Zavrieť

Porady

Žalúdočné potiaže

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už si môžeš kľudne vydýchnuť, a oddýchnuť, že to nie je žiadny vred a ani nič podobné. Takže kľud, pokoj a rozvahu, hneď Ti bude krajšie na tomto svete.
A nedaj sa znepokojovať ...
Prajem Ti, aby sa Ti aj zdravotne polepšilo.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
SilviaS a Daniela niekolko rokov som pracovala okrem ARO aj na psychiatrii a liečili sa tam aj pacienti, ktorí trpeli migrénami. Na neurologii je liečba migreny ak sa potvrdí, že je somatického charakteru, avšak je ich menej.
Na margo Quarelinu, nie je to silné analgetikum, ale nie je to ani liek konkrétne pre migrenu.
Zita5 je to fajn, že dôvodom žalúdočných problémov je stres, ale inie je, teraz bude len a len na Tebe, aby si dokázala eliminovať stres, nakoľko ak nepoľavíš, nejakého vredíka si pomaly vypestuješ. Sliznica bude neustále dráždená šťavami a problémy sa dostavia.. bolo to prvé varovanie, takže sa drž a snaž sa zmeniť štýl, ktorý tvojmu telíčku nevyhovuje.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bionda
SilviaS
Zita5 je to fajn, že dôvodom žalúdočných problémov je stres, ale inie je, teraz bude len a len na Tebe, aby si dokázala eliminovať stres, nakoľko ak nepoľavíš, nejakého vredíka si pomaly vypestuješ. Sliznica bude neustále dráždená šťavami a problémy sa dostavia.. bolo to prvé varovanie, takže sa drž a snaž sa zmeniť štýl, ktorý tvojmu telíčku nevyhovuje.
Bionda ďakujem , a ako sa to dá v dnešnej dobe , keď sme ako štvaná zver ........
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den všetkým.
Už sa tu dosť popísalo o všetkom možnom.
Chcem sa opýtať neviete neakú dobrú radu na zvýšenie krvného tlaku??????
Ja mám vždy taký nízky,preto prosím o radu.
Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Dobrý den všetkým.
Už sa tu dosť popísalo o všetkom možnom.
Chcem sa opýtať neviete neakú dobrú radu na zvýšenie krvného tlaku??????
Ja mám vždy taký nízky,preto prosím o radu.
Silvia
Trochu od veci,len tak bleskovo ma napadlo, jedného alebo aj viac šéfov, ktorí ustavične niečo vymýšľajú a mudrujú.ALe to Ti ozaj neprajem, len tak ma to napadlo.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vieš môj šéf je môj otec takže tak.
Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Vieš môj šéf je môj otec takže tak.
Silvia
Tak potom to neprichádza do úvahy, hoci jeden nikdy nevie. ALe na tlak by si si mala dať každé ráno dobrú kávu, potom jednu poobede, treba dodržiavať pitný režim. Ja mám tiež nízky tlak, ale žiadne lieky neberiem. Pijem 3x denne kávu, 2x z koťoga, jednu zalievanú.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nuž tá káva, nie je až tak prospešná, pri strese skôr žalúdok dráždi, ale má aj efekt zvýšenia tlaku, nuž len po správnosti by káva mala byť: čierna ako noc, horúca ako láva a sladká ako láska. Káva aby bola dobrá by mala byť len to prvé tečenie , čím dlhšie ten sós sa vymáča, tým viac aj škodlivých látok obsahuje.
Na nízky tlak sa doporučuje pravidelným pohybom, vodoliečbou. Ráno treba začať pomalým vstávaním, najprv nohy z postele dole a potom po chvíli sa posadiť - čiže bez prudkých vstávaní, dobré sú sprchy ranné 2-3 min. teplá voda, 10 min. studená, 2-3x opakovať. Potom tiež nejaký pohyb, doporučujú sa prechádzky, cvičenia.
Z byliniek je vhodná Angelika lekárska, pôsobí praznivo na obeh krvi a telových tekutín. Dokonca je vhodná aj na liečbu migrény v kombinácii s rumančekom a pod. je to dosť širokospektrá bylinka. Pomáha aj na ukľudnenie žalúdka. Skús v lekárni buď ako sušenú alebo v tabletkovej forme . Na zápar sa doporučuje 1 čaj. lyžička na 1/2l vriacej vody. nedoporučuje sa tehotným ženám a ľuďom s vysokým krv. tlakom. Inak sú dobré aj koreniny typu kurkuma pravá, kríčková paprika, rozmayrín lekársky- tiež vhodný na migrénu, zlý krv. obeh, tráviace problémy vrátane nadúvania.
0 0
patka.bn patka.bn

