Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý večer, touto cestou sa chcem informovať, či mám nárok uplatniť si daňový bonus na dve deti, nikto ma na to totiž neupozornil. Manžel pracuje od roku 2004 v zahraničí, kde si odvádza všetky odvody. Doteraz sme si neuplatnili daňový bonus. Ja som od roku 2006 bola na materskej dovolenke a z materskej som sa zamestnala v spoločnosti Tesco. Mám nárok si uplatniť daňový bonus? Poradí mi niekto a čo mám robiť ak áno? Ak mám nárok, môžem ho dostať aj so spätnou platnosťou? Ďakujem za informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ak ste v roku 2009 mali príjem nad 1773 €, tak máte nárok na daňový bonus.
    ak ste aj minulý rok splnili podmienku príjmu, môžete podať dodatočné daňové priznanie a priložiť ročné zúčtovanie dane a rodné listy detí....

    treba viac info...

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    dcéra bude mať 15 rokov a syn bude mať 4 roky, v zamestnaní nám už robili daňové priznania hromadne ešte v januári, to nás len usmernili čo máme vypísať a podpísať a to bolo všetko. môžem si nárokovať na daňový bonus aj so spätnou platnosťou a za aké odbobie? Nikto ma v práci neupozornil, že mám nárok na daňový bonus, to som sa dozvedela len náhodne a preto po tom pátram. Ešte raz ďakujem za informácie. Čo mám napísať viac, aby ste vedeli viac informácií

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kuzmin, manžel podával z príjmu v zahraničí daňové priznanie na Slovensku ? Ak ano, môže podať dodatočné DP a uplatniť si daňový bonus na deti spätne, lebo ty si počas rodičovskej dovolenky nesplnila podmienku príjmu,

    Za rok 2009 - ak tvoj príjem v TESCu dosiahol aspoň 6-násobok min. mzdy, požiadaj zamestnávatela o vydanie kopie ročného zúčtovania dane a do 31,3, si podaj daňové priznanie, v ktorom budeš žiadať o doplatenie daňového bonusu za rok 2009.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    potom k dan.priznaniu prilozis rodne listy deti (ak je tá 15rocna dcera este na zakladnej skole)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.