Zavrieť

Porady

"Konečná" ??? faktúra

Prosím Vás, potrebujem radu. Existuje v zákone o DPH alebo v zákone o dani z príjmov pojem "Konečná faktúra"? Ja som sa s tým nestretla. Máme však taký prípad : v zmluve o dielo je v platobných podmienkach dohodnutá mesačná fakturácia, a potom konečná faktúra. Lenže v tej konečnej faktúre by podľa zmluvy mali byť uvedené všetky doteraz vystavené faktúry, potom celková cena diela, a ešte iné veci, ktoré z tohto hľadiska nie sú zaujímavé. Keďže ale mesačne sa vystavovali riadne, ostré faktúry, tak ja už neviem dať do tzv "konečnej" faktúry odpočty všetkých už vystavených faktúr - daňových dokladov. Túto konečnú faktúru však od nás žiada objednávateľ, na základe zmluvy o dielo. Už som skúsila ho odbiť :-))) s tým, že som si vypracovala "konečné vyúčtovanie", kde som uviedla všetky náležitosti, ktoré požaduje. Toto ale nezabralo, neakceptoval to. Ako mu mám vysvetliť, že technicky sa to nedá spraviť ? Čím argumentovať? Ďakujem.
Perla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ladyrs Pozri príspevok
    Prosím Vás, potrebujem radu. Existuje v zákone o DPH alebo v zákone o dani z príjmov pojem "Konečná faktúra"? Ja som sa s tým nestretla. Máme však taký prípad : v zmluve o dielo je v platobných podmienkach dohodnutá mesačná fakturácia, a potom konečná faktúra. Lenže v tej konečnej faktúre by podľa zmluvy mali byť uvedené všetky doteraz vystavené faktúry, potom celková cena diela, a ešte iné veci, ktoré z tohto hľadiska nie sú zaujímavé. Keďže ale mesačne sa vystavovali riadne, ostré faktúry, tak ja už neviem dať do tzv "konečnej" faktúry odpočty všetkých už vystavených faktúr - daňových dokladov. Túto konečnú faktúru však od nás žiada objednávateľ, na základe zmluvy o dielo. Už som skúsila ho odbiť :-))) s tým, že som si vypracovala "konečné vyúčtovanie", kde som uviedla všetky náležitosti, ktoré požaduje. Toto ale nezabralo, neakceptoval to. Ako mu mám vysvetliť, že technicky sa to nedá spraviť ? Čím argumentovať? Ďakujem.
    Perla
    existuje pojem faktúra, nie konečná faktúra. avšak účtovný doklad ako taký môže mať kľudne názov aj konečná faktúra...to nezakazuje zákon. V konečnom dôsledku či to bude vyučtovacia alebo konečná je to jedno. V podstate ide o účtovný doklad, ktorý vlastne má zosumarizovať dodanie kompletného diela...

    "Konečná" ??? faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.