Zavrieť

Porady

pomerná časť dovolenky, alebo dovolenka za odpracované dni?

Dobrý deň, chcem sa poradiť. Zamestnanec ku nám nastúpil 2.11.2009, ukončenie pracovného pomeru mal 31.1.2010. V novembri odrobil 20 dní a jeden sviatok, v decembri 19 dní, 2 sviatky, 2 dovolenky, v januári 17 dní, dve dovolenky, dva sviatky.
Program mi nahodil, že má nárok na 6 dní dovolenky, takže mu to zobralo, že už odpracoval 60 dní a teda že má nárok na pomernú časť dovolenky 3/12*25=6 dní. Vstupuje do odpracovaných dní aj ten sviatok a dovolenka? Keby sa brali len odpracované dni, tak má len 56 dní... čiže má nárok len na dovolenku za odpracované dni...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nárok na dovolenku musíš posudzovať za každý kalend.rok samostatne.
    R.2009 : má nárok za každých odprac. 21 dní na 1/12 , Tvoj prípad na 2/12 z celoročného nároku 25 dní 4 dni.
    r.2010 : má odprac. 21 dní takže 1/12 t.j. 2 dni.
    Naposledy upravil Andyke : 11.02.10 at 09:19 Dôvod: upresnenie
    To je samozrejmé, že musím každý rok posudzovať samostatne, neviem práve, či sa do nároku na dovolenku započítavajú aj sviatky a dovolenka, prečo mi program za celé obdobie nahodil 6 dní. Ak by sa nezapočítavali, beriem to ako dovolenku za odpracované dni, v tomto prípade za november a december 39 dní, to je 1/12 a za január 17 dní, takže nič. Ak by sa tie sviatky do toho počítali, tak už má 60 dní a vtedy sa to berie ako pomerná časť dovolenky, pretože mi skončil 31. tak by to bolo, ako ste písali. Otázka je stále rovnaká - či sa do odpracovaných dní pre určenie dovolenky počítajú aj sviatky a dovolenka a kde je to napísané. Pretože to v zákone nevidím
    Naposledy upravil Kristinka1402 : 11.02.10 at 09:25

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    súhlasím s andyke,
    rátajú sa aj dni dovolenky a aj sviatky počas prac.týždna.

    ale on v žiadnom kalendárnom roku neodpracoval 60dní, ani v r.2009 ani v r.2010! Aj táto podmienka sa berie za každý kalendárny rok zvlášť pozri v § 101 ZP.
    Naposledy upravil brčko : 11.02.10 at 10:22
    No tak už som to tiež vytelefonovala, ozaj sa to berie. Ak má niekto WinPam, tak si dajte prezeranie vypočítaných miezd, stlačte 4-ku a pozrite si vždy M040 odpracované dni + dovolenky + sviatky a na základe toho sa to berie. Za november a december mi mal 44 dní a za január 21 dní, čiže ozaj spolu 6 dní Ďakujem Vám!!!

    pomerná časť dovolenky, alebo dovolenka za odpracované dni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.