrad je daňový úrad
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Alllena
Daňový úrad je daňový úrad
A daňový subjekt má práva a povinnosti.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Alllena
Daňový úrad je daňový úrad
Ústava SR - I. hlava:

Čl. 2

(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

AVO
A daňový subjekt má práva a povinnosti.
Súhlasím ,v niektorých prípadoch im asi bezhlavo veríme a tak pečiatkujeme
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Alllena
Súhlasím ,v niektorých prípadoch im asi bezhlavo veríme a tak pečiatkujeme
Prípadne si ešte daniari nepreštudovali celý nový zákon.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

andrej_rv
Ústava SR - I. hlava:



Čl. 2

(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
toto poteší a treba to sem tam pripomenúť
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Alllena
toto poteší a treba to sem tam pripomenúť
No veď práve preto som to (po pozitívnej osobnej skúsenosti) sem pripol
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

mala som kontrolu na DPH za celý minulý rok, bločky opečiatkované neboli, kontrola nič nevytkla
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zuziana
mala som kontrolu na DPH za celý minulý rok, bločky opečiatkované neboli, kontrola nič nevytkla
Ani mne, nikdy, za celých 12 rokov kontrol akýchkoľvek.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Paula
Ani mne, nikdy, za celých 12 rokov kontrol akýchkoľvek.
No tak to nám do 30. 4. 2004 veru kontrolovali. Ale potom ... adié ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať