Zavrieť

Porady

Umelec-daňové výdavky

Zdravím poraďákov,

chcela by som Vás poprosiť, či máte niekto skúsenosti s daňovo uznanými výdavkami v prípade umelca. Umelec je zamestnaný na hlavný pracovný pomer/závislá činnosť/ okrem toho má príjmy na základe autorského zákona.
Keďže tieto príjmy poberá nie jednorázovo je prihlásený na DÚ - nemá však pridelené IČo. Chcela som si overiť, či keď sa rozhodol v roku 2005 uplatňovať si skutočné výdavky / nie výdavky percentom/ nie je v tomto prípade problém a môže si tieto výdavky / samozrejme súvisiace s dosahovanými príjmami § 6 zák.o dani z príjmov/ uplatniť.


Za každú pripomienku, radu som veľmi vďačná.

S pozdravom

Branka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Nie je žiadny problém. V jeho prípade ide o príjmy podľa par. 6 ods. 2 zákona 595/2003 Zb. o dani z príjmov.
    Pri zisťovaní základu dane môže v každom prípade postupovať podľa ods. 6 ( uplatňuje si skutočné výdavky ), alebo ak nie je plátcom DPH môže postupovať podľa ods. 10 ( uplatňuje si 25 % z úhrnu príjmov ).

    Umelec-daňové výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.