Zavrieť

Porady

minimálne odvody

Ahojte všetci. Keď si tak čítam vaše debaty, tak mám riadne komplexy z toho, čo vy všetko viete. A ja mám pre Vás takú banalitu. Mali sme zamestnanca, ktorý odpracoval iba 8 dní v mesiaci. Odvody aj daň sme mu vypočítali zo sumy 1500,- Sk. Nemali sme nu ich vypoč. z min. mzdy? A daň sme mu asi nemali odvádzať žiadnu, nie? Prosím, pomóóc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ja myslím, že minimálna mzda musí byť za celý mesiac, ak odrobil len 8 dní tak mzda musí byť alikvótne z min. mzdy na odpracované dni. Daň mu určite nevyšla.Aj keby robil celý mesiac pri minimálnej mu daň nevzchádza....

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Áno, ale prečo by daň nemusel platiť? Ak nemá podpísané vyhlásenie, tak daň mu zrazíš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak mal podpísané vyhlásenie k zdaneniu, tak má nárok na nezdaniteľné minimum, ak nie tak potom mu treba zraziť daň a odviesť DÚ-
    Mária M

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Neviem akú má pracovnú zmluvu,prečo odrobil len 8 dní? či mu tam už nespadá aj zaplatiť sviatky boli 2 v 9 mesiaci, ak ide o HPP tak áno a vyskúšala som to a tak na 8 dní pripadá mzda (ak mu neplatíme sviatky) vyšla mi min. hrubá mzda mzda 2 510,- odvody za zamestnanca 340 a za organizáciu 2 231,-

    lasička je offline (nepripojený) lasička

    lasička
    to vyhlásenie nemal podpísané, tak s tou daňou je to v poriadku. A čo tie odvody. Z minimálnej?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tak áno. mne to vychádza takto: Hrubá mzda : 2 546,- a k výplate čistá mzda :1 785,-
    daň zaplatiť 412,- odvody zamestnanec 340,- a organizácia 2 231,- porovnaj si to, ak Ti to takto vychádza je to OK.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lasička
    to vyhlásenie nemal podpísané, tak s tou daňou je to v poriadku. A čo tie odvody. Z minimálnej?
    Odpoveď máš v príspevku 4, z tej alikvotnej minimálnej.

    Mária M

    lasička je offline (nepripojený) lasička

    lasička
    odrobil len 8 dní, lebo sme ho prepustili. takže som to urobila zle. asi to budem musieť doplatiť. Čo?
    sway
    Neviem akú má pracovnú zmluvu,prečo odrobil len 8 dní? či mu tam už nespadá aj zaplatiť sviatky boli 2 v 9 mesiaci, ak ide o HPP tak áno a vyskúšala som to a tak na 8 dní pripadá mzda (ak mu neplatíme sviatky) vyšla mi min. hrubá mzda mzda 2 510,- odvody za zamestnanca 340 a za organizáciu 2 231,-

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Doplatiť to musíš ale :no tam je potom viac vecí, kedy ste ho prepustili ?, mal nárok na preplatenie sviatku? bol 1-ho a 15-ho a čo dovolenka? - mal všetko vyčerpané, alebo či nemal prečerpané..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.