Zavrieť

Porady

Odpočet na manželku a bonus na dieťa

Poprosím Vás o pomoc pri výpočte dane z príjmu FO, konkrétne sa mi jedná o odpočítateľnú položku na manželku, keď manželka v r. 2009 - 2 mesiace pracovala, 1 mesiac bola na PN, zvyšok roka na materskej a potom rodičovskej dovolenke. Do tejto položky sa zaratáva aj príjem z materskej a rodičovskej dovolenky????

Ešte vás poprosím o radu pri bonuse na dieťa. Ten mi zamestnávateľ neuplatňuje každý mesiac, ale ževraj mi to bude zohľadnené pri ročnom zúčtovaní dane???!!!! Dcérka sa narodila v máji 2009. Akú sumu si na nu mozem uplatniť?

Dakujem vám za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    barborkadt Pozri príspevok
    Poprosím Vás o pomoc pri výpočte dane z príjmu FO, konkrétne sa mi jedná o odpočítateľnú položku na manželku, keď manželka v r. 2009 - 2 mesiace pracovala, 1 mesiac bola na PN, zvyšok roka na materskej a potom rodičovskej dovolenke. Do tejto položky sa zaratáva aj príjem z materskej a rodičovskej dovolenky????

    Ešte vás poprosím o radu pri bonuse na dieťa. Ten mi zamestnávateľ neuplatňuje každý mesiac, ale ževraj mi to bude zohľadnené pri ročnom zúčtovaní dane???!!!! Dcérka sa narodila v máji 2009. Akú sumu si na nu mozem uplatniť?

    Dakujem vám za odpoved.

    do príjmu manželky sa ráta
    - príjem zo závislej činnosti mínus poistné čiže základ dane
    - nemocenské dávky za ten 1 mesiac
    - materská
    - a rodičovský príspevok nie
    - takže 4025,70 mínus tie položky čo som písala bez rodičáku a ten rozdiel si môžte uplatniť


    daňový bonus si môžte douplatniť na dieťa ak váš príjem podľa §§ 5 a 6 dosiahol min. 6-násobok min. mzdy pre rok 2009 čo je 1773,0 ak ste túto podmienku splnili, tak si môžte uplatnižť od mája kedy sa narodila
    - za 5,6/2009 - 19,32x2 = 38,64
    - za 7-12/2009 - 20,0x6 = 120,0
    spolu 158,64 €

    Odpočet na manželku a bonus na dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.