Zavrieť

Porady

Žalúdočné potiaže

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dara čo si pojedla ??? Já som práve teraz dokončila brať na žalúdok lieky . V auguste sme na záhrade opekali a niečo som pojedla , mala som bolesti v žalúdku , stále sa mi grgalo vzduchom . Bola som na sono . Chcela ma poslať na hadicu , ale ešte skôr mi nasadila obvodná lekárka tabletky a povedala , že ak ma to neprejde , tak tej hadice sa nevyhnem . No a teraz čakám , kedy ma čo prepadne . Inak musela som aj trošku držať dietku . Ale já viem že asi o čo sa jednalo .

Takže by som Ti odporúčala , skús si dať každé ráno na lačno šťavu z jedného surového zemiaka a počas dňa popíjať žalúdočný čaj . Vyskúšaj to zatiaľ sama liečiť a keď to neustúpi ,tak šup k lekárovi .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

dara
Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Žaludkári v období : jar a jeseň pociťujú bolesti, nemáš náhodou žalúdočné
vredy? Treba sa dať vyšetriť !!!
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, no mám hrozné tie kŕče, v nepravidelných intervaloch. Ale v piatok som sa v práci dosť rozčúlila, veci veľmi prežívam nakoľko som dosť citlivá osôbka, nemám rada nespravodlivosť možno aj preto sa toto deje. Pijem čaj od včera a nezaberá ani Lactovita. Prosím Vás počula som, že už sa nemusí ísť na hadicu, vraj to robia už aj laserom, máte s tým niekto skúsenosti ?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Neviem,žeby hadicu niečim nahradili,ale skús si nasadiť nejaké lieky ako Nospa,algifen,ranisan,ranital,buscopan a pod.Zajdi do lekárne ,tam ti poradia.Možno ti ozaj len niečo nezapasovalo,alebo môže to byť aj z tých nervov,môjmu synovi,keď má väčšie problémy vždy sa ozvú vredy.Ja zase mávam častejšie zápal žalúdka,ale lieky vždy pomôžu a zase tá hadica,nie je až taká hrozná.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dara, nebudem asi ďaleko od pravdy ak tipujem podráždený pankreas... presne to sedí aj na to čo popisuješ, že si sa riadne rozčúlila, že si mnoho vecí berieš príliš k srdcu... .. moja, odporúčam ti skľudniť sa, nakoľko nikto nestojí za to, aby si skončila v nemocnici... pravidelné stravovanie, na začiatku je dobré aj 1 deň hladovky, ak nemáš chuť jesť, určite Ranital, ak sa ti tiež grgá nalačno už od kedy otvoríš oči... ak to vyžaruje hore k sternu... mala by si asoň 5 x denne jesť v malých dávkach..... je dôležité určenie kde presne ťa to bolí ...
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Suhlas - ilona i Bionda. Ten jeden den hladovky v zmysle - suchare, suche rozky, biele burizony a caj. Neprelacniet. Vsetky lieky, co poradila ilona su od takejto polesti, myslim ze algifein je aj bez receptu - najlepsie kvapky - rychlejsie zaberu. Ale aj tak, treba ist radsej k doktorovi. Nieco od bolesti pichne. Clovek sa takto moze sam rychlo predavkovat. Radsej neexperimentovat!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak by bola bolest z prejedenia sa, mohli by pomoct 2-3 lyzicky borovicky s horcom, ale ak bolest bola sposobena rozculenim, potom by som velmi neexperimentovala a co najskor by som sa odobrala k lekarovi. Moze to byt kadeco a predsa-len by sa bolo treba obratit na odbornika.
Ja ked sa obcas prejem a citim, ze mi dobre netravi, zjem jeden grapefruit a prejde to asi za pol hodiny.
Prajem, aby to nebolo nic vazneho a aby co najskor bolo dobre.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mohol by to byť podráždený pankreas a s tým nie sú srandy. Moja sestra mala tiež takéto problémy. Nakoniec išla k doktorovi, lieky nezabrali, brala Nospu, Pankreolan, nakoniec musela ísť na tú "hadicu". A týždeň bola v nemocnici na infúziách. Mesiáac brala lieky, riadna diéta. Ak nechceš tak dopadnúť tak potom si vyber ľahšiu cestu, čím skôr ísť k doktorovi.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

dara
Ahojte, no mám hrozné tie kŕče, v nepravidelných intervaloch. Ale v piatok som sa v práci dosť rozčúlila, veci veľmi prežívam nakoľko som dosť citlivá osôbka, nemám rada nespravodlivosť možno aj preto sa toto deje. Pijem čaj od včera a nezaberá ani Lactovita. Prosím Vás počula som, že už sa nemusí ísť na hadicu, vraj to robia už aj laserom, máte s tým niekto skúsenosti ?
Dara, aj mňa občas bolí žalúdok z rozčúlenia, resp. zo stresu a pomáha mi na to bylinkový Čaj na nervy - on pomáha aj na žalúdočnú nervozitu. Ale Herbexový mi nechutí, kupujem si napr. popradský, alebo iné.

