Zavrieť

Porady

RZZP a pracujuci dochodca za rok 2009

Mili poradaci,
prosim o pomoc pri rieseni nasledovnej situacie za rok 2009.
Dochodca poberal k 1.1. 2009 starobny dochodok v ciastke cca 430 eur mesacne. Zaroven pracoval na pracovnu zmluvu od januara do aprila 2009 - teda 4 mesiace a jeho hruby prijem cinil spolu 3844,20 EUR - pricom z toho za april samotny spolu s odstupnym cinil 2 201,73 EUR - Potvrdenie o prijmoch zo ZC, aj zrazenych preddavkoch na dan ma. Potom pracoval na dohodu postupne u dvoch zamestnavatelov. Od tychto 2 zamestnavatelov na dohodu nema ani potvrdenie o prijmnoch zo ZC,preddavkoch na dan, ani na plateni predavkov na zdravotne poistenie.

Otazky:
1.) Ktory formular ma pouzit na RZZP za rok 2009? Potrebuje k nemu dolozit potvrdenia - teda vsetky 3? A vobec -mali zrazat a odvadzat aj zamestnavatelia za neho ako dochodcu pracujuceho na dohodu aj zdravotne poistenie?
2. Predpokladam, ze by mal predlozit DP typ A - je to spravne?

Dakujem pekne vopred za pomoc a ochotu

charmelka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Dohoda nie je zamestnanie (v terminológií zákona o zdravotnom poistení) a z dohody sa preddavky neodvádzajú. Ak sa tak dialo, nech to dotyčné firmy opravia.

    Ak v zamestnaní v ktorom bol do apríla, mal každý mesiac VZ na ZP do 2006,16 eur, nemusí podávať RZZP.

    Z uvedených údajov je zrejmé, že RZZP podávať skutočne nemusí.

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Pan Mihal,

    velmi pekne dakujem za promptnu odpoved
    Mozno iba otazka z titulu mojej neznalosti - ten prijem v aprili v ciastke 2201,73 eur nie je vymeriavaci zaklad?

    Dakujem a ospravedlnujem sa za nevedomost.

    Charmelka

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Odstupné sa nezapočítava do VZ na ZP.

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Prosim, mozete mi objasnit, ci ked mal pracujuci dochodca v aprili prijem 2201,73 eur -v tom mal zaratene aj 3 mesacne odstupne - tak sa vymeriavaci zaklad pre ZP ako pocita a ma podat RZZP? Blizsie vysvetlenie je v mojom prispevku c.1.

    Pan Mihál mi odpisal, ze netreba podavat RZZP, ale nie som si ista, ci si vsimol ten prijem v aprili 2009, ktory prevysuje maximalny VZ - teda 2006,17 eur.

    Dakujem za odpoved.
    charmelka

    charmelka je offline (nepripojený) charmelka

    charmelka
    Prepacte pan Mihál,

    dakujem za vysvetlenie o odstupnom, necitala som tuto Vasu odpoved - potom je ta moja nasledna otazka uz bezpredmetna - uz to chapem.

    RZZP a pracujuci dochodca za rok 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.