Zavrieť

Porady

daňová povinnosť

Prosím o radu intrakom.dodanie z EU - JU SZČO

deň vystavenia fa 29.3.05
deň dodania dodávateľa je na fa 29.3.05
deň prijatia tovaru odberateľa je 10.4.05
obdržanie fa 10.4.05

ktorým dátumom dám do účta, ktorým dátumom kurz?
ktorý dátum dám na odpočítanie dane?
ktorý na daňovú povinnosť?
je dôležité či mám faktúru ešte pred dodaním tovaru, alebo nie?

ďakujem Vám všetkým za rýchlu odpoveď
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
luluhaha
Prosím o radu intrakom.dodanie z EU - JU SZČO

deň vystavenia fa 29.3.05
deň dodania dodávateľa je na fa 29.3.05
deň prijatia tovaru odberateľa je 10.4.05
obdržanie fa 10.4.05

ktorým dátumom dám do účta, ktorým dátumom kurz?
ktorý dátum dám na odpočítanie dane?
ktorý na daňovú povinnosť?
je dôležité či mám faktúru ešte pred dodaním tovaru, alebo nie?

ďakujem Vám všetkým za rýchlu odpoveď
Ja by som postupovala takto:
deň prijatia faktúry, kedy prišila do firmy - kurz pre záväzok 10.4.2005
deň dodania podľa dodávateľa - kurz pre DPH 29.3 2005
deň vystavenia 29.3.2005
:p
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Všetky dátumy vyššie uvádzané sú správne, ale nie celkom presne z uvádzaných dôvodov:

- vznik účtovného prípadu ... dátum dodania (prijatie tovaru odberateľom), kurz z toho dňa,
- vznik daňovej povinnosti: dátum vystavenia faktúry od zahraničného dodávateľa, kurz z toho dňa,
- právo na odpočítanie dane: rovnaký kurz ako je vznik daňovej povinnosti, t.j. kurz dňom vystavenia faktúry. Právo na odpočítanie dane možno uplatniť v mesiaci marec alebo apríl 2005.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

kde bol ten tovar od 29.03 do 10.04.? Je dosť dôležité, od kedy môžeš s tovarom
nakladať ako so svojím. Ak 29.03. alebo až 10.04.Ak 29.03. tak je to OK, ale ak
10.04. tak ti daňová povinnosť vzniká až 15.05.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AVO
Všetky dátumy vyššie uvádzané sú správne, ale nie celkom presne z uvádzaných dôvodov:

- vznik účtovného prípadu ... dátum dodania (prijatie tovaru odberateľom), kurz z toho dňa,
- vznik daňovej povinnosti: dátum vystavenia faktúry od zahraničného dodávateľa, kurz z toho dňa,
- právo na odpočítanie dane: rovnaký kurz ako je vznik daňovej povinnosti, t.j. kurz dňom vystavenia faktúry. Právo na odpočítanie dane možno uplatniť v mesiaci marec alebo apríl 2005.
AVO - sorry -máš chvíľku, - nerozumiem tomu, tak čo nie je správne?
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

dodávateľ ho vyskladnil 29.3.05 a zaviezol ku kamarátovi, odkiaľ si ho odberateľ vyzdvihol cestou z výstavy t.j.10.4.05 v nedelu, čiže žiaden oficiálny sklad.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sway
Ja by som postupovala takto:
deň prijatia faktúry, kedy prišila do firmy - kurz pre záväzok 10.4.2005
deň dodania podľa dodávateľa - kurz pre DPH 29.3 2005
deň vystavenia 29.3.2005
:p
Na vznik účtovného prípadu uvádzaš dátum prijatia faktúry a ja dátum dodania (prijatia dodávky zákazníkom). A v druhej časti je kombinácia dodania a vystavenia a pre účely DPH sa berie vznik daňovej povinnosti, v tomto prípade vystavenie faktúry (čiže kurz nezávisí odo dňa dodania).
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
kačenka
kde bol ten tovar od 29.03 do 10.04.? Je dosť dôležité, od kedy môžeš s tovarom
nakladať ako so svojím. Ak 29.03. alebo až 10.04.Ak 29.03. tak je to OK, ale ak
10.04. tak ti daňová povinnosť vzniká až 15.05.
V tomto jednotlivom prípade mám za to, že možno aplikovať iba § 20 ods. 1 písm. b) ZDPH.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AVO
Na vznik účtovného prípadu uvádzaš dátum prijatia faktúry a ja dátum dodania (prijatia dodávky zákazníkom). A v druhej časti je kombinácia dodania a vystavenia a pre účely DPH sa berie vznik daňovej povinnosti, v tomto prípade vystavenie faktúry (čiže kurz nezávisí odo dňa dodania).
Čiže v tomto prípade by som mala mať na túto zahraničnú DF povinnosť až v 4 mesiaci (lebo tovar aj faktúra prišili 10.4. ) ale odpočet v 3-ťom? - lebo uviedli dodanie 29.3 - je tak?
a ak by som to dala celé aj povinnosť aj odpočet v 3-ťom mesiaci čo mi z toho vyplýva? - hádam dodatočné???
a aby to bolo komplet - keby som teda dala dodanie i odpočet v 4-tom mesiaci nebude to OK?

moc dík....
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sway
Čiže v tomto prípade by som mala mať na túto zahraničnú DF povinnosť až v 4 mesiaci (lebo tovar aj faktúra prišili 10.4. ) ale odpočet v 3-ťom? - lebo uviedli dodanie 29.3 ? - je tak?
a ak by som to dala celé aj povinnosť aj odpočet v 3-ťom mesiaci čo mi z toho vyplýva? - hádami dodatočné???
a aby to bolo komplet - keby som teda dala dodanie i odpočet v 4-tom mesiaci nebude to OK?

moc dík....
Tu asi dochádza k "hlubokému nedorozumění". Pripnem ešte link:
http://www.porada.sk/showthread-t_13...e_1-pp_10.html

Link sa týka upozornenia na obdobie, kedy najskôr možno uplatniť právo na odpočítanie dane.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AVO
Tu asi dochádza k "hlubokému nedorozumění". Pripnem ešte link:
http://www.porada.sk/showthread-t_13...e_1-pp_10.html

Link sa týka upozornenia na obdobie, kedy najskôr možno uplatniť právo na odpočítanie dane.
vďaka budem čakať - možno som už domontovaná ....
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sway
Čiže v tomto prípade by som mala mať na túto zahraničnú DF povinnosť až v 4 mesiaci (lebo tovar aj faktúra prišili 10.4. ) ale odpočet v 3-ťom? - lebo uviedli dodanie 29.3 - je tak?
Mám za to, že daňová povinnosť pre účely samozdanenia vzniká podľa § 20 ods. 1 písm. b) t.j. dňom vyhotovenia faktúry t.j. 29.3.2005. Právo na odpočítanie dane možno uplatniť 03 alebo 04/2005, nakoľko faktúru sme obdržali do 25.4.2005 t.j. do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia, kedy vznikla daňová povinnosť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AVO
Mám za to, že daňová povinnosť pre účely samozdanenia vzniká podľa § 20 ods. 1 písm. b) t.j. dňom vyhotovenia faktúry t.j. 29.3.2005. Právo na odpočítanie dane možno uplatniť 03 alebo 04/2005, nakoľko faktúru sme obdržali do 25.4.2005 t.j. do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia, kedy vznikla daňová povinnosť.
:p Moc vďaka za trpezlivosť - som sa sama domontovala, dobre to robím, ja to vždy dávam podľa dodavateľa (vystavenia dokladu) - v tomto prípade by som teda dala všetko do 3-ho. si ma ukľudnila....- už dnes radšej končím, lebo ešte niečo dobabrem....
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
No na dnes už asi aj ja. Lebo som s príspevkami dnes priam "expandovala" a hrozí dočasné uvoľnenie mozgových závitov. Asi 49
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AVO
No na dnes už asi aj ja. Lebo som s príspevkami dnes priam "expandovala" a hrozí dočasné uvoľnenie mozgových závitov. Asi 49

