Zavrieť

Porady

reklamné a propagačné materiály

Poraďáci prosím poraďte. Mám dodávateľskú faktúru, na ktorej je:

Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"

cena balíčka 500,- Sk + DPH
...

- v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
- môj problém je v tom že neviem ako to zaúčtovať - kde do nákladov a či si môžem uplatniť DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    adad
    Poraďáci prosím poraďte. Mám dodávateľskú faktúru, na ktorej je:

    Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"

    cena balíčka 500,- Sk + DPH
    ...

    - v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
    - môj problém je v tom že neviem ako to zaúčtovať - kde do nákladov a či si môžem uplatniť DPH
    Tie materiály ste si objednali? Ak áno, tak 518 reklama a k faktúre doložiť nejaké vzorky materiálov.

    adad je offline (nepripojený) adad

    adad
    Áno tie materiály sme si my objednali, na základe toho, že sme sa do tej akcie prihlásili.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    adad
    Fakturujeme Vám balíčky reklamných a propagačných materiálov pre projekt "Týždeň srdca v lekárňach"
    cena balíčka 500,- Sk + DPH
    - v tom balíčku boli reklamné materiály, ktorými sme vyzdobili lekáreň a čakáreň aby ľudia vedeli že je týždeň srdca a že im na požiadanie zmeriame krvný tlak a podáme informácie.
    Jedná sa o klasickú účelovú dekoráciu prevádzky. Doporučujem účtovat ako spotrebný materiál (v závislosti od spôsobu vedenia účtovníctva). Právo na odpočítanie DPH daňový subjekt môže uplatnit, ak má splnené všetky podmienky v zmysle zákona. Ako výdavok súvisiaci s podnikaním sa to určite posúdi.

    reklamné a propagačné materiály

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.