patka.bn je offline (nepripojený) patka.bn

Ja to uz mam vsetko davno za sebou. Ak to nebyva pravidelne a byva ti niekedy aj zle na zvracanie, mohla by si mat aj ako ho ja nazyvam "helikoptera" - odborne helico bacter. Je to taka vec, co ti sarapati v zaludku a ma to kazdy z nas. Niekomu sa premnozi a potom robi problemy - ja som mala 3 mesiace take bolesti, ze jeden den som mohla zjest aj slona a nic a druhy den som si dala zeleninovy vyvar a myslela som, ze prisiel moj posledny den. A po druhe - ak to neberies v uvahu, lebo ti to velakrat zacina aj bez stravy, tak odporucam klud - a tiez aj nejaku tu dietku, lebo by si mohla mat napriklad aj zlcnik. Medzi rebrami pod hrudnikom mas jamku, bolieva ta to aj tam? Ak ano - chod na sono zlcnika, ak nie, tak odporucam vypadnut tak na 2-3 dni niekam mimo vsetkeho - napriklad aj do hlucneho mesta, to je jedno, proste zmena prostredia. A to vsetko na zaklade svojich skusenosti, takze nevahaj a nieco urob. Ale vies co? Aj ten lekar by asi bol potrebny si myslim. Tak zatial pa a pohodu a pekne dnicky.
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Dobrý večer poraďáci. Mám trošku starost o moji maminku. Býva 200 km odo mňa a dnes mi telefonovala sestra, ktorá sa vrátila z pôrodnice , že sa až zľakľa, keď zbadala maminu. V stredu min. týždeň nalačno zjedla uhorkový šalát a asi jej nejak zaškodil a od té doby má dole 6 Kg, nevládze chodiť, neje a stále len spí. Má 67 rokov a je to žena plná energie, ktorá za celé roky ani chrípku nechytila. Neviem čo to môže mať, má vraj takú popolavú farbu, až do žlta. Hovorí, že ju nič nebolí, preto nepôjde ani k lekárovi.Mám o ňu strach. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť? Možno má na to vplyv aj stres, pretože sestre týždeň vyvolávali pôrod a mali sme všetci tak trochu "nervy". Ďakujem za každú radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nech ide k lekárovi na vyšetrenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dank
Dobrý večer poraďáci. Mám trošku starost o moji maminku. Býva 200 km odo mňa a dnes mi telefonovala sestra, ktorá sa vrátila z pôrodnice , že sa až zľakľa, keď zbadala maminu. V stredu min. týždeň nalačno zjedla uhorkový šalát a asi jej nejak zaškodil a od té doby má dole 6 Kg, nevládze chodiť, neje a stále len spí. Má 67 rokov a je to žena plná energie, ktorá za celé roky ani chrípku nechytila. Neviem čo to môže mať, má vraj takú popolavú farbu, až do žlta. Hovorí, že ju nič nebolí, preto nepôjde ani k lekárovi.Mám o ňu strach. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť? Možno má na to vplyv aj stres, pretože sestre týždeň vyvolávali pôrod a mali sme všetci tak trochu "nervy". Ďakujem za každú radu.
Rozhodne nech sestra nedopustí aby mamina zostala doma , musí ísť k lekárovi na vyšetrenie tak ako sa píše vyššie .Nie je možné aby tak rapídne schudla .Ak je žltá ,tak pozor na žlčník , pečeň .............nejako ju musíte prehovoriť ...určite nie je niečo v poriadku .
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tweety Pozri príspevok
Ja sa dlhé roky trápim s migrénou, vyskúšala som kadečo, ale najnovšie mi pomáha ACYLKOFFIN. Má to kofeín a v počiatkoch zaberá.
Tiež už od základnej školy mi predpísala neurologička na bolesť hlavy Acylkoffin a vždy mi prejde bolesť. Obsahuje kofeín a zaberá mi to, aj keď klasickú kávu nepijem.
0 0
PSS PSS

PSS je offline (nepripojený) PSS

Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
Naposledy upravil PSS : 30.05.11 at 21:00
0 0
PSS PSS

PSS je offline (nepripojený) PSS

Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

PSS Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
Nech sa pyta na odb. gastro-vysetrenie. Napchavat sa tabletkami od bolesti nie je najvhodnejsie,ked presne nevie,kde je pricina.

Pri bolesti zaludka je dobry caj Eugastrin-dostat v lekarni,alebo matovy caj.
3 0
PSS PSS

PSS je offline (nepripojený) PSS

dakujem pekne
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

michelle84 Pozri príspevok
Tiež už od základnej školy mi predpísala neurologička na bolesť hlavy Acylkoffin a vždy mi prejde bolesť. Obsahuje kofeín a zaberá mi to, aj keď klasickú kávu nepijem.
Pri migréne pomáha AKUPUNKTÚRA-absolvovala som,zabralo.Bolesti hlavy mávam,ale to sa nedá porovnať! Okrem toho je na takéto bolesti vynikajúci SARIDON-tiež mnou vyskúšané,d o p o r u č u j e m. Jeden problém-dostať ho v Čechách.
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

SilviaS Pozri príspevok
Podľa mňa ak má niekto problémy z migrénou má ísť na neurológiu,lebo
aj ja som tam bola a predpísali mi také silné lieky,že to vôbec nemôžem
užívať,lebo by som nebola schopná ráno ísť do práce.
Aký máte názor na migrénu a závraty.
Vďaka
Silvia
Migréna je hrozná vec,kto ju nemal tak neuverí postihnutému! Ale hľadala by som pomoc inde-už som tu radila akupunktúru a tabl. Saridon-naozaj pomáhajú!
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

PSS Pozri príspevok
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
Repíkový čaj veľmi dobre pomáha.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať