Zavrieť

Porady

Zlomené srdce

Ahoj, prosím súrne o radu. Sestra má zlomené srdce. Priateľ ju opustil po siedmich rokoch a ona sa úplne zrútila. Boli sme na pohotovosti, pichli jej diazepan, neviem, či sa to presne takto volá, ale vôbec to nepomohlo. Už mám aj ja žalúdočnú neurózu. Bojím sa o ňu a neviem, ako ju mám utešiť. Čo jej mám povedať? Ona stále, že prečo jej to urobil, že ju odkopol ako handru. Nemám už slová útechy.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

atomika Pozri príspevok
Ahoj, prosím súrne o radu. Sestra má zlomené srdce. Priateľ ju opustil po siedmich rokoch a ona sa úplne zrútila. Boli sme na pohotovosti, pichli jej diazepan, neviem, či sa to presne takto volá, ale vôbec to nepomohlo. Už mám aj ja žalúdočnú neurózu. Bojím sa o ňu a neviem, ako ju mám utešiť. Čo jej mám povedať? Ona stále, že prečo jej to urobil, že ju odkopol ako handru. Nemám už slová útechy.
tu nepomoze nic iba cas-cas vylieci vsetky rany...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Donúť ju, aby zmýšľala pozitívne! Takým argumentom môže byť aj toto: "Pre jedného nevďačného chalana sa predsa svet nezastaví, nájdi si iného a 100krát lepšieho, pretŕčaj sa s nim po meste, nech ti všetci závidia!"
Dobrý argument, nie!?
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Ano, ja viem, ale chcela by som jej to trosku pomoct preklenut. Ale uz nenachadzam slova utechy. Vsetky sa mi minuli.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

atomika Pozri príspevok
Ano, ja viem, ale chcela by som jej to trosku pomoct preklenut. Ale uz nenachadzam slova utechy. Vsetky sa mi minuli.
Keď už nezaberá ľutovanie a utešovanie, skús jej dohovoriť , alebo mierne vynadať, že sú aj väčšie nešťastia, ako jeden stroskotaný vzťah. Ste sestry, iste nájdeš tie správne argumenty. Ale smútok nad ukončeným vzťahom neprejde zo dňa na deň. Pokiaľ budeš cítiť, že Tvoja podpora sestre nestačí, nasmeruj ju aj na vyhľadanie odbornej pomoci.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je tu vôbec niekto kto sa "strafil" na prvý krát?7 ročný vzťah sa neukončuje len tak zo dňa na deň.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870 Pozri príspevok
Je tu vôbec niekto kto sa "strafil" na prvý krát?7 ročný vzťah sa neukončuje len tak zo dňa na deň.
...ani z flinty sa nedá ...