A okrem toho, ak v tomto období jem, všetko zapíjam ananásovou budiškou, resp. zajedám ananásovým kompótom - veľmi mi pomáha na trávenie.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Este ma napadlo, ze co sa tyka bolesti zaludka a spol. pomaha aj caj z korena puskvorca - dostat kupit v lekarni. Ale viac by ma zaujimalo, ako to dopadlo?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A ešte , aby som nezabudla, ak to vyzerá na ten pankreas, vyhni sa akémukoľvek alkoholu... môže byť spúšťacím mechanizmom k ešte vážnejším problémom, ale jednoznačne s tým nie sú srandy.
Treba aj vyhľadať lekára, ak bolesť v návaloch neprestáva, na začiatku sa môže zmýliť aj s črevnou chrípkou a to vysoké až 40 stupňové teploty, ale v trvaní len 1-2 dni, na sono by sa dalo diagnostikovať aj podráž´denie napr. chvosta pankreasu... ale jeno je fakt, ak to nepreliečiš aspoň s Panzitratom a Ranitalo... (jasné po odporúčaní lekára) môže sa ti to opakovať.. a ako som aj povedala, neprenášať stresy na seba a nebrať si všetko tak k srdcu... chceš byť predsa zdravá...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Mohol by to byť podráždený pankreas a s tým nie sú srandy. Moja sestra mala tiež takéto problémy. Nakoniec išla k doktorovi, lieky nezabrali, brala Nospu, Pankreolan, nakoniec musela ísť na tú "hadicu". A týždeň bola v nemocnici na infúziách. Mesiáac brala lieky, riadna diéta. Ak nechceš tak dopadnúť tak potom si vyber ľahšiu cestu, čím skôr ísť k doktorovi.
lenkak , aj ja idem na hadicu v pondelok bojím sa toho ako čerta , už sa neviem dočkať 31.3.2005 a potom sa dám do poriadku.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Zitka 5 je som bola tiež na sondu do žalúdka 2 krát a poviem ti je to dosť nepríjemné,ale dá sa to vydržať.
Takže prajem príjemnú návštevu gastroenterológa.
Silvia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
SilviaS
Zitka 5 je som bola tiež na sondu do žalúdka 2 krát a poviem ti je to dosť nepríjemné,ale dá sa to vydržať.
Takže prajem príjemnú návštevu gastroenterológa.
Silvia
Strašne sa bojím ...... Čo už , už sme prekonali aj horšie ,i napriek tomu že potláčam strach nie je mi to jedno ...

Koľko to trvá také vyšetrenie 2 minúty ? :p
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Takže vyšetrenie trvá asi 5 minút,najprv sa ťa opýtajú či chceš injekciu,
niekoho aj uspia hlavne starých ľudí,alebo ti nastríekajú sprej, aby si to mohla lepšie prehltnúť.
Inak je to dosť blbé vyšetrenie a hlavne nepríjemné, lebo som mala nutkanie na zvracanie.
Takže tak.
Prajem ti dosť síl zvládneš to.
Silvia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
SilviaS
Takže vyšetrenie trvá asi 5 minút,najprv sa ťa opýtajú či chceš injekciu,
niekoho aj uspia hlavne starých ľudí,alebo ti nastríekajú sprej, aby si to mohla lepšie prehltnúť.
Inak je to dosť blbé vyšetrenie a hlavne nepríjemné, lebo som mala nutkanie na zvracanie.
Takže tak.
Prajem ti dosť síl zvládneš to.
Silvia
Ďakujem za povzbudenie , radšej by som spravila ešte 30 daňových priznaní , hoci sa už neviem dočkať konca marca .
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Potom daj vedieť ako ti dopadlo to vyšetrenie.
Pekný den.
Silvia
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka, držím palčeky, aby Ťa to moc nebolelo, moju sestru sme ukludňovali tri dni a bola až dva krát, trápenie pre človeka. Ale dá sa to zvládnuť, budem na Teba myslieť. Ináč to sme dve, čo lietajú po doktoroch, a ja by som brala ďalšie DP, včera som spravila posledné, ale čakajú ma Hlásenia, takže nudiť sa nebudem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Zitka, držím palčeky, aby Ťa to moc nebolelo, moju sestru sme ukludňovali tri dni a bola až dva krát, trápenie pre človeka. Ale dá sa to zvládnuť, budem na Teba myslieť. Ináč to sme dve, čo lietajú po doktoroch, a ja by som brala ďalšie DP, včera som spravila posledné, ale čakajú ma Hlásenia, takže nudiť sa nebudem.
Vieš čo už som sa dnes naštvala a vybehla som doktorke , dostala som lieky a na moje prekvapenie , keď som sa telefonicky objednávala na Gastro ....tak som povedala , že tento týždeň nemôžem a bác hneď mi dali termín na pondelok o 12,00 hod . Stále uprednostňujem niečo iné a na seba kašlem .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To je aj môj problém .......,
ale ty budeš mať vyšetrenie v pondelok, ja som dnes bola na krv, a po výsledky a ešte na vyšetrenie štítnej žľazy mám ísť až 25.04. Nemajú termín, toľko je pacientov. Taký diár mala tá sestrička, hrubší než mám ja.
Ale budem držať palčeky.
Naposledy upravil lenkak : 29.03.06 at 07:55
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať