Zavrieť

Porady

sprostredkovanie poistenia, finančných produktov

ahojte mám zmluvu o sprostredkovaní finančných produktov s jednou maklérskou firmou , a zároveň robím aj účtovníctvo, účtujem si v PÚ, môžem si došlé provízie na podnik. bank. účet zaúčtovať ako 221/602 a dať samostatný analytický účet k 602 na výnosy z účtovníctva a výnosy zo sprostredkovania ? bude to takto správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Provízie môžeš učtovať na účet 602 - lebo je to tržba za službu, len nie pri bankovom výpise, ale cez pohľadávku ....napr. 311,315/602.

    Pri bankovom výpise úhradu zaúčtuješ 221/311,315

    Pri bankovom výpise môžeš do nákladov a výnosov účtovať IBA bankové poplatky a bankové úroky.

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    vďaka a viete mi niekto povedať ako provízny list zaúčtujem v programe OMEGA , cez čo vlastne , ako faktúru asi nie ? či hej ?

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    vie niekto ?? ako na tie provízne listy v PÚ ? v čom to účtovať ? používam omegu

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
    vďaka a viete mi niekto povedať ako provízny list zaúčtujem v programe OMEGA , cez čo vlastne , ako faktúru asi nie ? či hej ?
    Provízny list treba zaúčtovať ako predpis výnosov 315/602 , k dosiahnutým príjmom 221/315. Nepoznám Omegu, ale každý program PÚ má voľbu ako Ostatné pohľadávky a záväzky, Interné doklady, alebo Všeobecné doklady .... tak cez to. Nestalo by sa nič zle, keby sa to zaúčtovalo aj v režime Odoslaných faktúr, ale ak sú tie iné voľby, tak radšej cez to, určite však nie cez režim Banka.

    sprostredkovanie poistenia, finančných produktov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.