Zavrieť

Porady

Davky v nezamestnanosti

Dobry večer, mohol by mi niekto poradit?14.2.2010 mi skončila rod. dovolenka a zaroven som ukoncila pracovny pomer na zaklade dohody. Podla coho sa mi vypocitaju davky v nezamestnanosti? A vobec, dostanem nieco?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti
    § 104
    (1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
    (2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
    a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
    b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
    Neplatí.
    Naposledy upravil Llívia : 17.02.10 at 20:52

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak nespĺňaš podmienky, tak nie. (Preto som si počas doby, kedy som bola nezamestnaná, dobrovoľne platila toto poistenie.) Neplatí.
    Naposledy upravil Llívia : 17.02.10 at 20:51

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    saminka6 Pozri príspevok
    takze nedostanem ani cent....
    Saminka prečo si neprečítaš tému, ktorá je celá venovaná práve tomu čo sa pýtaš?
    http://www.porada.sk/t126255-podpora...onceni-rd.html
    Llívia Ti poradila zle. Čítaj ....

    saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

    saminka6
    Dakujem Xanti za odkaz, ale aj tak som uz z toho domotana. Mala som PR na dobu neurcitu, takze podporu dostanem tych 160 € mesacne? Pochopila som to spravne?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    saminka6 Pozri príspevok
    Dakujem Xanti za odkaz, ale aj tak som uz z toho domotana. Mala som PR na dobu neurcitu, takze podporu dostanem tych 160 € mesacne? Pochopila som to spravne?
    Ano,
    cca toľko.

    Veľa šťastia pri hladaní práce.

    Davky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.