Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    renataj Pozri príspevok
    To čo píšete je daň z nehnuteľnosti a podáva sa to na príslušnom MÚ.Ak nie je zmena automaticky posielajú výmer.Ale já som podávala v tom roku 1998 alebo 1997 priznanie majetkové na DÚ.Vtedy sa hovorilo,že sa bude podávať každé 4 roky ale je o celom ticho,nikde sa nič nepíše.
    Prepáčte, máte pravdu, ja som to zamenila za priznanie k dani z nehnuteľnosti
    a to asi preto, lebo majetkové priznanie som veru aj ja už dávno nepodávala naposledy v roku 2002. prikladám poučenie http://www.ekonomika.sk/mp/poucenie.pdf
    možno to pomôže, zatiaľ podávajú MP len poslanci a verejní činitelia, asi to bude súvisieť s výškou novonadobudnutého majetku.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Dobrý deň.

    Potrebujem poradiť. Ako často sa podáva majetkové priznanie??
    V roku 1997 sme podávali s manželom takéto priznanie,kde sme uviedli čo všetko vlastníme/nehnuteľnosť,auto a pod/.Bolo to podobné tlačivo ako na DP z príjmu.
    Ako často sa toto priznanie podáva?? Ďakujem

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    renataj Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Potrebujem poradiť. Ako často sa podáva majetkové priznanie??
    V roku 1997 sme podávali s manželom takéto priznanie,kde sme uviedli čo všetko vlastníme/nehnuteľnosť,auto a pod/.Bolo to podobné tlačivo ako na DP z príjmu.
    Ako často sa toto priznanie podáva?? Ďakujem
    Vždy do 31.1. len ak je nadobudnutý počas roku nový majetok. Ak nie sú zmeny priznanie sa nepodáva, výmer dostanete automaticky.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    To čo píšete je daň z nehnuteľnosti a podáva sa to na príslušnom MÚ.Ak nie je zmena automaticky posielajú výmer.Ale já som podávala v tom roku 1998 alebo 1997 priznanie majetkové na DÚ.Vtedy sa hovorilo,že sa bude podávať každé 4 roky ale je o celom ticho,nikde sa nič nepíše.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.