Zavrieť

Porady

Preplatok na dani z príjmu v rozpočtovke

Máme tento mesiac dosť výrazný preplatok pri ročnom zúčtovaní na daniach z príjmu, ktorý sme zamestnancom aj vyplatili.Do účtovníctva som to zapísala nasledovne: 378/222 , 357/693 pre PK a 378/222, 354/691 pre OK.Banka mi sedí, súvahu nemám v mínuse, avšak predsa len mám pochybnosť či je to v poriadku, či na podobný zápis môžem použiť účet 378 . Napíšte ako ste preplatky na daniach riešili vy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    No neviem, mne sa to nevidí. V podstate tá pohľadávka voči daňovému úradu zostáva na 342. Pri PK robíme zúčtovanie (357/693) v časovej a vecnej súvislosti s nákladmi. Podľa mňa preplatok dane nie je súčasťou hrubej mzdy, a teda som ho ani nezúčtovala. Opravte ma, ak sa mýlim.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Ak to však takto nespravím účtovne budem mať o tento preplatok viac na banke ako v skutočnosti.Pretože tieto peniaze išli zamestnancom z nášho účtu a my si o tú sumu znížime až budúcomesačné odvody.Ak to nechám na 342 v súvahe sa to prejaví ako mínusová položka.A to nie je dobré. Problém s týmto mi hlási aj druhá účtovníčka. Ak viete iný spôsob ako to zaúčtovať aby to bolo dobre ozvite sa.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Ak to však takto nespravím účtovne budem mať o tento preplatok viac na banke ako v skutočnosti.Pretože tieto peniaze išli zamestnancom z nášho účtu a my si o tú sumu znížime až budúcomesačné odvody.Ak to nechám na 342 v súvahe sa to prejaví ako mínusová položka.A to nie je dobré. Problém s týmto mi hlási aj druhá účtovníčka. Ak viete iný spôsob ako to zaúčtovať aby to bolo dobre ozvite sa.
    Ja by som to tiež ponechala na účte 342. Súvahu v priebehu roka nepotrebuješ, okrem iného ak účtuješ v programe IVES tak po prechode na rok 2010, nie je dobrá, nie všetko sa premietlo tak ako malo, vedia o tom, ale nebudú ju naskore ani opravovať. Keby bol koniec roka, tak v tom prípade, by to bolo potrebné to preúčtovať na pohľadávku, ale v priebehu roka nie je dôvod.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Skúsim to teda nechať na 342 aj keď mínusom. AšaK na akú rozpočtovú položku by ste ten preplatok dali vy aby mi sedela aj banka? Bez zaúčtovania na účet 222 mi práve o ten preplatok nesedí.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    ja to dávam na 637200, lebo potom by mi nesedelo čerpanie so mzdárkou, ktoré si každý mesiac odkontrolovávame. A potom je to tiež dobré evidovať na tejto položke, aby som vedela či sa správne zúčtovala na budúci mesiac daň, lebo každý sa môže pomýliť a odviesť viac či menej fin. prostriedkov.

    Preplatok na dani z príjmu v rozpočtovke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.