Zavrieť

Porady

RZZP+materska

Dobry den chcem sa spytat ako postupovat v pripade, ze nasa zamestnankyna je:
a) zamestnana od 01.02.2009
b) od 01.03.2009 nastup na materskú a k 31.12.2009 je stale na rodicovskej dovolenke (dieta nar.03/2009)

Moje otazky:
1) Moze zamestnavatel urobit RZD alebo musi sama podat DP???
2) Ma narok na celu nezdanitelnu ciastku na danovnika??? ak nie co sa odratava???


Prosim poradte mi!!! Trosku to suri . :-)
Naposledy upravil 48912 : 25.02.10 at 05:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    48912 Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa spytat ako postupovat v pripade, ze nasa zamestnankyna je:
    a) zamestnana od 01.02.2009
    b) od 01.03.2009 nastup na materskú a k 31.12.2009 je stale na rodicovskej dovolenke (dieta nar.03/2009)

    Moje otazky:
    1) Moze zamestnavatel urobit RZD alebo musi sama podat DP???
    2) Ma narok na celu nezdanitelnu ciastku na danovnika??? ak nie co sa odratava???


    Prosim poradte mi!!! Trosku to suri . :-)
    musí si ho vôbec robiť ? Aký mala mesačný príjem z prac.pomeru ?

    Si v téme RZZP - pýtaš sa na RZZP alebo RZD ?

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Prepacte pytam sa na RZD. Mala prijem do 1.700,- Eur, viem ze do sumy 2.012,85 sa nemusi robit RZD. Ale ak by sa jej oplatilo urobit RZD alebo podat DP tak by urcite bola rada.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    48912 Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa spytat ako postupovat v pripade, ze nasa zamestnankyna je:
    a) zamestnana od 01.02.2009
    b) od 01.03.2009 nastup na materskú a k 31.12.2009 je stale na rodicovskej dovolenke (dieta nar.03/2009)

    Moje otazky:
    1) Moze zamestnavatel urobit RZD alebo musi sama podat DP???
    2) Ma narok na celu nezdanitelnu ciastku na danovnika??? ak nie co sa odratava???


    Prosim poradte mi!!! Trosku to suri . :-)
    Môžeš jej urobiť RZD ak ťa o to požiadala do 15.2.2010, ak nie dohodnite sa, alebo nech si podá DP typ A, v tom prípade jej vystavíš potvrdenie o príjmoch, ktoré priloží k DP.
    Má nárok na celú NČ ročnú 4025,70, bez ohľadu na to koľko mesiacov pracovala.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    To viem, ze mi to musi podpisat do 15.2.2010 ... to viem este urobit. Ma naozaj narok na celu nezdanitelnu ciastku??? Neodpocitava sa od tejto nezdanitelnej ciastky aj vyplatene materske a rodicovsky prispevok???

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    48912 Pozri príspevok
    To viem, ze mi to musi podpisat do 15.2.2010 ... to viem este urobit. Ma naozaj narok na celu nezdanitelnu ciastku??? Neodpocitava sa od tejto nezdanitelnej ciastky aj vyplatene materske a rodicovsky prispevok???
    materské a rodičovský príspevok nemá nič spoločné s NČ, má nárok na celých 4025,70

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.