Zavrieť

Porady

prevádzka v Čechách - registrácia na daň a odvody

Pomôže mi niekto zorientovať sa v nasledujúcom prípade?

Firma - s.r.o. - so sídlom na Slovensku bude mať niekoľko prevádzok aj v Čechách. Tam bude zamestnávať českých občanov. Ako to bude s odvodmi?
Kde ich budem prihlasovať? Prihlásim ich v našej SP? A tiež ako to bude s daňou zo závislej činnosti budeme ju odvádzať u nás?
Mám obavy aj z toho, že si budem musieť naštudovať aj čo to z českých zákonov.

Ďakujem

Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Myslím, že v ČR ich poprihlasuješ, ale najprv sa tam musíš prihlásiť ty, ako organizácia. Vychádzam z toho, že ak má nejaká zahraničná firma u nás pobočku, tak slovenských zamestnancov tiež prihlasujú tu, pričom samozrejme sa musia najprv zahlásiť ako platitelia oni.

    To je môj názor.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Ty najprv vytvor prevádzky v čechách, zaregistruješ ich k plateniu dane a pod. tak ako u nas, ked budeš mať zamestnanco tak tých zasek do poistovní zaradíš, odporúčala by som tam mať svoju učtovničku, oni si budú podavať aj svoje priznanie. Pre teba by som odporučila rozlíšiť si analytiku a tam popriradovať ich obraty aby si mala celkový obraz o celom chode firmy aj s pobočkami.



    jks
    Pomôže mi niekto zorientovať sa v nasledujúcom prípade?

    Firma - s.r.o. - so sídlom na Slovensku bude mať niekoľko prevádzok aj v Čechách. Tam bude zamestnávať českých občanov. Ako to bude s odvodmi?
    Kde ich budem prihlasovať? Prihlásim ich v našej SP? A tiež ako to bude s daňou zo závislej činnosti budeme ju odvádzať u nás?
    Mám obavy aj z toho, že si budem musieť naštudovať aj čo to z českých zákonov.

    Ďakujem

    Jana

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Ďakujem za radu, no keď tak nad tým uvažujem. nie je jednoduchšie zriadiť v Čechách úplne novú firmu, ktorá bude mať vlastné účtovníctvo?

    prevádzka v Čechách - registrácia na daň a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.