Zavrieť

Porady

Registracia DPH a zalohova faktura

Potreboval by som poradiť v súvislosti so zálohovou faktúrou. Firma stavia bytový komplex, bude predávať byty. Registrovala sa pre DPH, ale medzi termínom registrácie a vydania kartičky IČ DPH už prijala zálohové/rezervačné platby na byty. Konkrétne, dátum 25.2. je na kartičke IČ DPH ako dátum registrácie od. V rámci februára bolo prijatých viacero platieb na účet ako rezervačný/zálohový poplatok. Ako to mám urobiť s DPH, keďže platby boli prijaté pred registráciou ?
Po registrácii to je jasné, keďže sa byty ešte len stavajú a budú dostavané pravdepodobne až na budúci rok, tak sa do 15-tich dní vystaví daňový doklad k prijatej platbe.
Ale ako to vyriešiť s platbami pred registráciou ? Vôbec neevidovať DPH ? Alebo ako ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Podľa môjho názoru do dňa registrácie sa k prijatým platbam správate ako neplatca Dph - nevystavujete doklad k prijatému preddavku.
    človiečik Vladimír Ozimý
    papulisko Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť v súvislosti so zálohovou faktúrou. Firma stavia bytový komplex, bude predávať byty. Registrovala sa pre DPH, ale medzi termínom registrácie a vydania kartičky IČ DPH už prijala zálohové/rezervačné platby na byty. Konkrétne, dátum 25.2. je na kartičke IČ DPH ako dátum registrácie od. V rámci februára bolo prijatých viacero platieb na účet ako rezervačný/zálohový poplatok. Ako to mám urobiť s DPH, keďže platby boli prijaté pred registráciou ?
    Po registrácii to je jasné, keďže sa byty ešte len stavajú a budú dostavané pravdepodobne až na budúci rok, tak sa do 15-tich dní vystaví daňový doklad k prijatej platbe.
    Ale ako to vyriešiť s platbami pred registráciou ? Vôbec neevidovať DPH ? Alebo ako ?
    Ďakujem
    tak ako napísala Azla...pred dňom registrácie ma nezaujíma prijatá platba a zdanenie. V čase keď dodáte tovar klientovi zdaníte ako platiteľ celú sumu, t.j. aj vrátane zálohy...

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    takze ani neodvadzam DPH, kedze klient je mesacny platca DPH. super, ďakujem Vám za pomoc, veľmi mi to pomohlo

    Registracia DPH a zalohova faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.