Ale ako si pomohla !!! - vrelá vďaka !!!!
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

áno ide o par.20a
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

Ďakujem Vám všetkým za pomoc!!!!!! :O) Neviem čo by som bez Vás robila.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Poradí mi niekto?Ide o nadobudnutie tovaru EU.
Od Talianov berieme tovar a vozí nám ho česká prepravná spoločnosť.
Vnikol nám nasledovný komplikovaný prípad:
Faktúra vystavená 15.9.2005 od Talianov /registrovaný pre daň v IT/
Tovar od nich prevzala česká prepravná spoločnosť v ten deň a doviezla ho do Čiech kde nám ho zadržala /z dôvodu, že sme im neuhradili predchádzajúce faktúry/
Dňa 5.10.2005 sme si pre tovar boli v čechách.
Na CMR je dátum prevzatia 15.9.2005 českou spoločnosťou a 5.10.2005 nami.Takže na dvovoznom doklade je vidieť, že ten tovar sa k nám fyzicky dostal až v 10.mesiaci ale Taliani ho poslali s faktúrou.Kedy samozdaniť faktúru od Talianov keď ten tovar u nás nebol???
0 0
hnedko hnedko

hnedko je offline (nepripojený) hnedko

živnostníčka, matka...
Prečítala som si všetky vaše príspevky a priznám sa, že už sa to celé pletie. V zmysle zákona je, že daňový výdavok si možno uplatniť do 15 dní od daňovej povinnosti. V tomto prípade nevidím dôvod, aby sa fa zúčtovala 10. 4. 2005. Časové obdobie spĺňa rozdiel 15 dní. Kurz bude braný zo dňa evidovania fa do záväzkov. Ak fa prišla aj s tovarom 10. 4. 2005, tento dátum bude aj na evidencii fa v záväzkoch.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
hnedko
Prečítala som si všetky vaše príspevky a priznám sa, že už sa to celé pletie. V zmysle zákona je, že daňový výdavok si možno uplatniť do 15 dní od daňovej povinnosti. V tomto prípade nevidím dôvod, aby sa fa zúčtovala 10. 4. 2005. Časové obdobie spĺňa rozdiel 15 dní. Kurz bude braný zo dňa evidovania fa do záväzkov. Ak fa prišla aj s tovarom 10. 4. 2005, tento dátum bude aj na evidencii fa v záväzkoch.
Toto je OK, neviem čo sa tu plietlo - nám išlo hlavne o DPH a kurzy pre DPH a záväzok- či uplatniť vstup aj výstup v 3 mesiaci.... , keby sme ju zaúčtovali ako hovoríš Ty, tak DPH je v nesprávnom období a to až v 4-tom...čo ty na to?


ak hovoríš o tomto príspevku: toto bol môj spôsob ako by som to urobila ja:
http://www.porada.sk/showpost-p_128928-postcount_2.html
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Danielam
Poradí mi niekto?Ide o nadobudnutie tovaru EU.
Od Talianov berieme tovar a vozí nám ho česká prepravná spoločnosť.
Vnikol nám nasledovný komplikovaný prípad:
Faktúra vystavená 15.9.2005 od Talianov /registrovaný pre daň v IT/
Tovar od nich prevzala česká prepravná spoločnosť v ten deň a doviezla ho do Čiech kde nám ho zadržala /z dôvodu, že sme im neuhradili predchádzajúce faktúry/
Dňa 5.10.2005 sme si pre tovar boli v čechách.
Na CMR je dátum prevzatia 15.9.2005 českou spoločnosťou a 5.10.2005 nami.Takže na dvovoznom doklade je vidieť, že ten tovar sa k nám fyzicky dostal až v 10.mesiaci ale Taliani ho poslali s faktúrou.Kedy samozdaniť faktúru od Talianov keď ten tovar u nás nebol???
Prosím Vás nevie mi nikto v tomto poradiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať