Zavrieť

Porady

Nulové DP a zúčtovanie nedoplatku ZP

Prosím pomôžte mi, už som tu písala, zadala som zlý názov témy, nikto mi neodpovedal.Som dôchodkyňa, od roku 2007 poberám riadny starobný dôchodok. V roku 2009 som mala len príjmy vyplývajúce z prechádzajúceho zamestnania, ukončeného v roku 2008, spolu vo výške 3124 Eur. Zamestnávateľ v zaslanom potvrdení uvádza tieto príjmy ako príjmy podľa § 5 ZoDP.V daňovom priznaní chcem uviesť príjmy tak, že k príjmu, z ktorého sa daň vybrala preddavkom (odchodné 1420 Eur) pripočítam aj časť príjmov, z ktorých sa daň vyberala zrážkou (výsluhový príspevok 12 x 142 eur), spolu do výšky 2012 Eur. Moja daňová povinnosť bude nulová a v podanom DP požiadam o vrátenie dane. Keďže v roku 2008 som ešte riadne pracovala, v roku 2009 som si musela sama zúčtovať zdravotné poistenie, ktorého nedoplatok som zaplatila v októbri 2009. Keďže v nulovom daňovom priznaní za rok 2009 si nemôžem uplatniť nedoplatok ZP za rok 2008, môžem si ho daňovo vysporiadať v dodatočnom daňovom priznaní za rok 2008?? Veď túto daň som skutočne zaplatila v roku 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nulové DP a zúčtovanie nedoplatku ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.