Zavrieť

Porady

odstúpenie od pohľadávky

Ja by som poprosila o pomoc pri riešení môjho problému: v roku 2003 sme vystavili faktúru a teraz sme sa rozhodli odstúpiť od pohľadávky. prosím poraďte akou formou a čo potom s DPH, ktoré sme odviedli štátu. Ide o FO a JU.

Ďalej by som poprosila, kde by som našla niečo o nedobitných pohľadávkach,alebo ak by mi mohol niekto pomôcť, ako to riešiť a následne účtovať. Tentokrát ide o PO a PÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    skúšala som nájsť ďalšie, ale čo som našla nie je vhodné... preto som to vymazala.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    juliska
    Ďakujem pekne, mne ale ide o odstúpenie a nie postúpenie pohľadávky.
    odstúpenie od vymáhania pohľadávky nemá nič spoločné s DPH. Ak tam nie je reklamácia, nie je dôvod na dobropis, tak sa vzdávaš peňazí za dodávku "dobrovoľne" Nejaký dôvod ale určite máš.
    Zákon o daniach z príjmov v niektorých prípadoch umožnuje si odpis pohľadávky uplatniť v ZD, napr. ak je pod 1000,- Sk, dlžník zomrel,... a iné.
    Ak ide o FO, tak neuhradená pohľadávka = nulový príjem, treba to len riadne zdokladovať v evidencii pre prípad ukončenia živnosti.

    juliska je offline (nepripojený) juliska

    juliska
    Ja som si chcela byť len istá, že tú zaplatenú DPH si už nemôžem nárokovať. Ďakujem.
    A čo sa týka tej PO, ak ide o nedobitnú pohľadávku nad 1000,- Sk?

    odstúpenie od pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.