Zavrieť

Porady

Stravné lístky za r.2009 do nákladov u SZČO

Chcem sa spýtať, či si môže SZČO dať stravné lístky z r. 2009, ktoré mu ostali do nákladov. Stravné lístky objednal viac a po prepočte za celý rok mu zostali. Môže ich použiť na január 2009, lebo dalsie objednal až vo februári
Ako prepočítavate stravné lístky u SZČO, keĎ ich objedná napr. 20. v mesiaci dá si do nákladov od 1.?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    ak sa pytas, ci ich moze dat do VYDAVKOV (nie nakladov) januara 2010 (nie 2009), tak ano

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stravné lístky pre SZČO účtuje do výdavkov OVZD v takom počte a finančnom vyjadrení , v akom mu za dané obdobie prináleží .Nič naviac .

    malta je offline (nepripojený) malta

    malta
    Ide o rok 2009 ale to nevadí podstata je tá istá a ďakujem za opravu náklady-výdavky. Čiže podľa teba môže ich dať do VOZD.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    plati to, co povedala Zita5
    ak si kupis stravne listky 01.02. - nemozes si ich dat do vydavkov za mesiac januar, ale az od 01.02. ak ti nejake zostali z r. 2008, mozes ich pouzit v januari 2009

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Prosím o radu. Ako rozpočítať počet strav.lístkov aj sadzbu je mi jasné. A čo s poplatkom za službu a s DPH. Ide o neplatcu DPH. Môže to ísť celé do výdavkov jednorazovo pri nákupe? ďakujem.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Anik Pozri príspevok
    celé to ide do prevádzkovej réžie pri nákupe - myslím poplatky
    Ďakujem za odpoveď, už som to aj prelúskala v iných témach. Neviem čo by som robila bez porady, hlavne takto cez víkendy.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    už pri nákupe evidujem lístky na ceniny a do prev.réžie zaúčtujem po skončení mesiaca podľa počtu prac.dní a podľa počtu služobných ciest, ktoré SZĆO mal. Stáva sa mi, že stravné na služ.ceste je vyššie ako stravný lístok 3,30 a teda je výhodnejšie zaúčtovať do nákladov stravné a na ceninách zostane 1 stravný lístok do nasledujúceho obdobia.

    Stravné lístky za r.2009 do nákladov u SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.