Najprv sa musí " zastreliť " .....tá flinta , aby sme si rozumeli ..
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Tvojej sestry mi je ľúto..ale ľútosť jej v tomto nepomôže...nechaj nech to prejde samé časom...Nechaj nech si poplače koľko jej oči dovolia.buď len pri nej a buď jej oporou..Niekedy sú slová zbytočné, najmä v tedy keď už nevieš čo jej máš povedať..bude to dlho trvať kým sa z toho spamätá na to sa treba pripraviť..Ale nič netrvá večne..Aj toto sa raz skončí a začne sa iná etapa života..Ved na svete nežije len jeden chlap..všetko zlé je na niečo dobré...ale na to dobré si treba počkať...Tým že ju jeden chlap opustil sa uvoľnilo miesto pre iného s ktorým bude v živote veľmi šťastná....Myslím si že aj ty si z toho moc zúfalá ale netlač na pílu.....už len to že ťa má je pre ňu vzácne aj keď ti to v tomto období možno nehovorí..ale raz ti za to poďakuje že si stála pri nej....držím vám obom palce...
4 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Vsetkym, naozaj vsetkym zo srdca dakujem. Medzitym mi sestricka stihla skolabovat. Teraz uz je zase v posteli. Takze dufajme, ze rano bude lepsie, ved sa hovori ze rano mudrejsie vecera. No ved uvidime.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Moja stara mama hovorievala, ze na kazde trapenie je najlepsia robota. Cim tvrdsia, tym lepsie. Sestru by si mohla skusit motivovat nejakou zaujimavou pracou. Ale najlepsim liekom je cas.
1 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Keď to vezmeme z drastického konca:
Lepšie keď ju nechal teraz ako po dvoch rokoch manželstva s dieťaťom a ťahať spory o majetok...
Ja by som sa asi tiež zrútila, aj keď si to teraz nepriznám. Tiež poznám človeka, ktorému sa tiež takýto dlhý vzťah vymkol z rúk a on z toho bol na nervy, ale to preto. lebo ho mal zidealizovaný a bol si istý, že všetko bude podľa jeho vysnívaných predstáv. Ak po 7mich rokoch bola stále zaláskovaná a žila si svoj vysnívaný vzťah, preto ju to tak vzalo (pozn.: môj názor)... Myslím, že nájde ešte človeka z ktorým možno bude musieť riešiť reálne problémy a zložité životné situácie a bude jej s ním lepšie a zistí, že už nepotrebuje zažiť taký kolaps.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na svete sú aj horšie veci.
Stále lepšie, keď sa rozišli teraz, ako keby ju nechal s dieťaťom ...
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja by som ju niekoľko dní pekne jemne utešovala ale keby sa jej stav nelepšil skôr zhoršoval, tak by som jej jemne povedala tvrdú vetu:
Ako vidím, možno, že jedným z dôvodu, prečo odišiel je to, že pravdepodobne nedokážeš riešiť ťažšie problémy a nevieš ovládať svoje pocity. Pozbieraj sa a ukáž, že to nie je pravda a že si ťa vlastne ani nezaslúži, pretože si silná žena, ktorá sa vie poprať so životom.
Viem, že "láska bolí" a že by to bolo surové, ale ako motivácia k "pozbieraniu sa" by to mohlo poslúžiť.
Veľa šťastia
JaDo
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pamatáte na túto pieseň?

Keď ta nechá dievča, dievča neverné
vtedy nesmieš blúdiť bezcieľne
veď sa tým nezrútil celučičký svet
že na ňom už jednej lásky niet...(ZENIT)

a je to pravda...
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Piggos to veľmi trefne napísal/a, svojej sestre budeš najväčšou oporou už len tým, že budeš stáť pri nej. Pár dní teraz nebude schopná fungovať normálne, bude sa utápať v žiali a sebaľútosti, komunikuj s ňou a povzbudzuj ju, hoci sa Ti zdá, že to nikam nevedie, jej to veľmi pomôže, keď nebude sama... Postupne sa potom snaž priviesť ju na iné myšlienky, mohli by ste si vymyslieť nejaké spoločné aktivity, čím menej bude mať nevyplneného času, tým sa bude menej trápiť... Kamarátke sa tiež zosypal dlhoročný vzťah zo dňa na deň, ale našťastie chápala, že svet ide ďalej, našla si nových kamarátov, vymenila šatník, dala spraviť nový účes, prihlásila sa na kurzy na ktoré dovtedy nemala čas, začala viacej športovať, cez víkendy lyžovačky, v lete túry, výlety...
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak ju dokázal takto po toľkých rokoch zraniť, to znamená, že ju asi nemiloval rovnako, ako ona jeho. Teda vlastne nemá za čím banovať. Iba ak za strateným časom. Nech si z toho vezme to pozitívne - konečne sa jej môžu otvoriť oči, že verila niekomu, koho vlastne nepoznala.
Mám známu, ktorá pred časom vyslovila nečakanú teóriu - čím sú muži starší /je cca 20 rokov vydatá/, tým sa na seba viac podobajú - prioritami, záľubami, egom, spôsobmi, zlozvykmi ... Zostáva už len jediný rozdiel - či sú bohatí alebo chudobní... Ak sa nad tým zamyslíš, asi na tom niečo bude. Takže nech nebanuje, určite ešte do konca života na nejaký exemplár natrafí...
1 0
Eva333 Eva333

Eva333 je offline (nepripojený) Eva333

Hlavne ju vela pocuvaj, aj ked stale opakuje to iste. Potrebuje hlavne tvoje usi, to je najlepsi liek. Ver mi, viem z vlastnej skusenosti, to je jedine, co pomaha.
0 0
atomika atomika

atomika je offline (nepripojený) atomika

Takze, noc sme zvladli, ideme skusit co nam prinesie den. Dufam, ze to ustojime. Este raz srdecna vdaka vsetkym za podporu.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Z vlastnej skúsenosti viem, že keď niečo trvá príliš dlho tak ťa to časom prestane baviť a už si z toho unavená a praješ si aby sa v tvojom živote dialo už konečne niečo iné...a myslím si že je to jedno či sa dejú dobré a či zlé veci v živote.. niekedy nás stereotyp dokáže riadne skoliť vždy si prajeme niečo úplne iné než to čo práve žijeme.... a prečo to píšem?..raz ju tento stav prejde, prestane ju baviť žiť takto a bude chcieť žiť niečo iné niečo nové...a len dúfam že nebude rozmýšľať opačným smerom... že sa jej už nechce žiť a podobne...dúfam že to nieje až také zlé......
Naposledy upravil piggos : 22.03.10 at 07:20
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

atomika Pozri príspevok
Takze, noc sme zvladli, ideme skusit co nam prinesie den. Dufam, ze to ustojime. Este raz srdecna vdaka vsetkym za podporu.
atomika, všetci, ktorí ti napísali, majú pravdu, dovolím si však napísať, že keď už bude tvoja sestra na tom lepšie, prosím, povedz jej, že to bola ona , ktorá mu dovolila urobiť to, čo jej urobil., určite boli nejaké náznaky, ktoré ignorovala, nechcela ich vidieť, nech si zoberie z tohto ponaučenie a ak už nechce v živote trpieť pre lásku /hoci, to je to najkrajšie utrpenie/, nech sa tých chýb vyvaruje.,

si skvelá sestra, želám ti veľa, veľa zdravia a všetko dobré.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

piggos Pozri príspevok
Tvojej sestry mi je ľúto..ale ľútosť jej v tomto nepomôže...nechaj nech to prejde samé časom...Nechaj nech si poplače koľko jej oči dovolia.buď len pri nej a buď jej oporou..Niekedy sú slová zbytočné, najmä v tedy keď už nevieš čo jej máš povedať..bude to dlho trvať kým sa z toho spamätá na to sa treba pripraviť..Ale nič netrvá večne..Aj toto sa raz skončí a začne sa iná etapa života..Ved na svete nežije len jeden chlap..všetko zlé je na niečo dobré...ale na to dobré si treba počkať...Tým že ju jeden chlap opustil sa uvoľnilo miesto pre iného s ktorým bude v živote veľmi šťastná....Myslím si že aj ty si z toho moc zúfalá ale netlač na pílu.....už len to že ťa má je pre ňu vzácne aj keď ti to v tomto období možno nehovorí..ale raz ti za to poďakuje že si stála pri nej....držím vám obom palce...

akoby si mi hovorila z duse.
presla som sama niecim takym,ale v mojom pripade to bolo este horsie,lebo mi sme sa stale velmi lubili a museli sme sa po 4 rokoch rozist koli nabozenskym rozdielom.prisli sme spolu o dieta a prezili sme vela krasneho i smutneho......
naozaj mi pomohol len cas.aj dnes mi zovrie este srdce ked na to pomyslim.
ale presne ako vravis.prisiel iny muz,nova laska......cas,cas,cas....jediny liek na nestastnu lasku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať